Cadou pentru nasii de nunta

Cadou pentru nasii de nunta | Autor: ralucasimarius

Link direct la acest mesaj

Pe 18 septembrie avem nunta si nu stim ce sa luam cadou nasilor. Sint tineri (25 ani) si nu stim ce le-ar placea. Am vrea ceva deosebit, tinind cont de faptul ca nu le lipseste nimic.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gianna_r spune:

Ce ati zice daca le-ati face cadou o excursie? Noi zicem ca ar accepta-o cu placere! Ati putea chiar merge impreuna!

Pupici si multa fericire in noua etapa a vietii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Uau, Gianna_r, pai asa fini mi-ar fi placut sa am ! Eu nu stiu de ce buget dispun Ralucasimarius, dar cred ca o excursie il depaseste totusi putin !
Cadourile mai des intalnite pt nasi sunt legate de casa, ceva care sa fie comun pt amindoi. Daca ati fost la ei acasa probabil stiti cam in ce stil e decorata, si poate gasiti ceva care sa le placa in stilul lor: o vaza mai deosebita, un servici de pahare din cristal de Bohemia, de cafea, ceva obiecte decorative din lemn de esenta rara ... ma rog, ceva care sa fie potrivit cu stilul lor. Chiar daca nu le lipseste nimic, ceva tot se gaseste ... Si daca nu si nu, poate o bijuterie pt ea si o pereche de butoni sau un ac de cravata pt el ...

Boghi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu i-am intrebat pur si simplu ce vor , caci altfel le luam cine stie ce si nu le placea. Am insistat si pana la urma mi-au spus ca vor 4 scaune taburet pt bucatarie si pe langa astea le-am luat si eu un set de 44 de piese de tacamuri(farfuri, cesti, etc..), le mai iau ceva cand ne scot la biserica. Ei mi-au adus o icoana argintara, o pereche de cerceri mie si o cruciulita lui.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianna_r spune:

Blanca, FELICITARI si TOT CE VA DORITI!
Sunteti tare frumusei si va sta bine īmpreuna!

Am zis si eu, ca ei au zis ca nu le lipseste nimic, iar o excursie este bine venita oricānd! Adevarul ca...pot achita excursia si dupa nunta, īn cazul īn care acum le lipsesc banutii cu desavārsire!
Excursia sigur este ceva DEOSEBIT si sigur nu se uita repede...mai faci , mai filmezi si apoi, peste ani si ani, uitāndu-te pe poze, īti amintesti de acea excursie si automat de cei care au facilitat acea excursie- mini vacanta!

Noi īnca nu am facut nunta, nu am facut decāt cununia civila si nu a fost necesara prezenta nasilor. Probabil la anul si, daca apare un pāna atunci, e si mai bine. Īmpuscam 2 iepuri dintr-o lovitura- nunta va avea loc īn Ro- si de aceea ar fi bine sa vina si pāna atunci, ca tot facem drumul īn Ro.

Deci, noi pāna acum nu ne-am confruntat cu aceasta problema!- cadou pt nasi!

Pupici dulci si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Multumesc pentru sugestii. Este buna ideea cu excursia dar este un pic peste bugetul nostru. Oricum mai asteptam sugestii. Poate ne orientam spre bijuterii. I-am intrebat si noi cam ce ar vrea dar nu am primit un raspuns clar; ceva de genul "ce vreti voi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Fetelor,
Cand se dau aceste cadouri? In ce moment al nuntii?
Si mai am o intrebare: care este semnificatia jucatului gainii? Trebuie neaparat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

La mine au vrut sa "joace gaina" dar pana la urma eram pe graba si au uitat. Din pacate nu stiu ce semnificatie are.
Eu am dat cadoul nasilor vineri cand am facut "masa miresei". Iar ei tot atunci ne-au adus cadoul nostru.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Noi le-am cumparat nasilor cate un ceas de mana. Modelele erau la fel numai ca unul era de dama si alalalt de barbat.

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

hop si eu cu o intrebare, pt ca in curand voi fi nasa.
noi ne gandeam (cel putin data trecuta cand am fost nasi asa am facut) sa luam un cadou (de aprox 3-400 eur) si gata cu darul pentru miri. la voi cum s-a intamplat, nasii v-au dat si cadou si au dat si plic la masa sau doar cadou (si in cazul asta ar fi ceva mai substantial)?

multam
mada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mie mi se par enormal ca toti invitatii, inclusiv nasii, sa contribuie si cu o suma. care cum poate. Pentru ca un prim ajutor dat mirilor la o nunta este sa ii ajuti sa isi acopere cheltuiala.
Cat despre cadou, eu nu m-as arunca la chestii de sute de euro! mai putin poate in cazul in care nasii spun ca vor anume lucru, si asta este... Dar poate ca mirii nu isi permit sa dea atatia bani pe un cadou, mai ales cand sunt si alte cheltuieli, atat de mari, si mai ales cand in ziua de azi nunta nu se mai face pentru a ramane cu bani! Cel putin din cate cunosc eu...
Sa iti spun ca au luat varul meu si sotia lui nasilor, acum doi ani. La fel, nasii lor aveau de toate. Le-au luat un BAR. Elegant, de bun gust; acum acelasi model costa vreo 5-6 milioane, iar ei au apreciat. Si-au completat in felul asta un colt in sufragerie. La noi in casa, de exemplu, un BAR nu si-ar gasi locul, dar... poate te inspira.
Si mai hai cu ideile, ca si noi va trebui sa luam nasilor ceva!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput