Bebelusi de iulie-august 2004 (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Nicole,mai cu intarziere asa, da' inca ma mai minunez de pisotica ta.Taaaare frumusica mai e!!!!!

Am mai pus si noi pozici de azi (am implinit 2 luni)
http://poze.acasa.ro/album?id=4052
Pup,
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

hop-top madmoazel Omida la raport !

de dimineata va spuneam ca sint varza de oboseala ...ei bine, dupa ziua de astazi sint varza calita ca la Cluj de oboseala, adica nu am dormit nici 5 minute, moata-vizigoata intentionat nu a dormit astazi, ca sa nu doarma ma-sa deloc! a dormit afara de dimineata si seara, in rest a adormit de vreo 2 ori cate o jumatate de ora, pana ma bagam eu in pat ea facea ochii mari, mai dormi daca mai poti!

Miha, multam iubitele, vazuram si pozele motatei tale ...e o frumoasa, are par mult ca si a mea, face si gropite? a mea face o gropita numai in obrazul drept , in stangul abia se vede!
mi se pare mie sau seamana cu tine ? zambetul clar e al tau ...

hai sa ne intilnim intr-o zi, vorbeste tu cu Alina, Andreea ...mai strigam o data si aici CINE VREA SA NE INTILNIM SA RIDICE MOUSE-UL IN SUS !!!
eu abia astept sa pozez un grup cat mai mare de pitici si mamici !

Monicule, credeam ca sint singura cocosata p'aci! pe mine ma termina durerea dupa ce ii fac baita, cand o ridic trebuie sa stau cateva secunde pana ma pot ridica he he he serile trecute filma tati cand ii faceam baita si la sfarsit nu stiu ce filma ...dar se aude pe fundal "aaaaauuuuu aaaauuuuuu spatele meu", asa fac in fiecare seara si in fiecare dimineata!

Mani, la multi pentru smecherila, sa-l aduci la smotocit mai repede!

Mitzule, ai incurcat-o ...daca trece cu pipiguru incearca si cu asa ceva!

hai ca va pupicesc si ma duc la sforait, da doamne sa dorm si eu in noaptea asta!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sa ma laud si io cu poze desi nu am pus prea multe...sa-mi vedeti gasca :
http://community.webshots.com/user/marinavespan-date

Daca e de intalneala in tineretului cumva tin si io mouse-ul sus


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna tuturor,

Ne-am trezit si noi acu... la amiaza... bineinteles dupa nenumarate treziri azi noapte...

Lia, ce m-a distrat faza cu "acu"... pai stie puiul tau ce vrea

La multi Ani Mani pentru voinicelul Alex!! In curand nici nu o sa-l mai poti tine in brate...

Cristalina, multumesc de info cu sab-ul... ma intreb cat ii ajunge dintr-o sticluta... ca sa stiu cate sa comand..

Chestia cu suptul degetelor/pumnului este vad eu generala... nu mai stiu cine zicea ca e din cauza ca li se dezvolta glandele salivare... si a mea isi duce ambele manute la gurita si tzonc tzonc toata ziua

Astazi vorbesc cu nutritionist in legatura cu diversificarea... sa vedem ce imi zice...

Fetelor, am si io o intrebare... cum fac sa imi apara si mie semnatura.. ca m-am saturat sa ma semnez la fiecare mesaj...

Pupici,
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Mai, si eu raman cu un picior intzepenit de nu maipot sa calc, ca sa nu mai vorbim de spate, de fiecare data cand ii facem baitza lui Andreas.

Mani, daca te vaitzi tu ca e maricel si nu-l mai potzi ridica, eu ce sa zic ca a facut 6,500 la 2 luni si o saptamana, parca mananca carnatzi si fripturi. Daca il tin in bratze 5 minute anchilozez. Da' ce, vorbesc prostii, dupa 2 minute il pun la locul lui, ca nu se mai poate.

