Mamici de septembrie-octombrie 2004 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Buna fetele!
Georgiana, ce mare e Damian! Ma bucur ca sunteti bine amandoi.
Ralucule nu stresa cu numele si eu as fi vrut al doilea numa altul, dar... eu as fi vrut Tania Ilinca, dar nasii au ales. Va fi Ilinca Teodora, nu spun ca nu imi place dar fie vorba intre noi mai mult imi place Tania! Oricum Ilinca era dinainte sa raman gravida.
Mel mai incearca odata sa pui linkul.
Ca si Danyce si eu sunt lenesa azi, azi noapte la 2,30 de abia am reusit sa adorm. Bine ca nu e cald macar.
Am vazut si eu emisiunea de pe prima la un moment dat ma iritase putin prima familie cu chestia cu domnisoria in noaptea nuntii, parca noi telespectatorii eram socrii fetei si asteptam subiectul asta. Nu i-am vazut rostul, nu dati cu rosii, dar mi s-a parut chiar penibil.
Lorena si eu sunt agitata azi, poate pt ca nu am dormit destul nu stiu.

Va pup revin mai tarziu


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca de 30
sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Sper sa nu va mai pacalesc si sa vedeti pozele bebitei din burtica

http://community.webshots.com/user/meltibi

Pupici

Mel 31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

mel iar ne-ai pacalit
nu se deschide link-ul

Cristina 33 sapt.
Dr. Texier ,Clinique des Franciscaines

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut voios!!!!!

Ce mai fac fetele????
ASm ajuns si eu la un calc cu internet... si am sa va scriu cate ceva!
Noi ne ducem pe 16 august la medic si apoi ne programeaza pentru cezariana cred ca in saptamana aia, asta daca nu se grabeste Stefan...ca am cam avut dureri, am stat si 5 zile in spital cu mici contractii si mi-a zis medicul ca mi s-a scurtat un pic colul.Dar am stat in pat si acuma ma simt bine, sper numa sa astepte puiutzul macar 38 de saptamani si un pic....
In rest noi finalizam ultimile cumparaturi, hainitze, patutz si dalea, eu azi mi-am facut toate cumparaturile pentru spital, cu alte cuvinte mi-am facut bagajul....si asteptam cu nerabdare marea intalnire!sa vedem pe cine avem in burtica!!!

Vreau sa va rog ceva...daca stiti si daca vrea careva sa imi trimite pe PM cum as putea reciti mesajele vechi....ca asa de rau imi pare ca nu pot sa citesc mai nimic daca am asa de rar acces la internet, si as vrea sa recitesc ce ati mai scris pe acolo....daca se poate!

In rest ce sa va mai zic?eu stau mai mult in pat, mi-a fost foarte frica cand am fost la spital, eram la inceputul lunii a 8-a si din cate stiu eu e nasol atunci...dar am scapat! si acuma abia ma misc de burta!si ma dor cracii!pe bune!!! de vreo 3 zile abia pot umbla! parca as fi calarit pe cal sau as fi mers muuultt cu bicigleta!!!Dar nu prea m-am ingrasat, pana acuma am 12 kg in plus!si nici vergeturi pe burtica nu mi-au aparut inca....doar cateva finutze de tot pe picior sus dar abia se vad, sper doar sa nu se mai mareasca....poate scap asa ieftin...desi la sora mea i-au aparut cu 2 saptamani inainte sa nasca!!!
va pup pe toate si sa auzim numa de bine!!
pa


Ana si BAIETELUL scumpic din burtica!DNP 30 august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Mel, te cam ti de goange cu noi? Nici acum nu se vede linkul

Eu azi am avut zi plina, am fost seara si la ginecolog si a fost super incantat de mine si de bebe. O sa iau in continuare Utrogestan si No-Spa si mi-a mai dat 6 tablete de Summamed ptl listeria deoarece titru oscileaza intre 1/160 si 1/320.

