Fetele din USA poftiti la o birfa !(25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Frumosi baietzii tai Laura! Ce-a crescut Alex!
uite aici Oana: http://www.nbcolympics.com/countries/index.html click pe romania si dupa aia scroll sa vezi cine ne reprezinta si la ce,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante
Iubirea misca soarele si celelate stele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Multumaxim Andrada

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina Stan spune:

Salutari dragelor!
N-am mai postat de multisor pe acilea, ca tre' sa recunosc: v-am tradat! Cu firea mea cercetatoare, si artistica, am umblat sa vaz ce se intampla si prin vecini(mai ales pe la arte)...Da am cetit tot si despre voi, ca nu ma lasa inima sa stau departe.
Intre timp am gatat scoala, si m-am "licentiat" in meserie. Cu jobul acum am lasat-o mai moale, ca tre' sa merg la Ro, si daca gasesc, nu cred ca ma lasa nimeni in concediu peste o luna. Asa ca o sa-ncep sa fac listute cu "ce duc" si "ce aduc".
Ce mai fac fetele din Florida? Ca mi se strange inima cand vad ce e pe acolo, si ma gandesc la ce e in sufletul lor! Parca nici Olimpiada nu mai e la fel de frumoasa cu asa necaz!
Va pup cu drag pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samila spune:

Vesti bune de la olimpiada. Gimnastele noastre au luat aurul pe echipa, bravo lor!
Americancele au luat argintul si rusoaicele bronzul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Mey, care v-ati mai uitat aseara pe NBC? Mi-a fost drag de numa' de fetele noastre, da' m-a enervat comentatorul numa' ineptii debita. Mey si m-am uitat cu niste prieteni americani, care au ramas si ei cam socati, deci nu pare sa fie doar perceptia mea subiectiva de romanca. Una dintre cele mai aiurea chestii mi s-a parut minidocumentarul pe care l-au facut despre gimnastica romaneasca, faptele in sine erau reale, dar perspectiva din care erau privite.. nu m-am dumirit nici pana acum de ce Lavinia care poza pentru revistele japoneze era o lovitura de gratie data gimnasticii romanesti, in vreme ce, peste vreo zece minute, o aratau pe Amanda Beard (inotatoarea) cum poza cu sanii goi si era foarte cool.
Si cand le-au aratat pe rusoaice, iar au scos niste comentarii din ei

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Hai ma ca totusi e fost ok comentatorul, a zis la un mom dat ca romancele au fost de neoprit! Un amic (american) spunea ca pt ei e "best team ever".
Hai va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Pe mine ma mai enerveaza si comentariile de dupa.
Asta este, despre Ro nu sunt de aratat decat aspectele urate. Parca numai despre asta ar fi de vorbit ref. la tarisoara noastra.
Nu vad de ce a fost necesar sa se arate reportajul despre Lavinia sau care a pozat in Playboy, despre cat sunt de exploatate gimnastele noastre, etc.
Pai ce sa mai zic de Amanda Beard, de farfuzele de americance care fac nazuri la antrenamentele de gimnastica, cum ca antrenorii rom. le streseaza prea mult.
Noroc cu Nadia Comaneci care le mai ia apararea fetelor romance spunand ca au conditii de antrenament super, a la Hotel Ritz, cu jacuzzi, masaj, aer conditionat.
Nu o iert nici pe madam Martha care uita de unde a plecat. Eu stiu ca a avut de furca o perioada a vietii, dar asta nu o face sa stearga tot cu buretele. Se leaga de Nadia ca nu tine cu americanii si ca de ce investeste in gimnastica romaneasca. Uite de-aia.
Eh, ca le barfii ma mai usurai. Cred ca trebuia sa ma duc la subiectul celalalt, ref. la barfa.
Numai bine,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by lai

Mey, care v-ati mai uitat aseara pe NBC? Mi-a fost drag de numa' de fetele noastre, da' m-a enervat comentatorul numa' ineptii debita. Mey si m-am uitat cu niste prieteni americani, care au ramas si ei cam socati, deci nu pare sa fie doar perceptia mea subiectiva de romanca. Una dintre cele mai aiurea chestii mi s-a parut minidocumentarul pe care l-au facut despre gimnastica romaneasca, faptele in sine erau reale, dar perspectiva din care erau privite.. nu m-am dumirit nici pana acum de ce Lavinia care poza pentru revistele japoneze era o lovitura de gratie data gimnasticii romanesti, in vreme ce, peste vreo zece minute, o aratau pe Amanda Beard (inotatoarea) cum poza cu sanii goi si era foarte cool.
Si cand le-au aratat pe rusoaice, iar au scos niste comentarii din ei

Lai



Sunt perfect de acord, total neprofesionist si rauvoitor au gasit sa faca prezentarea echipei Romaniei. Tot ceea ce este negativ si nerelevant au tinut ei sa sublinieze si chiar sa umfle putinel. Parca asta este reprezentativ pentru gimnastica romaneasca, pozele Laviniei Milosovici. Povestea cu conditiile de inchisoare este veche si tot bat apa in piua cu asta, adica sigur, castigati, dar in ce conditii. Conditii-neconditii, pana una alta nu e nici o lovitura de gratie ceea ce a facut Lavinia Milosovici, ca vad ca de atunci le tot caftesc ale noastre pe americance. Da-i incolo, mor de ciuda, de aia fac d'astea, ce sa zica si ei? Frumos ar fi sa arate mai mult fair-play insa, dar asta e.

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samila spune:

Sunt de acord si eu, ca acele comentarii nu isi aveau rostul si locul
.
Indiferent, fetele noastre le-au suflat aurul la americance si la sfarsit nu l-au uitat pe Belu, parca au zis ceva de ,,Belu got the gold,,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Bravo gimnasticii romanesti. Cred ca la sfirsit au zis cam asa: "American team got the message, Romania got the gold"- m-a uns pe suflet exprimarea.

Adivio&Ioana-nazdravana

Mergi la inceput