FIV 19

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madalinuta spune:

Va citesc de mult timp...va admir si va respect pentru curajul si vointa voastra! sper sa va fie rasplatite!
incerc de vreo doi ani sa am bebele mult visat. din pacate fara succes. sunt ghinionista si "defecta".
gandul ma poarta din ce in ce mai des spre FIV. intrebarea este: se poate face FIV in conditii de ovare micropolichistice, anovulatie, ciclu aprope absent, una din trompe partial permeabila?
v-ati confrunta vreuna din voi cu "diagnosticele" aste urate? as avea sanse?

va pup si astept nerabdatoare raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Teodoran ti-am trimis un PM da un semn

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Fetele care ati facut ieri dozarea de estradiol la Medsana cat va iesit?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Bine ai venit madalinuta! Cel mai bine este sa iei legatura cu un medic si numai el te poate lamuri daca poti face FIV sau nu.Laparascopie ai incercat?pentru FIv nu iti trebuie trompele sa le ai bune,dar trebuie sa ai ovare si uterul bune.Eu am avut ovarele micropolichistice si le-am rezolvat prin laparascopie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalinuta spune:

Denisa,

merci mult de raspuns. am facut anul trecut laparoscopie...mi-au curatat ovarele, dar din pacate chistuletele s-au format iarasi.
nu stiu incotro s-o mai apuc.
medicul la care merg acum ar vrea sa-mi faca o a doua laparoscopie, asta dupa ce verificam inainte profilul hormonal, pt a ma putea sustine medicamentos dupa interventie. nu stiu ce sa fac...chiar nu stiu ce sa fac...
nu as mai vrea sa se intervina pe ovarele mele, dar nu stiu daca exista alta solutie. in plus ciclul meu e total anapoda: fara medicamente trec si 50 de zile si nimic.
nu vreau sa fiu pesimista, dar pe zi ce trece imi pierd si mai mult din vointa.
de asta va intrebam daca FIV-ul poate fi facut numai pe ovare curate. eu cred ca nu o sa le am niciodata :(...credeam ca exista o speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Monica, am revenit, scrie : "12". Ce inseamna asta?Nu cred ca e normal. daca era ceva "de rau" cred totusi ca ma sunau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

e bine teodoran, dupa diphereline estradiolul trebuie sa fie mic, tocmai ai inhibat ovulatia. daca imi amintesc bine, trebuie sa fie pana in 35

inca ceva, toate analizele din protocolul FIV ajung la medicul tau, la dosar..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

E foarte bine Teodoran stai linistita. Trebuie sa fie mai mic de 50.
Chichig la tine cat este? Eu sunt anormala cu 0.Probabil o sa o repet ca cica nu sunt singura cu valoarea asta.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Multumesc mult. M-am linistit.Sper sa selinisteasca si Monica, care era la fel de speriata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pai eu tot speriata sunt ca al meu e zero si banuiesc ca nu-i de bine, asa-i Tia?

Monica

Mergi la inceput