Prima zi de gradinita...

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

I-am explicat de multe ori si l-am intrebat :
Mihnea ce facea mami fara tine daca tu te rataceai?
Si el zice :NU ma ataceam,ca eaam cu domnitoaa Anca- nu ma rataceam ca eram cu domnisoara Anca.
Lui i se pare atit de natural sa se tina dupa cineva care tine la el,incit chiar nu stium cum sa-l fac sa inteleaga pericolul,sa inteleaga ca mai sint si alti copii care au nevoie de domnisoara sau de tantici si nu e ca acasa unde toata lumea are grija de el in fiecare secunda.
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaM spune:

Da...Cristina..
La fel...plange..dimineata....si ii trece pt ca , gradinita este foarte aproape..si mai merg cu el acolo...ma lasa sa-l bag in grupa...si se joaca o ora si plecam...Am avut si noi sedinta vineri...toate foarte bune...
Sunt in comitetul grupei...
Nu au ceru nici un ban...pt nimic...doar cele cae ni le-au pus in vedere la inceputul gradinitei...rechizite si consumabile...
In rest...Vlad este racit de cand a ainceput gradinita...sunt disperata pur si simplu...nu mai stiu ce sa-i dau...
Educatoare mi-a spus ca imunizarea fata de raceli si alte boli...se face abia dupa 6 luni ...:(

Va pup si va tin la curent...


Maria&Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

buna fetelor, si mara este un pic racita...ii curge nasul si tuseste putin...acum parca s-a mai rarit..dar cu nasul a dat-o in bara din prima zi...s-a obisnuit un pic cu ideea gradinitei, dar plange dimineata...la ea nici nu stiu daca a fost sedinta, dar stiu ca trebuie sa cotizam astfel:
115.000 lei un caiet special...
300.000 fondul gradinitei
200.000 rechizite...
si hrana 40.000/zi


Eliza si Mara (24.01.2002)

Mergi la inceput