Mamici de septembrie-octombrie 2004(26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Ha,ha deci sunt prima pe lista.Mei,nu faceti dintr-astea ca o sa ma umflu in pene si o sa pocnesc.Noi cumpararam dulapul lu bebita pe care tati o sa-l monteze maine,iar mami o sa puna hainitele lu bebi acolo si-o sa le mai pupe o data.Bebita noastra o sa aiba resedinta permanenta pt 1-2 ani cu noi in dormitor,dupa care o marit daca nu reusim sa cumparam o casa ,caci restul camerelor sunt ocupate de bunica si de surioara mai mare.Ce sa va mai spun?Nu mai pot dormi noaptea.N-am pus geana pe geana si nu e nevoie sa va spun din cauza cui.Cred ca avea bairam de una singura azinoapte la mami in burta.Sa-i fie rusine la nas,petrecerile-s pt fetili mai mari si se cheama si invitati,nu asa ea cu ma-sa,si fara acordu lui mami.Va pup scumpile si incerc sa-mi conving progenitura sa ma lase sa recuperez la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxi spune:

Draga Raisa, de la 13 saptamani (acum am intrat in 35) la fiecare vizita mi s-a spus ca vom avea o fetita. Dite-ulo zice ca e baiat! VA spun in Septembrie cine a avut dreptate!

Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari74 spune:

Si la mine e eroare ! Zice ca voi avea baiat da la eco mi-a iesit fetita .
Numai bine,
Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Raisa,

Setul de 6 piese de la Metro cuprinde:
- pantalonasi;
- bluzita;
- manusi;
- totosei;
- caciulita;
- si nu mai stiu ce.
Parca e 360.000 lei.

Cele de 8 piese aveau in plus biberon si suzeta, iar cele de 9 piese un body.

La mine se potriveste predictia sexului (am calculat pentru mine si pentru bebic).

Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Va multumesc pt raspunsuri...deci, sa inteleg ca nu e vorba de dop. Ce usurare!

Raisa, am facut testele alea si de fiecare data imi da ca o sa am SIGUR baiat...dar eu voi avea fetita. Deci in cazul meu nu se potriveste.

Cristia, eu sigur voi accepta ajutorul oricui. deja am angajat o femeie pt curatenie si calcat. Pt gatit inca ne gandim daca sa luam pe cineva sau ne face mama (eu sigur nu o sa gatesc tot timpul). Bebelina o sa-mi ocupe cea mai mare parte a zilei. Mama ma va ajuta in limita timpului ei liber, iar sotul nu prea cred pt ca lucreaza de dimineata pana seara la 19. Sper sa ma descurc. Uneori ma mai apuca teama ca n-o sa pot face fata, dar stiu ca trebuie sa merg inainte!

Georgiana, preturile la care te-ai gandit tu mi se par mai omenesti si cred eu ca sunt suficienti bani.



Mihaela si puiul mic de 33 saptamani si 3 zile
Dr Ciulcu, Cantacuzino
http://community.webshots.com/user/roandre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami-florina spune:

Roandre multumim pt listuta!
Raisa , eu am facut testele si mi-a iesit ca este baiat.

Fetele eu deja am pe cineva care vine pt curatenie si calcat doua zile pe saptamana iar dupa ce voi naste mama va sta cu mine ce putin o saptamana (tinand cont ca o sa fac cezariana s-ar putea sa am nevoie de ea mai mult-cred ca depinde si de cat de repede ma voi reface eu).

Medicul meu se intoarce din concediu saptamana viitoare si abia astept sa merg la eco sa vad cat a mai crescut bebicul meu (ultima oara cand am fost era cu 4 saptamani mai dezvoltat decat rebia sa fie la data respectiva).

Va las acum pt ca bebicului meu nu-i place cand stau pe scaun si a inceput sa impinga peste tot -asa face de cate ori stau incordata.

