Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (33)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

adlemi- Andrei dupa tot taraboiul de dim, educatoarea mi-a spus ca a fost tare cuminte. Era insa asa de bucuros cand m-am dus sa il iau .

Oricum de acum inainte va merge in fiecare zi iar cand va incepe grupa lui in mod serios, poate va vrea sa stea si la pranz. Vom vedea !!!

Matei trage la chiote de numa-numa. Sta in funduletz in carutz si chiue . La 18,00 papam iaurtelul cu cereale.

Astazi i-am luat mango si am sa ii dau maine cu piersica si banana. Sper sa ii placa .

I-am mai luat astazi un body din Carrefour - este ptr 86 de cm asa ca eu sper sa ii vina ceva vreme de acum incolo .

Ptr duminica:

Alexandra (Roxana)
Arturicii
Andra
Adina
Andrei

Cine se mai inscrie?

Am sa o sun diseara si pe Adriana, poate vine si ea. Eu abia astept sa ne vedem si dau de .



Roxana, Tania
- sanatate micutilor si fara febra, da?

Tania - si sa fi tare fericita alaturi de minunile tale si de sotul tau.

Monica- mamei tale

Pupici ma duc sa ii pasez legumele ptr supitza !!!

Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30
http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004

NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Monica, la multi ani mamei tale. si pofta buna la tort.
eu fac asa cum a spus Adina, pun perne in jurul lui sa nu cada.

Tania, cum sa nu-ti placa la plaja?? eu as sta zi lumina.

merci pentru raspunsurile in legatura cu trezitul noaptea. se pare ca e si asta o faza. astep sa treaca si sa vina alta

Fabi, si Matei maninca noaptea. nu ma lasa inima sa nu-i dau daca cere.

eu am fost azi un picut la lucru si la noapte ma asteapta la treaaaaba ... nu-i nimic. pina miine e gata.




Anca si Matei (1 ianuarie 2004)


Bebei de ianuarie - februarie 2004
si gasca MAO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

am uitat

le dorim o zi fara febra bebelusilor care au facut azi vaccin

asteptam pozici cu simburica lui Saphir. am emotii, imi aduc aminte cum era anul trecut pe timpul asta

Andra - ai baiat mare si cuminte. cred ca in prima zi a incercat si el sa vada daca ii merge

acum Mateiutz doarme. azi la prinz a stat cuminte cu bunica.
iara cusi iesim la plimbarica





Anca si Matei (1 ianuarie 2004)


Bebei de ianuarie - februarie 2004
si gasca MAO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Monica, mamei tale! Ai grija mereu de Albert sa fie ceva pe marginea patului, chiar si cand esti cu el. Eu era sa o scap desi era la juma de metru de mine si acum pun mai mereu paturile sul la margine.

Andra, daca ai stii cate povestiri am auzit de la colegele mele de birou legate de primele zile de gradinita. Pe "a voastra" sigur am auzit-o si iti garantez ca baietelul de la care am mai auzit e acum bine mersi la program intreg.

Adlemi, ce cumparasi? Ia zi-mi si mie, poate imi vin si mie idei. Oricum Alexandrei nu prea ii mai vine nimic din hainele pe care le are.

Tania, sper sa nu avem niciuna probleme cu febra. La noi deocamdata nimic. Chiar ca au crescut fetele in tandem.

Hait! Uite ce uitam sa va povestesc. V-am zis dimineata de bona. Astept cu nerabdare telefonul. Intre timp insa am primit un telefon de la bona "mincinoasa", prima cea despre care aflasem pe forum si care exceptand problema cu pricina a ramas in topul meu drept cea mai buna. Sunase dupa comisionul ei, ma rog poveste lunga. Ideea e ca mi-as lasa un loc de buna ziua si in lipsa de alta alternativa, cred ca as mai chema-o la proba o tura. Ce ziceti?



Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Doamne ce-ati mai scris astazi...
Zic si eu La multi ani sarbatoritilor, si sanatate bebeilor ce au facut astazi vaccinul.

Am fost dimineata la ginecolog, am venit rusinata de numa.S-a 'intamplat' sa-i trag doctorului un jet de sange exact pe frumusetea aia de halat apretat .Asa ceva nu mi s-a intamplat niciodata.Ca atare, o injectie la fundulet cu vitamina K, A, si magneziu.Peste 2 saptamani merg sa vad ce si cum e pe dinauntru,s a repet PAP-ul si tot asa.Intre timp am primit alte anticonceptionale-Jasmin- si om vedea la urmatoarea luna cum ne va fi.

Ne pregatim sa plecam la chef si noi, o astept pe Cristina sa vina sa stea cu elefantul.Ii facem noi baie, ii dam papa, isi face vocalizele si apoi nani nani puiul mamii.Noi nu vom sta mai mult de 12, ca maine am om la armata.dady...deci si tu esti cu armata-n casa???(hai liberareeeeeeeee)

Cam asa...nu prea am chef acum de nimic, dar si la cat am asteptat ziua asta...mergem.

Va pup..si Roxana..mai incearca(scuze, nu retin faza cu minciuna).Trebuie sa gasesti ceva pana la urma.

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html

http://community.webshots.com/user/babee11
http://community.webshots.com/user/phillip0602

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Babee- sanatate multa si distratie placuta diseara .

