Miresele anului 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

toma_llyma bucur ca ai gasit restaurant! eu nu am auzit nimic de restaurantul asta, tu ai fost sa mananci acolo?
la cafea merge sevita orice prajiturica, un biscuit, uin fursec, o bombonica,asa ar trebui sa se serveasca cafeau cu ceva altaturi, dar asta nu e cadoas pt nuntasi...

blanca000ai fost o mireasa f frumoasa!! mi-am cam rupt gatu incercand sa te vad in poze, nu se pot indrepta intr-un fel?
spune-mi si mie ceva cum e cu tulul asta? cat costa, se vinde la metru etc?

azi ma duc sa caut biserica!!
va pup!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Imi pare rau de gatuturile voastre dar nu pot indrepta pozele...:(

Tull eu am cumparat din Magazinul Obor (se vinde la metru), funda cu care am legat de la Mercerie. Poti lega si un trandafiras la saculetul cu bomboane, la mine nu mergea caci funda era destul de lata si eleganta.
Mai greu a fost pana sa gasesc bomboane glazurate cu zahar nu cu ciocolata alba , sa nu se topeasca si sa murdareasca tullul. Bomboane care sa nu fie rancede (arahidele se rancezesc repede). Eu am luat migdale in glazura de zahar. Erau destul de maricele si foarte bune la gust.


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

da, da, migdale trase in zahar, in tul si cu o panglica cocheta,asortata cu culorile salii!! tot in obor au si panglici speciale, cu diverse texturi, cu borduri in alte culori, tot felu.. e o mercerie la una din intrarile laterale, intotdeauna gasesti ceva frumos, eu cumparam de craciun pt. aranjametele cu lumanari... si am impresia ca si tulu' nu e numai alb, se gaseste si in nuante pastelate...

buna si ideea cu polaroidul, da' il cumperi special? am mai auzit undeva, pe fiecare masa era cate un aparat foto de unica folosinta, sa se distreze mesenii facand propriile poze, da' imi imaginez ca e super scump asa ceva...

blanca000, de unde ai luat migdalele in zahar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici harnicute!
Eu intervin doar ca sa va salut ca nu am avut timp sa ne mai opcupam de marele eveniment.
Si ma gindesc ca nu stiu cind voi mai apuca...poate la primavara...in schimb va urmaresc insistent.
Va pupic pe toate

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Dragelor, noi speram sa facem nunta pe 4 septembrie 2005. Si sa stiti ca pe mine nu m-a cerut cu trompete si cu trambite. Ba chiar, a fost asa o chestie, dupa ce ma suparasem eu pe el si ma intrebam daca chiar insemn ceva pentru el... Da`poate pentru asta facem o lista separata: Cum am fost ceruta in casatorie? Nu de alta, dar poate mai prind si ei niste idei, cand se uita in treacat la ce facem noi...
De fapt, vroiam sa va intreb daca stiti ceva despre Casa Doina. Eu am vazut-o doar din afara si m-a dat pe spate faza cu peretele de apa. Si l-am luat si pe el ca sa-i arat peretele de apa si cand am ajuns...surpriza! Pauza perete de apa! Era doar un geam murdar pe care se vedeau niste dare de depuneri de calcar! Poate ati fost careva la vreo nunta acolo, poate stiti conditii, servire, etc. A! Si cel mai important: credeti ca avem vreo sansa sa mai prindem vreun loc la restaurant daca ne ducem sa vorbim in martie? Abia atunci o sa ma intorc eu in tara si e MUSAI sa vad si eu unde o sa se intample cea mai frumoasa noapte a mea, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:



Buna fetelor!
Nu am mai avansat cu pregatirile de nunta, dar vad ca nici voi, in afara de restaurant.
Pt toma lly: am fost acum 1 luna la un botez la rest Etiquette, a fost organizat jos in crama.Pot sa-ti spun ca mancarea a fost f. buna si multa, portii mari, chelneri destul de grijulii.Mi-a placut.
Am urcat si sus sa vedem din curiozitate sala, era organizata pt nunta si arata f. frumos decorata.E OK dupa parerea mea.
In legatura cu rest care te lasa sa-ti aduci bautura, la Polo Club nu-ti cer taxa pt chestia asta, im meniul lor sunt cuprinse doar 2 cafele si o sticla de apa minerala de pers(30.000) in ceea ce priveste bautura. Restul aducem noi tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Vreau si eu sa ma inscriu pe lista miresicilor 2005! Cum fac?
Si ma trezesc (cam tarziu) sa dau cateva pareri(la asta sunt cea mai buna):
Alexuta81 - eu vroiam sa facem la Sf. Visarion (adica ma tot visez mireasa acolo de vreo 3 ani de cand l-am cunoscut), da`nu vrea el. Oricum, daca ii cunosti pe preoti...ma intelegi de ce vroiam acolo! Noi speram sa-l convingem pe parintele Buga sa vina sa slujeasca la nunta la noi (sa nu-i spui...), la Sf. Ilie - Rahova. Mie, personal, imi e tare drag si cred ca si noi lui...asa ca...
Madadum - traditia ortodoxa zice ca nasii trebuie sa le dea mirilor cadou de nunta o icoana (ca tot le devin parinti spirituali, nu?). Parerea mea!
Steluta - corul poti sa ti-l iei din alta parte, daca vrei biserica aceea si nu are cor. Daca vrei, scrie-mi pe personala ca sa-ti recomand corul pe care o sa-l avem noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

pt. pupezica multumesc pentru incurajari

am vb. cu un prieten si mi-a spus si el aceleasi lucruri despre restaurant, ca i-a placut
eu voi pune bombonicile intr-un tul de o culoare pastelata asa cum vor fi si aranjamentele in sala
si meniul il voi scrie pe o coala de culoare deschisa (alb, crem)pe care o voi rula si o voi lega cu panglicuta de aceeasi culoare cu cea de la bombonele si funda de la scaun si baloane si restu' aranjamentelor...


toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

quote:
Originally posted by niccostea

Vreau si eu sa ma inscriu pe lista miresicilor 2005! Cum fac?
Si ma trezesc (cam tarziu) sa dau cateva pareri(la asta sunt cea mai buna):

Madadum - traditia ortodoxa zice ca nasii trebuie sa le dea mirilor cadou de nunta o icoana (ca tot le devin parinti spirituali, nu?). Parerea mea!



la o icoana ma gandeam si eu, insa ca si cadou pentru cununia civila, care va fi mai inainte cu 2 zile. pentru nunta insa sint in pana de idei. sotul meu nu vrea sub nici o forma sa le dam plic... i se pare ca mergem la piata

mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Pupici!
Am gasit biserica!! Am mai trecut un pas!
niccosteanu poti vorbi cu cineva care ramane in tara sa se ocupe de chestia cu restaurantul? eu cred ca vei mai gasi si in martie, dar locurile bune vor fi luate si s-ar putea sa gasesti liber doar duminica si nu e prea bine ...
roxygeocred ca esti in timp, e bine ca vrei sa fii informata, asa ca stai aici , ca si mine, sa nu pierdem legatura!!

va pup!!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput