Mamici de septembrie-octombrie 2004 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Mada, frumoasa pitica ta, sa-ti traiasca. Nu ma mai saturam sa ma uit la poze. Ma bucur ca esti mai bine.

Noi pe plan psihic stam cam rau, poate si din cauza vremii. O asteptam pe bb si ea nu da nici un semn ca ar vrea sa apara. Parca ne-au revenit si poftele - as bea coca-cola si as manca fructe zemoase si apa imi vine s-o vomit. Nu am somn, ma simt indispusa....


In legatura cu pompele de san - ce marci folositi voi? Eu n-am cumparat pana acum dar este posibil sa am nevoie.

Natere usoara voua si bb-i sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Si eu am intrat aici sa vad ce stiti de Adela Iepure.Am citit tot timpul ce ati scris voi,mamicile de sept-oct,si stiu ca trebuia sa nasca.
Vad ca nu sunt noutati deocamdata.Sper ca a nascut deja si e totul OK cu ea si cu bebe.

Bafta si nastere usoara fetelor care asteapta dintr-un moment in altul marea intalnire.

Jasmine
33 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Desi nu am mai scris nimic de cateva zile, iata m-am invrednicit in dimineata asta sa citesc toate paginile.
Felicitari celor care au nascut si sa va traiasca bebelusii!!!
Eu sunt in linie dreapta...de emotii nu mai spun, este prima sarcina si nu stiu cum o sa fie.
Azi la 5pm am programare la spital, deoarece imi vor face inducere. Au zis ca este mai bine pentru mine si bebe, deoarece in ultimele 2 luni au descoperit ca am diabet de sarcina si au zis ca oricum sunt ca si la termen (02 oc). A trebuit sa tin doar regim pentru diabet, fara pastile sau insulina. In plus dilatatia a inceput (cam 1cm jumate).
Bebelina se misca de zor si sunntem tare nerabdatori, si eu si sotul, sa vedem minunea.
Stiu ca atunci cand alaptezi nu-i bine sa mananaci anumite alimente, deoarece fermenteaza laptele si ii produce colici lui bebe, dar nu stiu care sunt acele alimente.
Puteti sa ma ajutati cu un sfat?
Va multumesc anticipat si daca nu mai scriu inseamana ca am plecat la spital.
Carolyne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

Buna fetelor, felicitari pt. bb-ii care cresc asa de frumos, sa continue tot asa. La multi ani!
Fetele care trebuie sa nasteti va tin pumnii si sa dureze cat mai putin si sa fie usor.
Am fost si noi la doctor, bb are 45cm si 2.605kg si e f. vioaie. In rest cu durerile obisnuite...
mari74, aici moasa vine pana la 8 sapt. si e platita de casa de sanatate, iar prima sapt. trebuie sa vina zilnic cate o ora, mai intereseaza-te. Eu am vorbit cu ea de acum ca sa nu ma mai stresez dupa nastere.

37 sapt.(papusica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liaT spune:

Salutare fetelor...nu am mai scris demult dar am reusit sa citesc toate paginile din urma si vad ca evenimente sunt ca BB-ei nostri nu prea au astampar ..
Iulyp iti doresc nastere usoara si rapida ca tot venii vremea sa va intalniti
Noi nu prea avem de ce sa ne plangem(inca, ieir am fost la control, BB e mareeeeeee- zice doctorul , ca dimensiuni exacte nu a vrut sa ne dea- doar sambata cand citeste rezultatele- si alte semne inca nu sunt , doar mici contractii care trec usor daca stau pe partea stanga
Am citit ca se cere ceva adeverinta de la servici - poate sa ma ajute careva si sa imi spune ce fel de adeverinta trebuie ???? ca mie nu mi-a spus doctorul nimic
Ma duc sa mai stau intinsa ca am amortit de tot pe scaun si vb mai incolo ca a inceput programul de gimnastica al lui BB
Bafta si sanatate multa celor care asteapta sa nasca zilele astea

Liana - DPN 10 OCT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari74 spune:

Babirusa stiu ca ar trebui sa vina dar uite ca sunt tare ocupate moasele astea .... si dupa cum suna raspunsul las ca va cautam noi sigur ma cauta .... poate la anu...
Cu alaptatul ne descurcam binisor ,la inceput am folosit o pompa manuala iar acum am gasit de inchiriat pe baza de reteta una electrica insa de cand am bebelina acasa nu prea o mai folosesc. Ma bucur ca a acceptat aparatorurile din silicon pt mamelon ca altfel nu stiu ce as fi facut caci la capitolul " sfarc" stau f prost. Mai foloseste cineva chestii de astea ca io is tare multumita de ele .
Pupici,
mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Carolyne, iti tinem pumnii si asteptam vesti cat mai curand. Nastere usoara!

Adela n-a mai dat nici un semn, cred ca s-a intamplat minunea...

Mada, ti-am vazut pozicile. Pupici piticei. A propos, seamana cu tine!

Mihaela, abia astept sa pun si eu poze cu cel mic... Merci de aprecieri

O seara buna la toate si pe maine.

si bb Radu (DPN 20 oct.) - Centre Hospitalier de Saint-Cloud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Am fost si eu la control azi si bebelusa mea e tare jucausa, e in pozitia optima pt. nastere, dar e maricica (asa a zis moasa), inca am lichid foarte mult (de aceea am ditamai burtoiul acum), tensiunea mea e tot excelenta (la fel ca la inceputul sarcinii). Carevasazica, cu toate durerile mele, eu si bebeina facem bine si suntem sanatoase tun. Eu abia astept sa nasc ca m-am saturat sa tot astept.
Va urez numai bine si nasteri usoare celor care sunt acum in travaliu sau la spital. Pupici si sa ne recitimi cu bine maine,

Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

Fetelor,

in primul rand felicitari tuturor proaspetelor mamici: sa fiti sanatoase si frumoase si fericite alaturi de ingerasii vostrii.

mult noroc celor care urmeaza sa nasca ! O nastere usoara si multa sanatate !

Eu sunt o viitore mamica de nov ( DPN 5 NOV ). Asteptam o bebelina frumoasa si grasuta..

Dragelor, eu de o saptamana ma confrunt cu o problema noua: vergeturile !! Pe ici pe colo cateva vergeturi ( desi m-am uns eroic aproape zilnic )au aparut cu nerusinare, fapt care mi-a trimis moralul la pamant.

Vroiam sa va intreb daca voua vi s-a intamplat si daca dupa ce ati nascut v-ati trezit cu mi multe fata de ce aparuse in timpul sarcinii.
La mine au aparut in luna a 8 a. Acum ma ung de doua ori pe zi si cu ulei si cu Biovergetures de la Biotherm.

va multumesc ca m-ati ascultat.

Cristina 35 saptamani, DPN 5 NOV Dr. Marian Iliescu - Filantropia
27 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Fetelor!!! eu va inteleg preocuparea pentru printii si printesele voastre dar nu-mi raspunde si mie nimeni la intrebare???

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput