Mamici de septembrie-octombrie 2004 (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari74 spune:

Pai Georgiana s-ar parea ca esti pe aproape... pierderea dopului gelatinos poate sa dureze si 2 saptamani sau cateva zile ,la mine in 3 zile a fo gata . Ce-i drept e ca scurgerile au fost maronii si au durat vreo 3 -4 zile iar cu o zi inainte de a naste am crezut ca mi-a venit ciclu.
pupici ,
mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna fetelor!
LORENA ,dragute poze,abia astept sa vedem si cu bebele!
Fetele care trebuie sa nasca,sunt deja in travaliu,va doresc numai bine,si nasteri usoare si rapide!..va tin pumnii!..sa auzim vesti bune si sa vedem poze multe!
MADA,si bebelina ta e o dragalasa,cand ma uit la pozele voastre abia astept sa-l tin si eu in brate pe al meu!
Eu nu am nimic nou de raportat...mergem inainte...Lorena,si eu am dureri asa,ma inteapa cateodata chiar mai rau ca la menstruatie,dar fara contractii...eu cred ca e normal,ma gandesc ca se mareste totul pe acolo,se face loc la bebic....hahaha....nu ma mai gandesc la ceva rau,nr zilele sa treaca o data sa nasc,sunt tare optimista.......curaj ca mai avem un picut,si apoi vorbim si noi de buricute si alaptari!,abia astept!

Va pupicesc pe toate si pe bebeii,si sa auzim de bine maine!....ah,multe fete au nascut zilele astea 2,abia astept sa vedem bebelusii!...dar Adela,ce o fi facand?...sper ca totul e bine si vine cu vesti bune!

Mirela si bebele,36 sapt.


http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

ADELA,mii de felicitari!...si multa sanatate si numai bine lui Andrei!
Abia astept sa ne povestesti cum a fost...am ramas uimita ca ai zis ca ai nascut fara epidurala,sunt tare curioasa!...sa ne zici cu lux de amanunt,ca am emotii!
Si vrem si noi poze!

Waouuuuuuuu,ce fain,inca un bebe!!

Mirela si bebele din burtica,36 sapt.

http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Felicitari Adela pt. minunea mica si punctuala!!! Sa-ti traiasca si sa creasca mare si sanatos, destept si frumos si sa va bucure viata in fiecare zi!

Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

FELICITARI ADELA, BINE AI VENIT ANDREI. FELICITARI CRSTIA
WOW, abia asteptam povestea nasterii, ti-am tinut pumnii sa fie bine, bravooooooo !!
Sa aveti bebelusi cumintei, somnorosi si mincaciosi si fara colici !

Eu am 4 zile peste termen, mai astept putin, adica pina duminica, si o sa ma programez la inducere daca nu vine bebeul de buna voie si nesilit de nimeni pina atunci.....Eu sper insa ca o sa vina !!!! Abia ma mai pot misca, mai conduc dar mi-e greu sa ies din casa, obosesc si abia ma tin pe picioare. In rest, fericita !


Moss , sa stii ca nu prea mai ai ce face daca au aparut vergeturile decit sa te dai mereu cu crema, dimineata si seara, exista o gama speciala pentru vergeturi in timpul sarcinii, e cu unt de cacao. Va trebui sa te dai si dupa ce nasti, si, poate vor mai disparea. Sa stii ca tine de gene, mai mult decit de orice altceva.

Georgiana eu cred ca se apropie momentul !

-------
De retinut: ceaiul din frunze de zmeur dupa 32 de saptamini ajuta la usurarea si scurtarea travaliului si stimuleaza lactatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Felicitari Adela ,sa-ti traiasca bebelusul si sa fie sanatos si cuminte .
Da ce mult mai scriti fetelor ,eu abia reusesc sa va citesc .Mi-as dori mai mult timp ca sa mai si scriu ,dar Deanna nu imi permite .
Buricul i-a cazut la 10 zile ,nu i-am facut deloc baie ,ci numai am spalat-o pe portiuni cu un prosopel umed ,asa ne-au zis de la spital.
Timp nu mai am nici sa maninc ,dar tot burta nu se duce ...voi cum ati reusit sa scapati asa de repede de kg . fetelor?
ma duc ca s-a trezit ingerasul si nu pot sa o las sa plinga .
pupici si nasteri usoare celor ce urmeaza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari74 spune:

Felcitari Adela si Cristia pentru bebei , sa fie sanatosi si mancaciosi!
Io raportez inca o noapte alba la activ. Donsoara are program de la miezul noptii pana pe la 4 dim de plans si in plus nu -i place sub nici o forma in patut !
E posibil ca un bebe de 2 sapt sa se fi invatat deja in brate?
V-am pupat,
mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cybip spune:

Doamne, ce frumos.... Adela si Cristia - bravo mamici, felicitari pentru bebelusii vostri! sa fiti sanatosi cu totii! Ce ma bucur pentru voi...na ca mi-au dat lacrimile, si eu trebuie sa nasc in curand si chiar ca imi vine sa ma duc sa-l rog pe doctor sa-mi induca nasterea, sunt tare nerabdatoare.
Ce minunat trebuie sa va simtiti sufletul acum!

Monica 37 sapatamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Adela, Cristia: FELICITARI!!! Sa aveti bebei sanatosi, cuminti si sa va faca tare fericite!

Asteptam pozele.

Mirela, bine ca nu ai patit nimic cu toate dezastrele alea de pe la voi. Nu stiu ce e cu durerile, cert e ca si azi-noapte am avut, dar parca nu atat de intense sau m-oi fi invatat eu?!

Moss, cum a zis si Marimar, nu ai ce sa faci. Daca esti predispusa, cam slabe sanse sa scapi. Si eu am inceput sa fac vergeturi (pe coaspe insa) destul de tarziu (luna a 7-a) si vad ca acum, pe ultima suta de metri, cand bebe creste pe zi ce trece, am cateva in jurul buricului... E dezagreabil, dar ce, mai stau sa ma gandesc cand stiu ce minune ascund acolo?

Mari... of, ce problema... Uite, ca am gasit un subiect cat de cat pe tema asta: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32484 Si, ca sa-ti raspund: DAAAAA! Nepotica mea s-a invatat foarte repede si a fost asa greu pentru sora mea sa o dezvete...

si bb Radu (DPN 20 oct.) - Centre Hospitalier de Saint-Cloud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miche spune:

Felicitari ADELA !!!


sa-ti traiasca Andrei si sa creasca mare ... si sa fie cuminte (atat cat poate un baiat)

Natural??? Fara epidurala???? Abia astept povestea!!!!
Sa nu uiti detalii!! Parca la Corina Grigoriu erai, nu-i asa?


DPN 27 NOV
Dr. Corina Grigoriu -Municipal
http://community.webshots.com/user/micheee100

Mergi la inceput