Mamici de septembrie-octombrie 2004 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Garofitza spune:

Mihaela (roandre) sa va traiasca papusa! frumusete mica si dulce!

Fetele, noi nu avem inca nume la bebe. Nu-s multumita cu nici un nume, ba nu-mi place, ba nu merge cu numele de familie, ba nu suna bine nici in romana sau engleza. . Timpul trece, ca sa nu mai zic, ca am aruncat okii pe due date-ul la mamicile ce-au nascut, si...toate au nascut inainte de termen...eu zic ca mai am inca 6 saptamani, dar daca ma apuca mai devreme si nu am nume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Buna, am vazut ca mai multi bebe s-au grabit :o)) Eu mai am vreo 3 saptamani, ma gandesc ca e timpul sa-mi fac bagajul de spital... Vreau sa va intreb pe cele care ati nascut sau veti naste natural care e costumatia potrivita pentru nastere? Ma gandesc ca o camasa de noapte e prea lunga dar un tricou e prea scurt oare? Sau ne dau ceva de imbracat de la spital? Eu voi naste la Filantropia, aveti idee daca ne primesc cu haine de acasa pentru bebe sau doar la iesirea din spital ne sunt necesare? Nu as vrea sa nu am ce-mi trebuie la mine dar nici sa am prea multe ca nu se stie niciodata...
Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucule spune:

Alinah si roandre asa imi plac bebeii vostii sa va traiasca si sa fie sanatosi

Fetelor eu scriu acum din nou pt ca am dureri ca la ciclul, acum m-au apucat, sa ma speriu????????

Lorena, eu am 5 perechi de sosete cu degete asa ca nu mai ies din ele, hahhahaa

Sper sa fie bine totul.......
pupici

ralucule
http://community.webshots.com/user/ralucule

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Tare harnicute fetele!!!

Bun venit acasa proaspetelor mamici, sa va traiasca puii si sa fie sanatosi!

Eu sunt bine dar BB e tot mai greu si ca atare si mie mi-e greu sa ma misc asa ca am renuntat la "drumetii".

Am vorbit azi si cu Raluca (Naty) si Patrice (Nature), si ele sunt bine doar ca, ca marea majoritate dintre noi, sunt in amenajari cu casa.

Pupici

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Fetelor, de doua zile am o durere ciudata cand stau in picioare sau pe scaun, adica ma doare f. tare "pasarelul", sa fie greutatea lui BB care apasa?

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna fetelor!
RALUCULE,nu am reusit sa intru pe msn la tine,sa-ti trimit un mesaj,nu stiu de ce....am sa mai incerc....nu vreau sa te speri,dar eu am citit la reclama mascata//avertizare,la saptamana 33 ca daca sunt dureri mari de cap si stari de voma si simtome cam ca ale tale sa anunti doctorul(zicea excat si ce este,dar eu numai tin minte exact si nu vreau sa-ti dau informatii false) ca nu e bine...citeste si tu acolo,poate ca nu e nimic dar eu cred ca ar fi mai bine sa te duci la doctor....
ALINA SI MIHAELA,aveti niste scumpi de bebei,ce dulci sunt,cred ca va vine sa-i mancati.......sa va traiasca si sa fie sanatosi si cuminti in continuare!
GEORGIANA,si eu am dureri asa ca tine,cand stau pe scaun,eu le-am pus pe seama bebelui care se msica foaret jos,sper sa nu fie altceva!
Fetele eu azi sunt cat de cat ok,cu exceptia faptului ca ma plictisesc de moarte,si nu stiu ce sa mai fac...prea multe nu pot ca daca stau mult in picioare m-i se intareste burtica...offfffff....sa stau in pat sa dorm nu mai am rabdare....pe scaun nu pot sta prea mult,si uite asa ma apuca nervii!...dar vorba Ralucai,las ca trece,nu mai e mult!
Va pup si ne auzim maine!
Mirela si bebele,32 sapt.

http://community.webshots.com/user/crismir100
DPN 27 oct.-baietel-Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Eu am fost azi nespus de harnicutasi am facut curatenie peste tot in casa, am spalat trei ture din lucrusoarele bebelusei si le-am intins la uscat, am facut o cina mai speciala si un desert pe masura ca maine pleaca socrul meu in America si nu il mai vad asa de repede si, uite asa, nu am prea stat pe scaun. Am mai fost si la cumparaturi si m-am intors cu 2 plase, asa de viteaza am fost, si m-au cam mustrat niste vecine, dar putin mi-a pasat. Serios ca nu stiu ce ma apuca, zici ca imi vine uneori sa mut muntii.
Si ma simt bine, excelent as spune, daca nu s-ar tot misca mademoiselle prin burtica nici nu as sti ca sunt insarcinata. Si tot nu am somn deloc si parca as mai face cate ceva, dar socrii mei dorm la noi in seara asta ca la ora 4 plecam cu totii spre aeroport.A, chiar, o sa ii termin de tricotat jerseul mademoisellei ca asa nu fac zgomot.
Toata m-am topit cand am vazut pozicile bebelusilor.Sa va creasca mari si sanatosi!
Ralucule

Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

, am apasat din greseala pe "trimite raspuns" si inca nu imi gatasem epistola.
Ralucule, nu te impacienta inca daca ai dureri ca la menstruatie. Daca le simti chiar jos poate insemna ca bebe se pozitioneaza, coboara. Asa ceva am simtit si eu vineri si am banuit ca bebelusa isi lua pozitia de atac, fapt confirmat azi cand mi s-a spus ca bebelusa e pregatita deja. Doar daca resimti durerile peste tot in burtica si se repeta, asta ar putea insemna ca sunt contractii si ar trebui sa iei legatura cu doctorul/spitalul. Eu nu prea am fost online zilele astea, mai mult a trebaluit sotul la computerul din birou si eu inca nu mi-am primit laptopul inapoi de la reparat. Promit insa ca zilele astea sa te contactez imediat ce am timp mai mult.
Ei, acum totusi ma opresc si revin maine. Pupici la toate pe burtici.
P.S.: Roandre, ai uitat sa te stergi de pe listuta cu burtici. Sau mai vrei sa faci un bebe in mai putin de 1 luna?


Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am intrat si eu pe forum ceva mai tarziu, pt. ca nu prea mi-e somn la ora asta si aveam si ceva de lucru.
Alina si Mihaela aveti bebelusi frumosi foc!
Fetelor, m-a innebunit toata lumea ca am burta de baiat, ca e tuguiata, ca e sus, ca de la spate nici nu se vede ca sunt gravida, ca nu m-am patat pe fata si asta inseamna ca e baiat. Mi-au pus si sare in cap, ca sa vada ce e, si tot baiat a iesit, mi-au mai facut o chestie cu verigheta, la fel, tot baiat... Deja ma enerveaza... Eu am vazut cu ochii mei la eco pasarica bebelinei mele si nu vor sa ma creada... Mi-au zis la 3 eco, 3 doctori diferiti ca e fetita.
Eu o tin pe-a mea, ca asa simt eu ca bebele meu este fata! Nu ca mi-ar parea rau ca e baiat, dar ma enerveaza ca nu vor sa inteleaga ca ce am vazut la eco e de un milion de ori mai sigur de cat toate duperstitiile astea tampite.
Si sa vedem ce o sa mai zica dupa ce se naste bebelina...
E... fiecare cu ce-l doare! Am si eu o problema cu asta si trebuia s-o spun cuiva...

Va pup si aveti grija de voi!

Eliana si Elena, DPN 28 octombrie
Dr. Ciulcu Alexandru, Spitalul Cantacuzino

http://community.webshots.com/user/elianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina G spune:

Alinah si Mihaela (Roandre), aveti niste bebei SUPERBI, scumpi foc si dulci. Sa va traiasca si sa va umple viata numai de fericire si veselie.

Fetelor, in indreptam grabit spre final. Mai e asa un pic... nu imi vine sa cred. Multe suntem mamici pt. prima data, si nu imi vine sa cred ca in mai putin de o luna o sa imi tin si eu bebelusul in brate.

Eu nu am nimic nou de raportat, toate sunt la fel. Spatele imi da de furca dar altfel sunt bine.

Si eu stiu ca durerile de cap asa bruste si ciudate nu sunt bune deloc. Ralucule, suna neaparat la dr. si intreaba.

Numai bine si multa sanatate la burtici si bebici!!!

- DPN Sep. 28

Mergi la inceput