Bebelusi de iulie-august 2004 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

L-am lasat sa planga cat i-am facut ceiut si am scos din apa ce sterilizasem, asta dupa ce l-am tinut si pe umar sa ragaie, si pe burtica pt ca sughita si plimbat si stat pe pat si in scaunel. A plans ce a plans si a adormit. Bine ca a adormit repede ca nu stiu cat ma mai lasa inima sa-l aud .

Cat pastrati ceiutul si cum (la temperatura camerei sau mai cald)?

Weekend placut tuturor!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.babiesonline.com/babies/h/hanako/" target="_blank">web1 web2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii web3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Mitzura, in "pauze" in afara de carusel, de care mai nou se plictiseste repede, eu o pun langa mine pe canapea si stam de vorba, ii arat jucarii si facem gimnastica, ii place tare mult sau o tin 15-20 min in marsupiu, ascultam muzica, dansam etc. ...aceleasi preocupari!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Am vrut sa-l pun in patut si s-a trezit, of, of.
Tot despre ceiut, cat le dati sa bea? Ca eu i-am dat si a baut pe nerasuflate 50 de ml. Incerc sa-l mai tin un pic sa facem cele 3 ore pt papa.

De Dorsilia ce mai stiti, vad ca nu a mai scris de multisor.

Pupicei si bebei cumintei!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.babiesonline.com/babies/h/hanako/" target="_blank">web1 web2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii web3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Mai, eu nu mai stiu ce sa zic de asta mic al meu. A dormit de aseara de la 7 pm pana la 6:30 am fara sa se trezeasca. ce-i drept mai cauta el din cand in cand tzitzi cu ochii inchisi, i-am dat un pic sa suga si a adormit la loc in cateva minutzele. Dupa care a supt un biberon si a adormit iar pana dupa amiaza la 2 cu o mica pauza de un biberon si un schimbat. Acum iar a adormit imediat. Mi-e teama ca prea doarme mult. Cand e treaz e destul de alert, ca altfel as zice ca-i drogat.

Vi s-a intamplat au ba?

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

http://community.webshots.com/user/irrinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Pupici si de la noi. Mami abia a venit de la servici, si-i e franta de obosita. Poate prinde vreo ora langa gaza, caci apoi trebuie sa mai corecteze si niste teste la studenti.
Azi gaza mami a fost super cupinte, dar nu spun hop pana nu se termina ziua. E doar 7 seara.
Va pup dulce pe toate.
Liliana si Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Eli: acum vazusi pozele mai recente. De unde i-ai luat mai tortu ala meserias?! Sa nu zici ca i-ai dat sa guste. Ca prea se uita cu jind la el.
Eli: lui Stefan al tau ii trebuie un haircut cat de curand. Daca te decizi sa-l tunzi, sa-mi pastrezi mie parul ca al meu este chelios rau, poate ii lipesc niste suvizte hi hi hi. Taikasu e obsedat, in fiecare zi se mira de ce nu-i mai creste paru'. Pai - zic eu - seamna cu mine, eu nu m-am epilat in viatza mea (pe bune!)

Eu am visat noaptea trecuta ca ii dadeam prajituri sa manance lui Andreas, care era de fapt fetitza ca avea coditze, si moasha a venit sa ma certe. Eram pe o bancutza sub un zarzar la tzara la bunicii mei, si unii care erau scafandri erau urcatzi in zarzar si eu ascundeam de ei niste notitze intr-un bloc notes. Cine imi interpreteaza visul asta primeste un premiu .

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

http://community.webshots.com/user/irrinuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

N-am mai apucat sa intru pe forum de cand am nascut, iar acum sunt pe fuga rau de tot, asa ca va spun pe scurt cum a fost: sase ore si ceva a durat totul, la inceput super nasol, apoi epidurala! Traiasca!!! Acum, privind in urma, mi se pare super simplu, dar stiti cum se zice, ca are grija natura sa uiti repede totul ca sa te apuci de facut alti licurici! Am poze cu fetita, o sa va dau link-ul sa le vedeti. E minunata, o ador! Inca n-am reusit sa dorm o noapte ca lumea, sunt cam in transa, dar merita! Ma uit la ea intruna, dar cred ca stiti si voi cum e! Va pup pe toate, si pe piticii vostri!
A! Cine poate sa corecteze listutza? Am nascut in 14 august, nu in 7. Pupici si ne auzim in nov., cand o sa ne mutam in noa noastra casuta si o sa avem net! Deocamdata o sa intru doar cand ajung pe la lucru.
http://community.webshots.com/user/dianasimion


Diana, 26 ani, gemeni/rac

Fetita Strumfita - 36 de saptamani in Burtica
DPN 30 august, Sp. Municipal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Buna ziua fetele.
Iaca mai intru si eu sa vad ce faceti.
Fetele am si eu o intrebare la voi.Duminica viitoare avem botezul si vreau sa ma vopsesc.Aveti idee(va intreb ca nu stiu) exista riscul ca substanta(sau cum sa ii zic)din vopsea sa treaca in lapte?E necesar sa arunc primul muls dupa ce m-am vopsit?Voi cum procedati?
Si inca ceva :Al meu vomita rau de tot,m-a disperat,pediatrul mi-a dat sa ii dau Metoclopramid si Epicogel.Roxana tu ce stii?Help.
Va pupic.


Ancutza cu bebe Luca Andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

daca vreti sa ne vedeti acesta este link-ul
http://community.webshots.com/user/anka77

Ancutza cu bebe Luca Andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello
si pitaku fuse super cuminte azi-noapte, dormit de la 10 la 3, mincat un pic, apoi treziut la 7...am dormit super! iar am fost la shopping azi...individu a dormit non stop - asa baiat mai zic si eu!
Anca vopseste-te mama....ce sa treaca in lapte? stai calma si fa-te frumoasa. cit despre tratament....nu stiu ce sa zic 0 daca medicul a zis asa...si al meu vomita des si mipa vindut Papa pontul de la doctorita Catrinei - da-i sab simplex inainte de fiecare masa si sa stii ca se vede schimbarea! cel putin la noi a functionat.
acu se distreaza singur pe canapea...da din aripi de zici ca isi ia zborul.
Irina..asa vis.....alambicat tare! dar merita intr-adevar sa ti-l interpreteze cineva. eu nu ma bag, recunosc!
pupicei si sa fiti cuminti!

Mergi la inceput