Jocul de Remi - reguli

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

2000 de puncte, gabitzica? Pai la noi nu se termina, continuam pe hartie, de facem hartia sul ca cea higienica. De exemplu, cu surorile mele in cateva zile facusem aproape 200000 de puncte. Sau cand jucam in familie, cum eram 5 (eu, gemenele si parintii), si nu se joaca decat in maxim 4, dupa patru jocuri iesea cel care a facut cele mai putine puncte si intra cel care era in plus si asa mai departe. Si jucam tot anul, in we, cand aveam timp, iar la sfarsitul anului, cu punctajul adunat, cel care avea cele mai multe puncte primea de la restul cate o anumita suma de bani. Era interesant, of, ce dor imi este de clipele astea....Pupici!

oana si bebitza din burtica (25s+)
"Si maine mai este o zi..."
http://community.webshots.com/user/oanacretu..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Aseara am jucat, dar nu pe etalate si nu a fost deloc cu adrenalina...deci se pare ca e mai fain pe etalate. O sa īnvatam si asta, ca acum avem regulile.

Sibylle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
2000 de puncte, gabitzica? Pai la noi nu se termina, continuam pe hartie, de facem hartia sul ca cea higienica. De exemplu, cu surorile mele in cateva zile facusem aproape 200000 de puncte. Sau cand jucam in familie, cum eram 5 (eu, gemenele si parintii), si nu se joaca decat in maxim 4, dupa patru jocuri iesea cel care a facut cele mai putine puncte si intra cel care era in plus si asa mai departe. Si jucam tot anul, in we, cand aveam timp, iar la sfarsitul anului, cu punctajul adunat, cel care avea cele mai multe puncte primea de la restul cate o anumita suma de bani. Era interesant, of, ce dor imi este de clipele astea....Pupici!


Oana, da impatimiti ati mai fost!!Bine macar ca ati jucat in famile!
Imi aduc si eu aminte de noptile pierdute la carti, in camin...pina se crapa de ziua...
si era un fum!!!..de-l taiai cu cutitul... toata lumea fuma...ne usturau ochii nu alta... preferai sa aprinzi tigara decat sa te afume altul....deh.. alte vremuri... nu mai fumez de trei ani jumate... sunt chiar dusman al fumatului... dar sa las asta...ca am deviat pe alta panta...
Mi-e dor sa joc remi! Mi-ati facut pofta!

Mergi la inceput