FIV 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

anemona, sa-ti traiasca ingerasul! sa fie sanatoasa si norocoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Va multumesc, dragelor!
Sunt tare trista pentru Denisa, nu poate fi adevarat!!! Saptamana trecuta am plans de bucurie si acum plang de necaz.
Denisa, mergi urgent la medicul tau, sa speram ca este doar o sangerare cum mai multe fete au avut, si Monabb a avut si totusi bebe a rezistat. Cred ca trebuie sa continui tratamentul pana repeti beta hcg, ca sa vezi ce se intampla. Nu te descuraja!
Pumnii stransi pentru toata lumea!

Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Denisa nu se poate, mergi de urgenta la doctor si nu intrerupe tratamentul.
Anemona sa-ti traiasca printesa, ce frumoasa este ca si mamica ei
Gabito sa-ti traiasca Simonica, sa creasca mare si cuminte, doamne ce a trecut timpul...parca ieri avea un an
Teodoran nu apleca urechea la tot ce zic "prietenii", ei in loc sa te incurajeze mai mult de descurajeaza, asa ca stai calm, nu spune la nimeni ceea ce faci tu.
Pupici si multa bafta la toate fetele acum in focuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Singura explicatie la ce s-a intamplat nu poate fi decat o sarcina extrauterina.Dureri mari si hemoragia sunt specifice unei sarcini extrauterine.Acum ma rog la Dumnezeu sa nu fie extrauterina ci decat un avort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Denisa, imi pare ingrozitor de rau, poate totusi se mai poate face ceva...

Am lamurit misterul cu analizele mele, Timpul Howell nu se mai lucreaza la Medsana, de aceea nu aparea printre analizele efectuate, nu inteleg de ce insa nu mi-au spus ei si a trebui sa pun eu intrebari?! Stie cineva unde se poate face si sa am si rezultatul saptamana aceasta?
Ce includ exact probele de coagulare? Eu am facut: activitate protrombina si Timp Quick mai e ceva?






lauras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

lauras eu am facut aceasta analiza la medsana ptr dosarul de fiv la inceputul lui septembrie.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

monica de 2 saptamani nu se mai face la Medsana, nu stiu de ce si nici nu stiu daca a fost inlocuita cu altceva.

lauras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

interesant Laura.. oare Medsana s-a trezit la realitate si testeaza cum trebuie sindromul de hipercoagulabilitate? eu la dosarul FIV am avut doar Quick si Howell, ambele au iesit ok, dar se pare ca totusi sufar de acest sindrom

daca stiti cumva ce teste se fac acum, va rog frumos, spuneti-ne si noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Tia, in afara de foaia clasica al carui continut l-ai scris si tu la un moment dat mie mi-a mai scris separat : Fibrinogen, Timp Quick si Timp Howell.
Nu stiu exact ce intra la probe de coagulare, care apar printre analizele obligatorii eu am identificat doar activitate protrombina. Tu ce teste ai facut pentru identificarea sindromului antifosfolipidic, ma gandeam ca poate ar fi bine sa le fac pe acelea...



lauras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

tocmai ce le spusei, probele de coagulare pe care le-am facut sunt Timp Quick si Timp Howell.. vad ca tie ti-au cerut in plus fibrinogen cum au iesit?

lista analizelor facute la Fundeni e luuuunga si din pacate nu o am la mine, o aduc maine..

inca ceva, am gasit ca Timpul Quick se mai numeste si Timpul de protrombina mergi www.ghidmedical.go.ro/pagini/valori%20norm.htm" target="_blank">aici

Mergi la inceput