Ce servim la starea civila?

Ce servim la starea civila? | Autor: mariagi

Link direct la acest mesaj

foste si viitoare miresici,ce parere aveti daca in loc de traditionalele bomboane servesc pateuri micute chinezesti cu ravase si u cupa de sampanie?
va intreb,deoarece dupa starea civila noi ne "caram"invitatii la burebista.si daca le dau bomboane,le stric pofta de mancare.
astept sugestii,


Maria

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:


Mi se pare o idee foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

mariagi!! O idee excelenta! Dar de unde iei pateurile cu ravase??? Chiar n-am mai auzit de asa ceva!


"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Mi se pare o idee super ! Originala si de efect...

Andreea si Vlad
http://community.webshots.com/user/vladstefan2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stanciu.d spune:

pateurile cu ravase se gaesc la orice restaurant chinezesc.
Noi vom servi pateuri simple si sampanie. Va recomand paharele transparente (de plastic); dau mai bine decat cele mate...

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Maria, stai sa inteleg si io. Nu faceti si cununia religioasa? Ca daca nu o faceti eu, din proprie experienta as proceda asa. As spune frumos DA, as da cu semnatura in catastif, as trece pe sub podul de flori si apoi direct, dar direct as face coloana de masini dupa mine si via restaurant. Daca vrei sa servesti sampanie, ceea ce mi se pare absolut firesc, mai bine o servesti in pahar de sampanie si nu unul de plastic, nu la botul calului ci frumos, la restaurant.
Eu am avut cununia intr-o vineri in vara asta si desi am fost ultima pereche programata in ziua respectiva functionarele de la primarie mai sa rupa usa dupa ceremonie. Am baut sampanie din pahare de plastic ALBASTRE, am servict niste fursecuri pe cartoane, ce mai, rasu-plansu, cand puteam foarte bine sa iau invitatii pe sus la restaurant si sa bem acolo sampania in pahare aburinde ca piscoturile puteau astepta dupa potolul de rigoare.

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Si eu vroiam sa va cer parerea, cum noi nu vom avea cununie religioasa (cel putin nu in ziua cu civila si petrecerea), voi pune primaria tarziu de tot (poate chiar ultimii), dupa care sa mergem direct la restaurant si ma intrebam daca atunci mai are rost ca la iesirea de la primarie sa servesc sampanie&altele, pentru ca vreau sampanie la intrarea in restaurant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Pt Leyla: parerea mea e sa nu mai servesti la primarie, e mult mai frumos sa faci primirea la restaurant, si daca zici ca va duceti direct acolo, chiar nu are rost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otau spune:

E asa un balamuc la cununia civila ca nu ai timp sa faci prea multe!
La sectorul 3 unde m-am maritat eu se intra pe o parte si se iese pe alta parte. Acolo treci rapid pe sub podul de flori, iei un pahar de sampanie, o bomboana si gata! ca iese cealalata pereche si se incurca cutiile cu bomboane

Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Si eu am programat cununia civila cu o saptamana inainte de cununia religioasa, si la fel ma gandeam: daca de la primarie mergem direct la restaurant ce rost mai are sa mai aduc si acolo fursecuri si sampanie? Dar am intrebat mai multe persoane cum se procedeaza in situatia asta si majoritatea mi-au spus ca totusi ar trebui sa ciocnim un pahar de sampanie si la primarie. Si, in functie de cati banuti voi avea, ma gandeam sa apelez la serviciile unei agentii organizatoare de nunti: sa aduca ei fursecuri, bomboane, sampanie si tot ce mai trebuie; ei se ocupa de servire, ei strang dupa aia ce ramane, si in plus aduc si pahare din cristal, pt ca si pe mine ma enerveaza foarte tare "traditionalele" pahare din plastic. Toti prietenii nostrii care s-au cununat anul asta ne-au spus ca neaparat la cununia civila sa avem pe cineva care se ocupa de treburile astea. E mai comod pt toata lumea. Dar bineinteles ca o sa coste ceva in plus, nu foarte mult,(depinde cate persoane vin la cununie) si daca nu voi avea bani probabil voi renunta de tot la sampania de la parimarie si vom merge direct la restaurant.
Pupici

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Imi place la nebunie ideea cu pateurile cu ravase
E super!

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput