Miresele anului 2005 (2)

Miresele anului 2005 (2) | Autor: bibyrox

Link direct la acest mesaj

Miresici va invit sa continuam aici! Continuarea de la: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32407&whichpage=8


Miresele 2005

Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ...................5 Februarie 2005 - C-ta
Zam .................................. 21 Mai 2005
Kopilash ....................... 18 Iunie 2005 - Bucuresti
Roxygeo .......................... 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ...................11 Iunie 2005 - Colonade
Pupezica ......................... 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia .......................... 2 Iulie 2005 - Bacau
Alehiam .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Ioana07 .......................... 23 Iulie 2005
Vmariejeane ..................... 30 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Flafi ........................ 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa




"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Buna fetele! Sunteti cam puturoase, ori unde este luni.

Babyrox imi place de tine ca esti foarte ambitioasa...esti cumva capricorn ca mine? Daca tu ti-ai propus sa cheltuiesti asa putini bani si sa ai o nunta de vis e super. Bineinteles ca eu vreau sa cheltuiesc o suma cat mai mica, doar nu sunt nebuna sa cheltuiesc mii de euro doar asa ca vreau eu.
Si inca ceva: trece-ma si pe mine pe listuta cu "Polo Club"
Merci.
Spor la treaba fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

spune cineva in prima parte de biserica Sf. Spiridon. sambata am fost la un botez. Asa biserica frumoasa n-am mai vazut in toata romania asa cat e ea de mare. Iar slujba DIVINA. Fetelor care va maritati in Bucuresti, mergeti numai de couriozitate la un botez sau la o nunta acolo. Nu stiu cat costa, dar la cat de frumos a fost botezul de sambata eu sunt ferme hotarata ca urmatorul copil acolo sa-l botez. Poate sa coste si 10.000.000 lei. Merita toti banii.

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Marie nu sunt capricorn.. sunt Gemeni! Si mai ambitioasa!! Hihihi..
Mai fetelor eu nu va inteleg pe voi.. pai normal ca daca adun si meniurile ma duce la vreo 3-4 mii Euroi.. Dar ce rost are sa le adun pe alea? Meniurile se scad din banii stransi la nunta.. deci nu are nici o legatura! Eu vorbeam de 1000 Euro adica: imbracaminte, incaltaminte, invitatii, verighete, flori si bautura (?!..pe-asta inca n-am calculat-o). Atat! Oricum o sa fie mai mult pentru ca v-am zis ca fac prin firma. Dar in nici un caz 10 mii sau cat ziceti voi pe-aici... Pai normal ca daca mi-as lua fotograf de 200 Euro sau DJ de 250 as ajunge la sumele alea fabuloase. Dar fotograful si DJ-ul ii luam de la firma respectiva si nu costa atat. Ca pana la urma...hai treaca de la mine...imi iau si fotograf! Si lasa ca o sa vedeti voi ce poze frumoase o sa am. SAC!

PS: Mai miresicilor vedeti ca eu mai si glumesc!

Pupicei grasuni

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

...

PS: Hai sa inchidem aici si sa deschidem Miresele anului 2005 (2)

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)




Bibirox, numai moderatorii inchid subiectele!

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Catalin stiu! De-aia l-am si lasat ca sa-l inchizi tu! Ne intindeam pe prea multe pagini... asa am vazut ca se practica! Acum..daca am dat-o in bara te rog sa ma ierti! Eu sunt copilul nazdravan de pe acest forum!
Te pup muah

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

fetelor pupici!!!
scuza de lispa de azi dar am avut foarte foarte multa treaba la sevici si abia acum am reusit sa citesc ce s-a intamplatpe aici.
bibyrox puiule!!!esti o dulce si ai un spirit de invitiativa extraordinar..sunt sigura ca vei avea o nunta de vis.
ai stabilit ceva cu restaurantul???

eu am sa ma duc weekndul urmator la johann strauss sa-i strang nitel mana patronului de acolo si sa-mi asigur data.

in rest tocmai m-am ingrozit de aventuale preturi pentru baloane si alte alea..am gasit ceva de genul..
baloane cu heliu.....0,5eur/bucata
2 inimi legate intre ele 100eur
baloane exploder 55eur

iar cea mai si cea mai strigatoare le cer:husele de scaun le-am gasit la 1.50-2.00eur!!!!!!!!!

asa ca ajutati-ma!!!!plssssssss spuneti-mi si mie alte variante plssss

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Oricum o sa fie mai mult pentru ca v-am zis ca fac prin firma.


Imi poti da cateva detalii despre firma la care ai apelat Logodnicul meu ar prefera aceasta varianta, pentru ca este foarte ocupat. Dar am gasit aici pe forum foarte multe mesaje "negative", sa spun asa, despre aceste firme. Tu esti multumita de cum si-au prezentat oferta???
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza miresicilor!!
Kopilash-dragalash TOATE vom avea o nunta de vis! Pentru ca de-aia stam aici la taclale ca sa ne sfatuim si sa ne ajutam. Mi-era dor de tine.. offf serviciul asta! Ti-ai recuperat telefonul? Asa...pentru ca mi-ai adus aminte de baloane, eu nu le pot suferi. Sunt nebuna nu?! Nu-mi plac baloanele la nunta si basta! Huse pentru scaune..intr-adevar si eu era innebunita dar acum trebuie sa renunt la ele pentru ca restaurantul este rustic.. si iti dai seama ca nu merge lemn cu husa eleganta. Dar "gagicutza mea" (de la firma respectiva) are idei nemaipomenite in ceea ce priveste decorarea! Si am mare incredere in ea! Deja imi imaginez...uff...abia astept sa treaca timpul!

Steluta dragutza bine ai venit printre noi! Tu cand ai nunta? Nu vrei sa te trec pe listutza noastra?
Intr-adevar pentru cine nu are timpul necesar este mult mai bine sa apeleze la o astfel de firma. Eu sincera sa fiu eram impotriva din lipsa de bani, dar mi-am dat seama ca nu este chiar asa scump si chiar se merita. Iar pe "gagigutza mea" am cunoscut-o aici. Nu dau nume ca sa nu fac reclama...(stiu ca nu am voie!) daca vrei scrie-mi pe PM! Daca sunt multumita? Da! Sunt foarte multumita! Si nici nu ma gandesc ca ar iesi altfel decat cum ne-am propus! Bafta si tie si sper sa mai vorbim!

Hai fetele ca ma duc la treaba...Uff si eu am mult de munca azi. Scarbici! Scarbici! Scarbici!

Pupici la miresici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Si eu cer ajutorul fostelor miresici. Vreau neaparat huse pe scaune si caut o firma care sa se ocupe de aranjatul salii. Dar bineinteles ca nu coste 3-5 eur scaunul ca voi da faliment. Pe mine ma tenteaza si niste flori pe mese, iar la 12 noaptea niste artificii afara, dar am auzit ca sunt fffffff scumpe. Asa e? Stie cineva cam cat costa artificiile de exterior?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zam spune:

Neata miresicilor..
Cum merg pregatirile????

La noi merg binisor. Am intrat intr-o mare dilema. Am o gramada de oferte de baloane si nu stiu pe care sa o aleg. Preturile sunt aproximativ al fel, dar nu stiu care este mai seroiasa. Puteti sa ma ajutati???

Mergi la inceput