Mamici din Constanta (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns July spune:

Buna,

Marlen,felicitari,sa-ti creasca baietul voinic,sanatos si norocos!

Mada,bine-ai venit!Sa-ti traiasca fetita si sa-ti aduca numai bucurii!

Crix,asta e!Lasa copilul in pace,acum ca te-ai linistit in privinta analizelor!Nu mai apleca urechea la mamicile din parc,care mai de care grozave.Urmeaza-ti instinctul si sfaturile pediatrului.Ce ti-a zis dr.cu eruptia,ca poate s-o doara si 3 luni pana-i apare un dinte este total adevarat.Si noi ne chinuim de-o vara intreaga cu un canin,care sta aproape sa erupa,ultimul,ma musca la greu,este f.maraita si-nchipuie-ti ca are aproape 2 ani.Asa sunt unii copii,mai sensibili.O sa treaca!

Roxana,ma interesez si-ti voi spune un ortoped bun ptr.Ghindu'.Sunt rupta de realitate,n-am avut nevoie,asa ca n-am pus intrebari cand munceam.O sa-i intreb pe medici ca ei stiu mai bine si pe asist.de anestezie,sunt singurele care se plimba prin tot spitalul si stiu care,ce si cum sunt.

Lizuca,asa mi-ai spus cand ne-am intalnit cu...naveta.Sau poate n-am inteles bine,scuze!Chiar mi-aduc aminte ca ramasesem putin mirata,stiind ca lucrezi in lumea artistica,ma gandeam ca te duci la Mangalia sau...In fine,scuze!

Laura,mey,suntem vecine,langa spital si nu zici nimica.Sper ca Oana sa fie bine,nu?Abia astepti sa pleci,plimbareatoooo!Si eu trebuia sa-l insotesc pe barbata-miu in noiembrie la Hamburg cateva zile,dar n-am "portita" cu munca,nici cu fii-mea.Cineva imi sugerase un C.M.,dar te pui cu astia de la mine de la munca,ca doar se ocupa si cu d'astea,n-am cum sa-i aburesc.Mai,si sa faci poze cum numai tu stii sa le faci!

Tania,chiar asa nasol este la tine la munca de zici ca nu stii daca te mai intorci?Am citit sub.tau cu "farmece",m-am cutremurat,in locul tau n-as mai duce copii acolo.

Dana,sa stapanesti sanatoasa masina si sa fie cu Ochi!

Fetelor,inca n-am inceput munca,pe 15 am prima tura,exact de ziua Teodorei,ca sa vedeti ce naspa!Va sta cu maica-mea care va veni la noi dimineata,sta peste drum de mine.Va sta si pe la ea,taica-miu este pensionar,ii mai am si pe fratii mei care sunt toti "calare" pe ea,este primul nepot in familie.Acum ca se apropie ziua cea mare am emotii,sper sa fie bine.Norocul meu este ca sotul poate pleca oricand de la munca daca se-ntampla ceva,Doamne-fereste,sau poate sa stea cu ea si sa-si faca treaba de-acasa daca maica-mea nu poate veni.Ca eu o sa trebuiasca moarta-coapta sa fiu la munca,asa-i serviciul,nu-mi permite prea multe,suntem putine asistente.

Va pup,Teo este racita cobza si urla dupa mine,aman vizita la Andreas!

July

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Azi am avut o zi plina, gradinita, azi am cantat si ne-am distrat pe cinste cu cei mici...apoi la banca, cozi, nebunie, l-am luat si pe David cu mine ca saraca strabuni era obosita tare!!! Si a umblat la toate ghiseele, a pus mana pe tot ce misca pe acolo...apoi restul zilei am stat la comp, i-am facut tatei niste planuri, grafice si tabele de mi-au tziuit urechile! Credeam ca nu mai apuc ziua sa termin odata! Am apucat sa si ies putzin cu barbatzelul meu care era ca un catelus scapat din lesa!
July, imi pare rau de mica domnisoara ca e racita, as fi vrut sa ne mai vedem inainte sa incepi munca, ca apoi...cine stie??? Nasol cu munca asta, cand trebuie sa lasi bebeul acasa!!! Si mie imi vine sa ma intorc cand aud cu urla dupa "mamiii"...si nici macar nu lipsesc mult, sau in fiecare zi...nu stiu cum am sa pot sa ma desprind de el!
Tatiana insista cu sanul, ca eu m-am lasat in baza laptelui praf si DAvid imediat a scuipat sanul in favoarea biberonului.
Narcisa, cred ca Patrick seamana tare mult cu David (la comportament), stramba din nas la mancare, dar daca vede la altul pofteste! Ce progrese mai face? Vivien e mai grea decat el? Si aproape la fel de lunga!!! Mai ai poze cu ei? Sunt tare dulci!
Fetelor, stiti cumva daca pot gasi nesquik cu aroma de banane pe undeva? Am descoperit ca David asa mananca laptele, dar nu am vazut pe nicaieri!!! si mai am 3 sapt pana ajung iar in uk! sau macar cu aroma de capsuni. Am gasit un lapte la cutii de 150 ml cu arome de ciocolata, banane sau capsuni si e singurul lapte pe care il bea David, dar ma bine ii prepar eu, plus ca e destul de scump!!!


Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna Seara!
Am reusit sa ajung azi in jur de ora13 la Marlen. Am gasit-o frumoasa, fericita si zambitoare! Andreas este o minune de copil, frumos foc cu obrajori numai buni de ciupit(m-a tentat chiar, dar dormea) si cumintel tare. Am stat cam 15 min si n-a miscat in front!A nascut relativ repede cca 3 ore cu nastere indusa, dar totul a decurs bine.
Pupici, pe maine cu mai multe amanunte si raspunsuri!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Tania as fi vrut sa merg si eu la Marlen...Cand pleaca acasa?
Se mai anunta cineva?
Tatiana e grea partea cu "tati" pentru amandoi...Dar am decis sa ii punem punct, asta va fi ultimul voiaj sau poate inca unul scurt ca sa poate sa isi dea ex de of 2. Si apoi plecam cu toti...nu avea rost sa plec eu cu David inainte si sa ne chinuim singuri prin uk...asa ca asteptam si plecam toti odata ...vom vedea noi apoi ce va fi!
DAvid vorbeste cu RAdu la tel, ii zice "aio tati", dar nu imi dau seama daca realizeaza de fapt cine e "tata" prin telefon...si cand il vede intr-un filmuletz si ii aude vocea e foarte atent si isi intrerupe orice activitate...e clar ca il recunoaste, dar nu stiu daca constientizeaza cine e...dar e foarte greu, sa fim singuri, si pt tati si pt noi 2!!!
Voi pe unde va plimbati??
Roxa azi e soare, iesiti in parcul T??? Eu il pandesc pe Pitick sa il iau si eu in brate, ca in Tomis dormea dus, si nu am reusit sa imi fac dambalaua!!! Dar nu mai puteam...ce l-as fi tzinut putin in brate!!!


Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

A!
July, daca iesi azi in parc da-mi un tel...vin si eu

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza!
Sanzi stii mama ca nu am cum sa ajung in tabacariei singurica, fara masina. doar in week end pot, cind sunt cu mugur. dar poate ne vedem miine daca e vremea tot asa, ca cica de luni se strica rau..yuck, yuck! dimineatza, ce zici, pe la 11? se mai inscrie cineva?
July, multzamesc, dar nu vreau sa te deranjez. oricum trebuie sa il sun pe Asan, imi va zice el daca mergem la Tica sau la altcineva. pupicei si la Teo cea racitutza, sa se faca bine!
Tania, ce bine ca ai fost la Marlen!
pitaku meu ma dispera de 2 zile nu mai doarme deloc ziua, e varza de oboseala, plinge cu tipete si cu lacrimi...dar sa doarma pas! sau inainte de somnel imi trage cite o reprize de urlete...de zici ca se impotriveste somnului! hm....trebuie sa il dezvat cumva si de asta!
ma duc sa hranesc teroristu ca o sa isi roada pumnii de tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Cam slaba miscare azi! E soare si frumos si v-ati uschit toate! Noi ne-am intors acum si ne vom culca, speram sa dormim mai bine azi!
Pupici!

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Eu nu prea am scris, ca nu stiu ce am, parca nici sa citesc nu am stare. Sunt foarte agitata, astept sa am raspunsuri referitoare la starea mea de sanatate si la bb din burtica.

As vrea sa ies si eu cu Maria in parc, dar nu stiu daca reusesc. Poate duminica.

Va doresc un week-end placut!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

neatza!
Sanzi stii mama ca nu am cum sa ajung in tabacariei singurica, fara masina. doar in week end pot, cind sunt cu mugur. dar poate ne vedem miine daca e vremea tot asa, ca cica de luni se strica rau..yuck, yuck! dimineatza, ce zici, pe la 11? se mai inscrie cineva?



Am crezut ca azi e sambata!!!! Asa e cand te trezesti la 6 dimineata buimac!!
Ok, maine la 11 unde? E perfect pentru noi doi!!!
Mai vine careva? Poate mergem pe malul apei daca e ca azi (soare, cald, minunat!!!)

Sinzi si David
Poze cu David la 19luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe Sanzi se mai intimpla! dar ai avut tu un feeling, caci avem tati si masina! asa ca ne ducem si azi in parc, pe la 16-16.30. ne vedem? cine se mai inscrie?
pupicei!

Mergi la inceput