FIV 18

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Rozi si la tine minunea se va intampla pana la urma fata frumoasa.
In alta ordine de idei fetele care au facut FIV la cate zile dupa dephereline v-a venit ciclu sau ati avut sangerari?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauion spune:

Bafta tuturor fetelor care au inceput procedura pentru FIV, sa fie o reusita pentru toate!!

Stiti cumva unde pot gasi un prospect de dipherelin in engleza sau franceza? al meu e in maghiara si nu ma descurc deloc


Eu am ratat lotul din Octombrie la Medsana, rusii nu au aparut la timp, cine credea ca o sa ii astept cu atata nerabdare?!
Acum inca ii astept si apoi sa vedem in ce lot ma incardez. Stie cineva cand sunt urmatoarele loturi la Medsana (noiembrie, decembrie)?

la toata lumea,



lauras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

sambata am facut dipherelinul, acum joi ma duc la echo, stie cineva cand se incepe injectiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Sunt o viitoare mamica de ianuarie 2005 si va tin pumnii tuturor. Am ramas insarcinata natural, dupa aproape trei ani de incercari si doua inseminari artificiale nereusite. Daca nu se intampla minunea in aprilie anul acesta cred ca si pasii mei ma purtau catre FIV in aceasta toamna, si eram si eu activa aici dar Dumnezeu a vrut altfel...
Citesc insa permanent subiectul si va tin pumnii. Doamne ce m-as bucura sa va aud fericite cat mai repede.
Va tin pumnii stransi tuturor si va admir din tot sufletul pentru puterea si hotararea pe care o aveti.
Sigur minunea va veni si pentru voi !


Lali si licuriciul ei 25+
Dr. Anca, Municipal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

dupa 2 saptamani de la diphereline incepe stimularea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

pai stimularea incepe pe 4 oct la Medsana Teodoran.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am inteles de la tine ca incepe pe 4 oct, dar credeam ca este in functie de data la care s-a facut dipherelinul...oricum ma gandesc cu groaza la perioada de "dupa", cand trebuie stat in pat, si sotiorul trebuie sa aiba grija de mine..:)))), el nu poate nici un ceai sa-si faca singur...o sa fie super!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

dragelor se pare ca o sa va plictisesc din nou, saptamana trecuta am fost la denisa p. si parerea ei despre noi este ca "aveti profilulunui cuplu candidat la FIV" si "faptul ca nu a reusit FIV-ul de anul trecut nu inseamna nimic"..
am discutat si despre alternative: sanse mici de reusita a unei operatii de reconstructie tubara (caz in care cresc sansele de sarc.extra.) si instilatiile pe care le-a taiat direct de pe lista
desi nu stiu inca ce o sa fac, cred ca ma paste un FIV frumushel (ideal cu conservare de embrioni), bani voi avea, estimez in primavara-vara 2005..
pana atunci, imi dati voie sa va plictisesc cu intrebari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Teodoran,nici sotul meu nu isi face niciun ceai macar!Cat am stat in pat (5 zile) imi facea el de toate...oricum el mergea la serviciu si trebuia sa ma descurc si singura.O sa vezi ca o sa te ajute cat o sa poata el mai mult...ce nu face un tatic pt bb-ul lui.Al meu sot este in stare sa mute muntii pt fetita lui!
]



Gabi si Moni(aproape 3 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichig spune:

Citesc acest forum de citeva zile, nu stiam de existenta lui, si m-am gindit sa ma inscriu printre voi. Fac parte din lotul de fertilizare FIV/ICSI din octombrie - Medsana - dr. Denisa Protopopescu (succes tuturor !!). Miine merg la Medsana ptr. Dipherelin. Stie cineva pe unde se gaseste Gonal-f mai ieftin de 1173000 (Farmacia Academiei)?


Mergi la inceput