Pupici pt bebici

Cami-florina si bebe-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

salut,

Mie nu mi se potriveste predictia, Raisa. Sa stii ca am intalnit diverse astfel de site-uri si la fiecare imi iese altceva. In majoritatea cazurilor cica as fi eu insami baiat
Chiar acum am primit vesti proaspete despre nepotica mea care cam papa sanii mamei ei cu totulsi se face grasunica, grasunica.Stiu ca am promis poze, dar inca n-am apucat sa le formatez.O sa apara zilele astea. Eu o sa ma duc oricum sa o vad maine si abia astept.
Eu nu ma recunsoc. Sunt extrem de lenesa si obosita mai mereu. Merg 100 de m si simt ca-mi dau duhul sau fac de papa si parca am daramat muntii. Chiar ca nu ma mai inteleg. Si mi se umfla picioarele intr-o veselie de imi incap labutele doar in niste slapi de strand cu care ma plimb si pe acasa si pe la cumparaturi. Stiu, toata lumea ma pune sa stau cu labele-n sus, dar nu ma tine mai mult de 10 minute ca atunci nu as putea sa ajung la laptop sau la PC-ul din birou si n-ar avea nici un farmec sa nu imi mentin macar restul de neuron ocupat
Roandre, si eu am parte de acelasi fel de secretie, si cumnata-mea a avut la fel (ea chiar s-a panicat atunci si i s-a spus ca e doar un fel de mucoasa,asadar don't worry!)
A propos de tarifele vehiculate de voi, no comment!De eram acolo probabil ma duceam cu "gura mare" din dotare si le crapau timpanele la medicii aia nesimtiti.Cum se poate asa ceva? Eu cred ca merita putin tupeu ca n-au ce sa va faca daca nu le dati sumele astea, mai ales ca "spagile" se dau dupa.
Va las ca plec sa schimb niste programari. Memoria mi-a luat-o razna si acum mi se suprapun mai multe chestii si cum le-am incurcat, tot eu trebuie sa le descurc.Pupici la toate si alor voastre burtici,




Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Anne nota zece si cinspe bile albe; m-ai facut sa rad tare!!
Roandre, Cami Florina multumesc pentru parerile voastre referitoare la ajutorul de care acem nevoie dupa nastere.Roandre chiar m-a distrat cu "accept ajutorul oricui". Din pacate nupi chiar asa de usor sa gasesti femeie pe plac chiar si numai pentru menaj cateva zile/sapt. Stiu din experienta mea si a prietenilor. Insa sa gandim pozitiv...
Raisa: mare adevar grait-ai...daca nu sunt nervi din cauza de renovare se gaseste imediat altceva...Ca deh...hormonii isi fac treaba...
Cristiana si bebe din burtica (33 saptamani si 3 zile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:


Danyce, si eu folosesc tampoane zilnice, din cauza secretiei.

Mirela, ai grija de tine. Cu ingrasatul, nu cred ca are prea mare legatura cu mancatul. Eu mananc cel mai mult seara, inainte sa ma culc, pt. ca altfel nu mai ia somnul si pana acum m-am ingrasat doar 9 kg (la 29 de sapt.). Cred ca depinde de organismul fiecareia. Asa ca nu te mai stresa si mananca linistita... O sa dai jos dupa ce nasti kg. in plus.

Monica, nu pot sa cred ce repede a trecut timpul. Mai ai putin si o sa-ti vezi bebele! Sa ne tii la curent!

Cristia, in legatura cu ajutorul din partea rudelor, pe mine o sa ma ajute soacra (cu care ma inteleg bine), pt. ca stam cu ea. M-a ajutat mereu: mancare face ea mereu (eu fac doar atunci cand am pofta de ceva anume si daca am chef), curatenie de obicei fac doar in dormitorul nostru si cateodata si in restul casei (dar in ultimul timp s-a ocupat ea).

Marlen, multumesc pt. info. O sa ma duc prin Metro sa ma uit. Ieri am intrat intr-un magazin de pe Mosilor cu hainute pt. copii si m-am ingrozit cat costa... intr-adevar erau foarte frumoase, dar un set cu bluzita, pantalonas, manusi, caciulita, paturica, totosei, body costa 1.300.000. Mie mi sa parut mult.

Mihaela, eu zic ca sigur o sa facem fata... eu nu ma vad in stare sa am grija de mine, dar si de un pui mic. Mama rade de mine si imi spune ca mie inca nu mi-a venit mintea la cap, dar spera ca o sa cresc si eu odata cu bebe... Mai grav e de sotul meu, care o sa aiba in curand doua fete de crescut: pe mine si pe fata lui.

Site-ul ala zice ca eu sunt baiat (si daca nu a-nnimerit-o mai zice ca daca nu sunt baiat inseamna ca am apucaturi - ca s-o dreaga!), iar la bebe imi da eroare.

si aveti grija de voi!


Eliana si Elena, DPN 28 octombrie
Dr. Ciulcu Alexandru, Spitalul Cantacuzino

http://community.webshots.com/user/elianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

La mine se potriveste cu sexul copilului!

Cristiana eu stiam ca la Happy Baby sunt preturi mari dar nici chiar asa, de ex. un costumas (salopeta cu maneci si capse intre picioare si la spate, foarte faina 465 mii) iar la body-uri e OK, intre 75 si 100 mii.Eu ma gandesc sa dau o raita prin Bucur (imi spunea cineva ca aceleasi lucruri ca cele din Happy Baby la Bucur sunt la jumatate de pret). Merita incercat, nu?

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput