Povestea se apropie de sfirsit

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otau spune:

Uita-l! Lasa-l! Pleaca! Ia-ti tot de la el! Spune-le parintilor tai. Ei te iubesc neconditionat si te vor sustine. Sigur ca vor fi suparati, dar asta se datoreaza faptului ca tu esti nefericita. Tu crezi ca ei ar fi fericiti sa te vada intr-o casnicie nefericita? Cu ajutorul lor vei trece mai usor peste aceasta etapa a vietii tale.
Daca ai posibilitatea incearca sa inchiriezi o garsoniera in Bucuresti. Ai mai multe oportunitati aici pentru meseria ta. In lumea artistica e foarte greu sa razbati si e foarte multa mancatorie. Eu am 2 prieteni actori la teatrele bucurestene si stiu cat de greu le-a fost si le este! Si oricum banii care-i castiga la teatru sunt foarte putini. Baza sunt reclamele si alte activitati colaterale.
Curaj, vei reusi!

Aurora, mami lui Vladut (6 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucoantza spune:

Papadie wrote:

``Gizas! Da' tu n-ai instinct de conservare fetitza!
Tu ca femeie care vrei copii trebuie sa stii si sa-ti doresti sa-i faci cu un BARBAT! Nu cu un prunc de 30 de ani care sta agatat de fustele mamii! Tu ca femeie trebuie sa cresti copii, nu barbati neintarcati! Daca dupa 7 ani iti spune ca nu te iubeste zi merci si fugi! Esti tinara, desteapta, frumoasa si LIBERA! Toata lumea e a ta si tu te cramponezi de o relatie la care numai tu trageai:-( Pai nu-i pacat? Nu tu esti o ratata...da-mi voie sa-ti spun tu esti doar un pik neajutorata acum. Dar cam atit. Si oleak lipsita de mindrie acum. Eu zic c-o sa-ti revii si-o sa-ti spui cu toata gura "Doamne, ce oarba am fost!" Fruntea sus Luminita! Lumea nu incepe si nu se termina cu barbat. Daca-mi amintesc bine tu ai facut "teatru'", nu?
De-abia astept sa te vad triumfand pe scena si de-abia astept sa-ti gasesti cu adevarat jumatatea si sa te plingi de greturi si kilograme :-))) hai ma ce viitor frumos ai si tu stai sa jelesti...pffffffffff!!!``

subscriu in totalitate. stiu, e greu acum si doare al naibii de tare! e o durere ce-ti sfasie mintea, sufletul si trupul... acum depinde de tine sa tragi linie, sa inveti ce e de invatat din ultimii 7 ani ca mai apoi sa mergi inainte cu capul sus, mai bogata sufleteste, mai frumoasa, MAI PUTERNICA!!! ori... sa te prabusesti invinsa la picioarele ``unui prunc de 30 de ani`` si in fata soacrei care ranjeste in fundal... e viata ta, o ai in maini!!

cu tare mult drag,


ralucoantza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Cat despre lucruri, ia-ti tot ce e al tau dar in prealabil discuta cu el si ar fi bine sa fie de fata cand pleci, ca sa nu spuna ca ai luat cine stie ce. Daca ai mai multe de carat, organizezi cu o masina/taxi. Daca n-ai unde sa le lasi temporar in Bucuresti, cauta sa le aduci la Pitesti, nu e departe. Ia-ti totul o data, ca sa nu ma mergi pe la el pe urma.
Nu dispera, gandeste-te ca sunt cupluri care au de impartit copii, case, masini si asta dureaza mult.
Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Fetelor nici nu ma mai gandesc sa-mi fac meseria. Este foarte greu sa patrunzi in lumea artistica. Ultimul job a fost la o firma de cleaning. Eram supervizor. Deci nu caut musai in lumea artistica. De aproape 2 luni am cautat ceva, dar DEGEABA. Macar independenta financiara mi-ar mai fi dat putere. Acum nu am nici 1000 de lei in buzunar. Parintii mei sunt cadre didactice cu niste salarii ca vai de lume si pe deasupra mi-au cumparat in urma cu un an un Matiz nou si din venitul de 11 milioane, 6 milioane e rata la masina. De unde sa-mi mai dea si mie? Am gasit pana acum doar joburi de 3,5 milioane. Ce sa faci cu banii astia in Bucuresti, in conditiile in care ar trebui sa platesc o chirie si sa traiesc? V-am spus ca daca as fi avut un job, as fi trecut cu totul altfel peste acesta durere. Asa ma simt ingrozitor. Stau doar in casa. Unde sa ma duc cand nu am bani nici de-o sticla cu apa?

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lily spune:

Imi pare rau pt povestea voastra! Ultima data v-ati impacat dupa ce lucrurile pareau iremediabil pierdute. Cind am vrut sa trimit mesajul meu, mi-am dat seama ca nu mai avea rost.
Te inteleg pt ca si mie imi venea sa pling cind nu reuseam sa inteleg intotdeauna motivele unora si nu reuseam sa depasesc starea de angoasa si anxietate ca in anul 3 de facultate nu mai puteam sa invat si am intrerupt studiile, ca nu aveam nic-un job, iar altii reuseau atit de bine , tatal meu era somer si nici-un prieten sau ruda nu ma sustineau. Ba dimpotriva, parea ca sint vinovata pt toate cite se intimpla

Luminita, nu lasa disperarea sa te cuprinda, orice ar fi! Cum spune toata lumea-esti tinara, frumoasa, desteapta, de ce sa crezi ca s-a terminat lumea daca cel pe care il iubesti nu te merita ?
Vei gasi oameni sa te inteleaga si o slujba buna, vei gasi pe cineva matur care sa te merite. Important e sa vrei!
Necazurile te intaresc si dupa lupte si zbucium sufletesc vei descoperi noi orizonturi si ca viata e frumoasa .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RELY27 spune:

Luminita fi barbata.Va rasari si soarele pe strada ta.Stiu ca nimic nu te poate face sa nu fii trista , stiu prin ce treci, pt ca acum 3 luni am avut si eu o suparare mare, sotul meu a vrut sa ne despartim, dar multumesc celui de sus ca ne-am impacat.Eu sufeream si mai tare si din cauza puiului meu care abia va implinii 2 ani, si care il iubeste f mult.Era sa innebunesc la gandul ca isi va vedea tata doar la sfarsit de saptamana.In fine...problema mea e rezolvata, dar a ta inca doare.Fii tare si incearca sa iti impui ca va fi bine si pentru tine, vei trece peste asta chiar daca iti este greu.Iti doresc numai bine si incearca sa te gandesti si la tine, iesi din casa mai des ca sa uiti, nu sta singura sa ai timp sa te gandesti la suferinta ta.
Te pupsi iti doresc sa fii puternica. rely.

RELY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by mariamunteanu

Nu poti iubi pe cineva care nu te iubeste



Scxuze ca ma bag si eu, dar eu cred sincer ca se poate sa iubesti pe cineva care nu te iubeste. Uite asa mi-am pierdut eu 4 ani din viata...poate cei mai frumosi ani.
Draga Luminita, IA-TI TOATE LUCRURILE de la el, in fond ele reprezinta munca ta, de ce sa i le lasi lui?

Sometimes I still lose my mind/ when life is cruel and unkind/ but it's when I suffer that I learn/in a repenting heart love will burn/oh I'm/ thanking blessed Mary for light divine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

anangel_lexi, ai dreptate ca pana la un punct se poate sa iubesti pe cineva care nu te vrea, dar nu poti continua asa, pana la urma ratiunea si mandria te ajuta sa vezi ca nu merita.
e pacat ca trebuie sa ne chinuim inainte de a invata din lectiile vietii.
maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlbaIulia spune:

Mai Lumy,

pai tu ma scoti din sarite! Noi fetele ne batem aci gura de pomana (sau mai bine zis tastatura de pomana) si tu tot cu ale tale! Intr-adevar fiecare are momente mai bune sau mai rele in viata, si tu in loc sa cauti ce e mai bun in situatia ta, stai si plangi!
1. Nu mai plange ca te uratesti;
2. Apreciaza ce ai tu acum, si lasa-l incolo de servici ca-ti gasesti altul: ii ai langa tine pe cei doi parinti care sant in viata si te iubesc, si ne mai ai si pe noi, fetele de pe net, pai ce, asta-i nicmic?
3. Esti o fata educata, invatata, arati bine;
4. Stii cum se spune, in tot raul si-un bine, vad ca fetele iti cunosc cazul din mesajele tale precedente, eu sant destul de noua aici; intr-un cuplu e nevoie de doi, nu de unul si o imagine, de ce sa tragi de o persoana la infinit? Cauta tu un om matur!

Ah, ah, Lumy, ce n-as da eu sa am parintii langa mine sau macar mai aproape, habar n-ai tu!


AlbaIulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dena spune:

quote:
Originally posted by papadie

quote:
Originally posted by lulu75

Sper sa aveti dreptate. Eu in momentul acesta sunt disperata. Este omul pe care l-am iubit 7 ani. Alt barbat nu a mai existat pt mine in tot acest timp. Eu vad toata viata mea neagra de acum incolo. Nu mai am nimic. Nici sot, nici serviciu, sunt o ratata.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv



Gizas! Da' tu n-ai instinct de conservare fetitza!
Tu ca femeie care vrei copii trebuie sa stii si sa-ti doresti sa-i faci cu un BARBAT! Nu cu un prunc de 30 de ani care sta agatat de fustele mamii! Tu ca femeie trebuie sa cresti copii, nu barbati neintarcati! Daca dupa 7 ani iti spune ca nu te iubeste zi merci si fugi! Esti tinara, desteapta, frumoasa si LIBERA! Toata lumea e a ta si tu te cramponezi de o relatie la care numai tu trageai:-( Pai nu-i pacat? Nu tu esti o ratata...da-mi voie sa-ti spun tu esti doar un pik neajutorata acum. Dar cam atit. Si oleak lipsita de mindrie acum. Eu zic c-o sa-ti revii si-o sa-ti spui cu toata gura "Doamne, ce oarba am fost!" Fruntea sus Luminita! Lumea nu incepe si nu se termina cu barbat. Daca-mi amintesc bine tu ai facut "teatru'", nu?
De-abia astept sa te vad triumfand pe scena si de-abia astept sa-ti gasesti cu adevarat jumatatea si sa te plingi de greturi si kilograme :-))) hai ma ce viitor frumos ai si tu stai sa jelesti...pffffffffff!!!

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)






lulu75 mai clar decat atat!!! Nu stiu ce s-ar mai putea spune...

Denisa si bebica din burtica - 32 sapt.
"Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi

Mergi la inceput