Roxana- ce sa zic, in lipsa de altceva daca ti s-a parut dna competenta, eu cred ca o mai poti chema la o proba, cat despre lasat de buna ziua si eu sunt de acord ca este f bine sa faci asa, niciodata nu stii cum te intoarce viata .

Ref la gradi, in seara asta i-am spus sa vina repede de afara ca maine se trezeste devreme sa mearga la gradinita si....nu a spus NIMIC, ca nu merge sau ca este in concediu...NIMIC. Doamne ajuta !!!

I-am pus salteaua noua lui Matei si sper la noapte sa doarma bine in patut ca pana acum numai cu mine a dormit si se suceste si se invarteste pe toate partile. Sper sa ii placa in patut !!! Salteaua este buna numai ca patutul este cam ingust . Vom vedea !!!

Eu in seara asta vreau sa calc putin si sa mai deretic prin casa. Matei este la cu mama si tata iar Andrei cu rolele cu Daniel. Sunt f fericita ca ii am pe ai mei, ii iubesc tare mult si sunt multumita ca sunt aproape de ei si ii pot vedea in fiecare zi . Tinand cont ca sunt si singura la parinti, cred ca si ei sunt bucurosi .

Roxana- daca ai tel Anitei, da-i un SMS sa vedem ce mai face . Nu as vrea sa creada ca am uitat-o, ca eu sigur ma gandesc la ea si la Rachella .

Eu i-am luat lui Matei cereale de la MILUPA cu mar si morcov, am sa ii dau diseara sa vad daca ii plac. O seara asa, o seara 7 cereale tot de la MILUPA si o seara cereale cu fructe de la HERO .

Multi pupici la toata lumea si o seara nemaipomenita

Andra lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30
http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004

NIHIL SINE DEO !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ura! Bona cea noua a acceptat sa inceapa de luni. Sper sa fie OK. Oricum imi las loc de buna ziua si la cea veche de care va vorbeam, ca nu se stie. Sper sa fie bine de data asta.

Pana acum nu au fost probleme cu febra. Doar 37.8. Nici maraieli. Si aici speranta ca va fi totul bine.

Dupa cum vedeti pentru mine e o seara plina de sperante. Mai este loc si de optimism, ca de vaicareli deja v-am sufocat.

Andra, cum sunt cerealele de la Hero? Se dizolva bine sau ies tip piure? Pana acum Alex nu a papat decat Nestle care se dizolva perfect in lapte si le bea cu tetina obisnuita. Pe cea spaciala ptr cereale nu o vrea si vad ca nici cereale tip piure mai cleios nu papa. Dna dr a zis sa ii dau Hero seara, insa nu stiu daca ii vor place.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Hi!
multam pt. urari!
Bibi cu maraieli cu chitzaieli cu chiuieli, in sfarsit a adormit!I-am mai pus un supozitor de paracetamol si ...nani.Temperatura vaz ca nu are, dar cu paracetamol nici nu avea cum sa faca.Nu??
Am o intrebare. Parca am citit ca una din voi ii dati bb-lui cereale de la Milupa cu orez si porumb cu gust de banane.Eu i-am dat pana acum lui Bibi o punga de la Milupa cu orez . Barbatii ca berbantii...cand l-am trimis la cumparaturi mi-a luat cu orez si porumb. Mi se pare mie sau dau gaze....?? Azi toata ziua a dat numai basinutze si nu stiu sa fii fost vina mea....Ati patit asa ceva?????

O noapte linistita!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...si fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Emilly – fata frumoasa, nu incerc sa conving pe nimeni. De aceea, cu tristete trebuie sa-mi recunosc limitele pe care le am, asa ca voi spune ca nu am nici o recomandare folositoare pentru ceea ce ai descris. Imi pare asa de rau...
Reciteste ce a spus amuleta , caci bine a spus:
Autor: amuleta
Raspuns la: 23/08/2004 07:47:43
Mesaj:
Incearca sa-ti tii piciorul intr-o solutie facuta din apa cu betadine (aici este la farmacie pe raft intr-o sticluta, cam ca tinctura de iod ). Pune apoi local un pansament cu silvadene sau bactroban sau neosporin. Dar, sincer, daca a inceput sa-ti creasca deja tesut de granulatie (ceea ce descrii tu ca un mat...), probabil ca tot la cutit ajungi.
Noi o sa-ti tinem pumnii sa scapi de nenea chirurgul. Pana atunci, pentru tine la degetel sa-ti treaca si sa se faca bine.

,
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)
http://community.webshots.com/user/darael100
http://community.webshots.com/user/bbianfebr2004

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Buna seara, iata am venit si de la mama, ne-am simtit foarte bine si noi si ea, i-am luat un buchet superb de flori si un cadou, am mancat tort si alte cele si ne-am intors.
Azi i-am luat lui Albert un sampon si gel de dus din Carrefour, pana acum am folosit numai Nivea, nimic altceva, asa ca am vazut ceva nou frantuzesc cu extracte de piersici si mere,iti vine sa-l mananci, sa vedem cum e. Ma saturasem si eu numai de Nivea. Adevarul e ca a fost super bun.
Va doresc o noapte linistita!!

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput