Povestea se apropie de sfirsit

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Ma scuzati ca intervin ...dar care este motivul despartirii definitive????

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

M-am mai linistit putin. S-ar putea sa mai plang din cand in cand dar acum sunt putin mai linistita. Va multumesc mult ca sunteti alaturi de mine. Sunteti niste dulcici

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

Lulu75, imi pare foarte rau si iti doresc sa reusesti sa uiti si sa-ti gasesti un barbat care te merita cu adevarat si sa fiti fericiti.

Roxy(mama) si Annie(bb)


http://community.webshots.com/user/niceroxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Draga Lulu,
Desi nu pot spune ca povestea mea se aseamana cu a ta, exista ceva elemente comune si deaceea incerc sa-ti dau cateva sfaturi:
-in primul rand nu arata cat esti de afectata de faptul ca el nu te mai iubeste, fii vesela, optimista chiar in discutiile cu el(asta il va pune pe ganduri macar ,ca poti si fara el...)
-incearca sa iesi cu prietene, prieteni, sa fii tot timpul ocupata cu ceva;
- spune-i ca poti si tu sa cunosti pe altcineva, chiar ca ai inceput sa discuti cu un vechi prieten care iti facea curte odata....(nu stiu, improvizeaza...)
Concluzia mea este ca barbatilor nu le plac femeile care sunt pesimiste, care sunt doborate usor, plangacioase, etc.Deci fii optimista, gandeste pozitiv....si mergi la biserica, roaga-te -o sa fie bine!Pana la urma o sa treaca, mai greu dar trece, iti spun din propria experienta...
Te pup,
Violeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by violeta69

Draga Lulu,
-in primul rand nu arata cat esti de afectata de faptul ca el nu te mai iubeste, fii vesela, optimista chiar in discutiile cu el(asta il va pune pe ganduri macar ,ca poti si fara el...)
-incearca sa iesi cu prietene, prieteni, sa fii tot timpul ocupata cu ceva;
- spune-i chiar ca ai inceput sa discuti cu un vechi prieten care iti facea curte odata....(nu stiu, improvizeaza...)



Votez, sint de acord cu tot ceea ce s-a scris aici. Si nu uita, zimbeste pentru noi si pentru tine. Suride un pic, uita-te in oglinda si gindeste-te ca viatza poate fi frumoasa.
Hei, sintem in 2004, femeile nu mai suporta sa sufere pentru cei care nu merita. Au si ele dreptul la fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina-Alexa spune:

Intr-o camaruta din sufletul tau - unde nu prea umbli des - piteste toate amintirile care-ti aduc aminte de sotul tau;apoi mergi frumusel si uita-te in oglinda,ce vezi?! Acolo este o femeie tanara si puternica care are nevoie de putina speranta,fa-ti un plan de bataie si ataca. Lupta pentru a gasi o slujba buna,fa-ti relatii care te vor ajuta cumva. Nimic nu-i imposibil!!Sa nu uiti asta!
Plimba-te in locurile dragi tie si adu-ti aminte ca ai o singura viata si merita traita din plin,este pacat s-o irosesti plangand pentru cine nu merita.
Capul sus,multa bafta!

Sorina.
"The heart is the most essential human quality"

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Luminitza, problemele lui Gabi imi pare, nu au legatura cu tine sau cu relatia voastra, de aceea nici nu le vei putea rezolva tu.
Fetele au dreptate. Gaseste-ti drumul tau care sa te ajute sa fii ce vrei tu, inainte de a pierde puterea de a lupta pentru tine!!!
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Luminita [puu]
eu nu stiu care e povestea voastra si nici prin ce ai trecut. Dar inteleg perfect prin ce treci pentru ca am trecut si eu. Si chiar daca nu-ti vine sa crezi acum o sa treaca.
Sfatul meu este sa faci ceva, orice ca sa-ti ocupi timpul si sa nu te mai gandesti. Cand o sa capeti o noua perspectiva asupra lucrurilor si o sa-ti treaca socul referitor la "nu ma iubeste", o sa vezi ca viata devine suportabila si incet-incet devine chiar frumoasa. Asa a fost in cazul meu. Eu am refuzat sa procesez ce mi se intampla pana cand am reusit sa ma gandesc "nu ma mai iubeste, poate nici nu m-a iubit vreodata, poate ca sunt si eu de vina. Asta e." si abia atunci am inceput sa ma gandesc la cum a fost, la ce s-a intamplat si am putut sa spun fara nici o strangere de inima: fiecare eveniment care ni se intampla este inca un pas in definirea noastra ca oameni. Adica a trebuit sa trec printr-un cosmar ca sa devin omul care sunt azi. Si imi place cine sunt.
sper ca nu te-am suparat si mai tare

Maria (01.08.1978) si Alex(06.05.2004)
http://community.webshots.com/user/magda_i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliada spune:

Nici eu nu cunosc povestea ta Luminita dar i-mi pare rau ca treci printr-o astfel de situatie dureroasa.Sa inteleg ca ti-a spus pur si simplu sa pleci?Ai zis ca trebuie sa-ti iei lucrurile din apartament.Erati casatoriti din cate am inteles.De ce trebuie sa fii tu aceea care caminul conjugal?El e cel care s-a schimbat.Atunci el sa paraseasca locul daca i s-au urcat gargaunii la cap.Sa inteleg de asemenea ca cineva si-a bagat coada?Pai atunci daca el a renuntat la tine asa de usor inseamna ca nu te iubea suficient de mult asa cum ai merita.Deci nu te merita .Nu mai plange,s-ar putea sa le spui nepotilor tai despre cum era sa-ti ratezi viata alaturi de un individ care nu te merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Luminita draga , iti doresc sa fi tare ! si sa gasesti un barbat pe care sa-l iubesti si sa te iubeasca!!

Hai nu mai fi trista , esti aici intre prieteni!!!!!

Mergi la inceput