Ce servim la starea civila?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Eu zic ca e absolut musai shi de bun simtz sa serveshti macar o bomboana dupa cununia civila.
Este o chestie care se numeshte traditzie shi de multe ori e frumos sa o respectam.....chiar daca noua personal nu ne place.......place parintzilor/invitatzilor/rudelor.......de ce sa ii suparam?
La mine o astfel de traditzie a fost aruncarea cu bomboane in biserica atunci cant se invart mirii....isaia dantzuieshte parca ii zice la moment. Eu am vrut sa nu arunce cu bomboane ci sa servesca domnishoarele de onoare bomboane de ciocolata, frumos, in cutii. Dar s-a intristat bunica, a zis ca asha e traditzia.....shi am facut un compromis....am servit shi de ciocolata shi au shi aruncat cu bomboane (de care s-au bucurat foarte tare copiii shi m-am felicitat in final ca am acceptat).
Acuma facetzi cum vretzi......dar eu va sfatuiesc sa va relaxatzi un pic in organizari, ca pana la urma e o zi speciala, unica (de cele mai multe ori ) shi stresul unei organizari pre inflexibile va poate reduce mult din placerea shi bucuria zilei.

Ina

Mergi la inceput