Dragutzi foc puiutzii vostri, Miha si Marina.
Asta mik al meu zice ca este interesat de Denisa MAria, ca n-are si el cu cine sa se joace . A vazut ca fetitza lui Nicole e prea curtata si nu vrea sa se trezeasca cu un refuz


Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

http://community.webshots.com/user/irrinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Roxana(z): lasand gluma la o parte, in Anglia sunt multe lucruri invers decat in Romania si in alte parti. Nu stiu daca ai trecut pe aici, dar eu sunt de cativa ani si continui sa ma minunez.
De unde Sab simplex aici??!! CA astia nu vand nimik ptr bebeii sub 4 luni. NIMIK! in afar de lapte praf. Sunt paranoici. Nu au vrut sa-mi dea nimik nici ptr colici, nici ptr raceala, nici ptr mucii din nas care tot ii curgeau cand a fost racit.
Si de PAmpers ziceam in gluma, ptr ca aici copilul se masoara in pounzi si uncii. trebuie sa cer de fiecare data asistentelor sa-mi traduca si mie. Din fericire, pe pachetele de diapers scrie in ambele limbi!!!!

EU ma ingrozesc cand aud cate le dati voi: calciu, d'alea, d'alea. Eu in afara de Bonnisan (in primele 3 saptamani) si Babydrink (10 plicuri in total a baut) ambele luate pe shestache (comandate in romania) nu i-am mai dat nimik in afara laptelui, de frica sa nu ma prinda moasha.

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

http://community.webshots.com/user/irrinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

msi fetelor astia iar s-au vorbit.....nici al meu nua dormit neam ieri....eram varza..si plingea de somn cu urlte si cu lacrimi...si da-i si distreaza-l....si numai cite 10 minute atipea. a adormit la 9...si a recuperat dar si eu m-am culcat imediat...asa mi-am mai incarcat bateriile...Nicole tu ai dormit?
Mitzule mama ce facusi cu destu'?
Irina, am inteles gluma.
Monicule a reusit don'soara sa bage ambii pumni in guritza? sau vrei sa vi-l trimit pe al meu sa ii dea ceva lectii?
la dureri de spate.....mai va pina trec - peste vreo 3 ani, daca intre timp nu ne mai gindim la alt bb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Nicole, face gropite mari rau cand rade cu totzi dintii!!!


Irrinuca, nu stiu, soro....La coada pe lista, dupa Bradut si Matei!
.Vai de capul nostru!

Marina, frumoase pozici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Salutare!

Am venit si noi!

Mai aseara aproape ca ne-a speriat puiul. Incerca sa isi bage amandoi pumnii in gurita/nas, impingea cu putere si in acelasi timp se incorda si se inrosea tot si dupa un minut pentru ca nu-i reusea treaba incepea sa urle. Si asa a tinut-o vreo ora. Noi am inceput sa ne gandim ca il doare ceva prin gurita, ca il mananca gingiile, ca il mananca nasul, ....nu mai stiam ce sa-i facem, ca plangea. Intr-un final s-a linistit la baie si la somn. Iar de dimineata cand s-a trezit, la fel.

Anca, sa ne spui si noua ce ti-a zis nutritionistu'

Roxi, deshtu' meu e putin mai bine, sa zicem. Am pus varza, despre care am citit in prealabil cat de buna e, din diverse surse si parca s-a mai dezumflat. Mi-am facut si programare la dermatolog, din pacate numai marti se putea, sper ca pana atunci imi trece. Chestia cu pipiguru n-am incercat-o. Nu m-a lasat inima... Oricum azi iar o sa ies afara in sandale, ca sa aibe lumea la ce sa se uite crucis.

Maine ne-am propus sedinta foto cu bebe, sa-i mai facem niste poze ca nu i-am mai facut de mult. O sa le pun sa vedeti ce mult a crescut. (ca era sa zic "ce mult AM crescut")

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata neata!

am dormit ! a fost cuminte noaptea trecuta, s-a trezit doar la 1 si la 4, in rest ...somn de voie si placere!
acum se maraie ca vrea afara, ma duc sa-mi beau si eu cafeaua si plimbare scrie pe noi!

Marina, stiu ca tu vii, ca doar esti la doi pasi! am vazut pozele, nu-mi vine ca cred ce grasan s-a fscut Mitzu si ce mult a crescut, vezi ca trebuie sa-l duci la sala, ce sint sunculitele alea pe el ! Maria e o dulce, mai ales ochii ...o sa franga multe inimiPoza cu Maria "fardata" e mortala he he he he

care mai veniti la intilnire? nu ma mai lasati sa strig de atatea ori ca ragusesc ...

pupici!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput