Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (46)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

IEPURAS, TE DE TE ALBESC. Nu-i asa ca am dreptate? Babele astea n-au ce face?! Hai sa le ducem filme deochiate sa se uite la ele, poate le amintesc de tinerete??? Sa nu dati !
ADRIANA, Doamne imi amintesit de mine!!! Daca ar fi sa o iau de la capat as stii ce sa fac sa nu-l pird pe fostul, desi nu asta as avea intentia, iti spun doar ca sa vezi ca imi dau seama de ce puteam sa fac ca sa nu trec prin toata suferinta: as lasa sa treaca pe langa mine, si sfaturi si tot ce-mi spune. Asta sa incerci si tu sa faci, sa fii taaaare nesimtita cu ea! Ce zici?????

Onitza
DPN - 8 decembrie
Municipal, dr. Corina Grigoriu
http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Fetelor, eu ma pregatesc sa plec acasa, si abia astept sa-mi vad soacra - sta peste drum de parintii mei, deci o sa fie o placere, ca ma gandesc ca urmeaza sa-i vad si pe ai mei.
WEEKEND MINUNAT IN SANUL FAMILIILOR VOASTRE!!!!!
VA PUP PE TOATE!!!!

Onitza
DPN - 8 decembrie
Municipal, dr. Corina Grigoriu
http://community.webshots.com/user/fix_indiferent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurasu spune:

Si eu te Onitza, pe toate va pup!

Mi-am schimbat si eu profilul, ca de maine intru in 24 de saptamani si abia acum mi-am dat seama ca pe la pranz (cand am inceput sa scriu) eram in 23 de saptamani,iar acum, cand plec acasa, sunt in 24 de saptamani!
Sa nu credeti ca l-am "conceput" pe bb in timpul programului!!!!! De abia diseara se implinesc 24 de saptamani de la !!!!

Pupici.

Iepurasu - 24 saptamani
DPN - 18 decembrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

Week-end placut ONITA. Eu mai stau putintel pana vine sotul meu sa ma duca. Pupici
Cred ca duminica dam fuga si noi pana la ai mei. Ca socrii au plecat in statiune. Ce bine va fi o saptamana



Adriana 27 sapt si cei 2BBmici
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/adriana_axa_cluj/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Fetelor, va urez si eu week-end placut, aveti grija de voi si de bebelusi, de luni incolo ne auzim ceva mai rarut, acasa deocamdata sunt cu dial-up si pana facem un abonament mai serios, merge mai greu treaba.

Cat despre lista , Try, te-ai hotarat? poti sa o preiei tu ? Eu pot continua sa o pun dar nu mai garantez ca reusesc sa prind fiecare inceput de capitol. Asa ca : cine se ofera voluntar?.


Roxana- saptamana 29

DPN 6 nov- Dr. Ion Ionut - Giulesti
http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Buna din nou!mai dar ce spor aveti vinerea.Eu am o lene..de ma doare!
Ela , imi pare rau sa aud ca nu te simti bine.Ai si contractii? De ce serclaj? S-a deschis(ca la mine)colul?
Roserb, iau eu ptr. un timp(daca va trebui sa intru in concediu, o pasez si eu) dar numai spune-mi ce sa fac.
Iepuras, multe saptamani inainte!Mai dar ce stiti voi exact momentul conceptiei....
Eu sunt fericita! Vine al meu sot!!! Deci o sa am loc mai putin in pat! dar macar o sa am pe cine sa bat la cap......Duminica dupa ce pleaca al meu, vine mama.Voi nu va intelegeti cu soacrele, al meu nu prea o are la inima pe mama mea, subiectul e lung, n-avem timp de el, asa ce incerc sa evit sa se intalneasca.Cand o sa vina BBica, ce o sa mai fac? Se vor intalni si vor iesi
Hai ca am vorbit o gramada si BBica parca stie ca vorbesc cu voi si "bastacaie"
Pupici si vorbim luni dupa ce vin de la doctor.Sa-mi tineti pumnii!
Andreea 28 saptamani +BBica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Eliza,zici sa-mi dea medicul de familie o recomandare pt analize,ca sa nu ma coste mult.O recomandare catre ce?Catre un anumit laborator,spital?Habar n-am cum e cu chestiile astea.

Fructele cu care ar fi bine sa nu exageram sunt strugurii (si stafidele),smochinele,curmalele si...bananele!!!Sunt foarte hranitoare.

Ad rianna,stiu ca la tensiune mica nu sunt probleme.Daca nu trec de 14 cu 9 inca se poate spune ca e bine.Dar e posibil sa creasca mai mult si atunci va fi nevoie de tratament,pt ca tensiune prea mare inseamna riscuri pt sarcina.

Adriana,si eu sunt de parere ca gresesti daca te muti cu socrii in aceeasi curte.Mai devreme sau mai tarziu (dar eu cred ca mai devreme) o sa aveti tot felul de discutii,atmosfera va fi incarcata,oricum o sa va vedeti toata ziua buna-ziua,sotul tau va fi prins la mijloc.....o gramada de complicatii.Plus ca odata facuta casa in curtea lor....o sa va fie mult mai greu sa va luati calabalicul si sa plecati de-acolo.Mai gandeste-te acum,ca pe urma e prea tarziu.



Jasmine
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Fetele,imi spune si mie cineva adresa si nr de telefon de la cabinetul particular al dr. Badiu de la Municipal?
Si dr Corina Grigoriu?
Banuiesc ca exista pe undeva,dar acum n-am timp sa le caut.

Jasmine
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

Onitza eu sunt aici c-am de 7 ani; femeile lor le urasc mai demult, de pe vremea cand am venit doar sa lucrez, si nu eram agreata de ele ca nu faceam tot ceea ce doreau ele;dar acum in ultimul timp le urasc si mai tare;povestea a inceput din cauza fetitei mele, care in tot timpul este caracterizata ca straina, ea nesemanand deloc a japonezoaica, si este si mult mai frumoasa decat scalambaticii astia de-aici;sotul meu nu are ochii mici, incat prima oara vazandul ai impresia ca nici nu este japonez;povestea este destul de lunga, sotul meu o stie si-mi da perfecta dreptate, dar pe de-alta parte imi tot spune ca nu toate femeile japoneze sunt rele, si ca numai cele de-aici de la noi din oraselul asta sunt mai inculte, si sa ma feresc cat pot de ele, sa fiu ffff. atenta, dar parca teama viitorului ma apasa si mai mult; nu-mi doresc decat ca fiimea sa fie cat se poate de puternica, si sa nu se lase calcata in picioare de nimeni, si nu in ultimul rand sa fiu eu langa ea in tot timpul, bineanteles si tatasu(iubitul ei)
Fetelor subiectul socrela nicidata nu poate fi inchis; intr-un fel multumesc lui Dumnezeu ca nu stau nici cu ai mei(sotul nu ar fi fost de-acord in ruptul capului), si faptul ca nu am socrii(normal ca nu ma bucura faptul ca nu sunt in viata).Mama mea sta impreuna cu nora(adica cu fratemiu, in aceasi casa); mama mea este, dar poate nu ma crede-ti daca va spun ca nu i-am dat intodeauna dreptate in tot ceea ce face, sau ce spune, iar cumnatamea m-a apreciat ptr. curajul de a sta impotriva lui maicamea;prima oara sau inteles precum cainele cu pisica, numai certuri, nervi si stres, dar acum au inceput sa se inteleaga fff. bine, si asta ptr. ca in sfarsit maicamea a inteles ca sunt doua generatii diferite, cu mod de viata diferit; manaca separat, descuie si incuie separat;au ceva mai bun, mananca impreuna; copilul numai ai mei lau crescut; sigur si cumnatamea are toanele ei de femeie tanara, si ea singura le recunoaste, dar ma bucura@faptul ca acum au inceput sa se inteleaga
Bits succes maine la ECO, si asteptam noutati
55.4kg&26sapt.DPN29nov.

roxana
http://photos.yahoo.com/arisalaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

Week-end placut la toata lumeasi celor care intra in concediu ODIHNA PLCUTA!!!

roxana
http://photos.yahoo.com/arisalaura

Mergi la inceput