Verighete

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

buna fetelor!Ce tot atat vorbiti de Kirio?Noi ne-am luat verighetele din SIR,din Militari si sunt atat de superbe incat vrem sa le purtam de pe acum.Si pe deasupra sunt si ieftine.Am dat 450.000 lei pe gramul de aur si modele sunt o multime.Verigheta mea are 3,5 gr. si a lui are 4 gr.,deci in total am dat 3.070.000 lei plus gravura 10.000/litera (350.000 lei)in total ne-a costat 3.400.000 lei.Ce atata Kirio si El Dorado?La inceput m-am gandit si eu sa ne luam de la CELLINI dar dupa ce ca era 1.000.000 lei/gramul mai erau si modele urate,si 2-3 modele,nici nu aveam din ce sa aleg.Eu sunt foarte multumita de ele si de abia astept sa le port.Mai ganditi-va si daca vreti sa va spun magazinul puteti sa-mi dati un pm.pupici

photos.yahoo.com/ellamiss2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by ellamiss

buna fetelor!Ce tot atat vorbiti de Kirio?Noi ne-am luat verighetele din SIR,din Militari si sunt atat de superbe incat vrem sa le purtam de pe acum.Si pe deasupra sunt si ieftine.Am dat 450.000 lei pe gramul de aur si modele sunt o multime.Verigheta mea are 3,5 gr. si a lui are 4 gr.,deci in total am dat 3.070.000 lei plus gravura 10.000/litera (350.000 lei)in total ne-a costat 3.400.000 lei.Ce atata Kirio si El Dorado?La inceput m-am gandit si eu sa ne luam de la CELLINI dar dupa ce ca era 1.000.000 lei/gramul mai erau si modele urate,si 2-3 modele,nici nu aveam din ce sa aleg.Eu sunt foarte multumita de ele si de abia astept sa le port.Mai ganditi-va si daca vreti sa va spun magazinul puteti sa-mi dati un pm.pupici

photos.yahoo.com/ellamiss2000



Draga mea, asta a fost alegerea voastra...sa va cumparati verighetele din SIR, Militari...va felicit ca ati gasit niste verighete superbe, si la un pret convenabil. Noi am ales sa mergem la Kirio dupa ce am colindat cateva zile la rand tot Bucurestiul si nu am gasit nimic pe placul nostru. Nu din snobism sau mai stiu eu din ce alte motive... Si am hotarat ca merita sa dam un ban in plus pt un lucru de calitate...
Tu cand spui "Ce atata Kirio si El Dorado...cumparati-va verighetele de la SIR Militari"... e ca si cum ai spune..."ce atata BMW sau Mercedes?...tot dacia noastra e mai buna..."
Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste Celini...putine modele si nu cine stie ce...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Buna fetelor!

Ioana, cum sunt verighetele voastre si cat au costat?
Cam in cat timp se fac?

Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

Multumesc mult, voiam sa stiu niste detalii pentru ca nu am deocamdata timp sa ajung acolo. Stiu modelele lor, dar voiam sa stiu chestia asta ca sa imi completez lista cu locuri in care mai am de mers. Oricum, la ce caut eu oferta este foarte limitata, ca vreau un anumit tip de aur alb. V-am mai spus asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu sunt putin ingrijorata pt ce trebuia sa mergem saptamana asta la probe pt verighete dar nu ne-au sunat. Am emotii cum o sa arate verigheta mea pt ca eu am degete fff subtiri si modelul e mai masiv si nu stiu dc o sa arate bine. Ce ma fac dc nu-mi place?

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrislove spune:

Help!!! Ne-am luat azi verighete(de gata, din Victoria), eram f.f. incantati de ele, le-am purtat toata ziua, si seara am vazut ca sunt largi. Mai ales a lui Adi, ii iese asa de usor din deget... El are degete destul de subtiri(de, fost pianist). Ce ne facem? Credeti ca poate sa i-o schimbe cu una mai mica(nu avem pretentia de bani)? I s-a mai intamplat cuiva? Eu am crezut ca e bine sa le iei mai lejere, dar nici chiar asa. se pare ca degetele ne-au jucat o festa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Dragii de voi !
O sa se rezolve , nu va faceti griji !
Va doresc sa le purtati fericiti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrislove spune:

Daca ar fi asa de simplu ar fi super! Dar nu cred... A lui e chiar larga, nu pot intelege ce am masurat noi in magazin, ca acolo totul a fost ok(le-am probat pe mana stanga). Pana acasa le-am purtat la mana dreapta, la care degetele sunt putinel mai groase. Si acasa am avut surpriza ca la mana stanga sa fie largi. De as putea sa o repar mai ales pe a lui...tare bine ar fi. Are cineva vreun sfat, ca tare sunt amarata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

In mod normal orice magazin care vinde bijuterii iti ofera posibilitatea de a le modifica. Nu trebuie sa te jenezi sa te duci inapoi cu ele, pentru ca ar trebui sa le modifice fara comentarii. Si fara bani in plus. Asta e, avea omul degetele umflate la ora aia, mancase sarat! Nu, serios acum ,chiar ar trebui sa te duci inapoi si sa-i rogi sa le micsoreze...
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare miresici!
nu am avut timp sa intru zilele astea dar am promis ca va zci cum sunt verighetele noastre si ma tin de cuvant:sunt supeeer,cele mai frumoase
numeioana-cam asa ceva sunt ale noastre adik zid de caramida si sunt superbe au 10g si le-am luat la 500.000lei/gaaa si le-am si inscriptionat pe partea interioara cu numele noastre si data nuntii

Mergi la inceput