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Uau Ana ce bine ca ai mai putut sa ne dai de veste despre voi! Se pare ca tu vei fi prima dintre noi care o sa te intalnesti cu bebe ...nu-mi vine sa cred ca incepem incet incet sa ne tinem copii in brate...

Cristina 33 sapt.
Dr. Texier ,Clinique des Franciscaines

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Hallo din nou,

Mel, eu ti-am vazut pozele, doar a doua nu am putut-o accesa. Dar linkul e bun. Ai o fetita tare simpatica. Sa-ti traiasca!
Eu am cam lenevit azi si sotul meu a zis ca cica asa si trebuie. El se plimba cu motocicleta ca e vreme super faina acum si eu stau aici cu burtoiul meu cu tot.
Iar ma retrag sa ma intind putin ca ma doare putin spatele. Pupici la burtici si mamici,

Daniela Veuger si bebita mica din burtica
Slingeland Ziekenhuis, Doetinchem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna fetelor!...oauu,dar ce de ati scris de ieri......azi ma simt si eu mai bine...intradevar cred ca AC e de vina pt ca am contactat o mica raceala,adica mai mult o nevralgie pe partea dreapta...am tot luat medicamente si vad ca azi ma simt ceva mai bine,am putut sa dorm mai bine noaptea trecuta...insa si eu am probleme cu somnul,cred ca din cauza caldurii,si pt ca bebicul meu se misca tare mult noaptea,tocmai cand eu adorm.......sper ca dupa ce se naste sa fie invers,ziua sa fie mai activ,ca daca nu aido somn......vom vedea...CRISTIA,multumesc mult pt informatia cu privire la ceai,acum parca m-am mai linistit si beau o cana,maxim doua pe zi,sa vedem daca imi trece...iau si antibioticele care mi le-a dat doctorul,ca imi e tare frica sa nu fac alte complicatii,numai ca ma tot gandesc sa nu ii fac rau lui bebita...CRISTINA78,eu ce am auzit de la o pritena care a nascut acum 3 luni,cu epidurala,stiu ca nu e nimic periculos ,nici pt bebe,pt ca injectia am inteles ca nu ti-o face chiar de la inceput,doar dupa ce ai mai multe contractii,adica cand ei sunt siguri ca se apropie momnetul sa nasti..si deci iti vor zice cand sa impingi si tot ce trebuie sa faci,chiar daca tu nu simti nimic....cel putin asa fac aici,inainte iti dau tot felul de pastile de somn,si dormi mult,ca sa nu te oboseasca foarte tare contractiile....am inteles ca e foarte bine cu epidurala,nu simti nimic,prietena mea nu a simtit nici macar acul cand i l-au bagat...si eu vreau sa-mi fac tot epidurala,imi e frica de dureri asa de mari cum am auzit la unele persoane asa ca epidurala e super.......ROANDRE,multumim de listuta!..ah,si vroiam si eu sa-ti zic ca ai un bebe foarte mare...mama mea zice ca nu e foarte bine sa fie mare,adica mai mult de 3kg la final,ca te chinui la nascut si Doamne fereste daca nu iese....ea imi zice din experienta ca fratele meu a fost de 4,200kg,si nu s-a intors ca lumea,iar in ultima clipa,fiind foarte mare si chinuinduse sa se intoarca s-a sugrumat cu cordonul ombilical,a trebuit sa-i faca urgent cezariana,au fost toate bune in final,dar s-au cam speriat la inceput pt bebele era vanat in prima faza,daca il mai tineau 3 minute in plus murea....ei,hai ca m-am cam aberat cu povestea sta si nu vreau sa va speriu,oricum acum 30 de ani,vorba mamei mele,nu erau asa de avansati in tehnologie ca si acuma,asa ca acuma cred ca se pot evita asemenea experiente....si eu imi doresc sa fie bebele meu cat mai mare,desii nu cred ca are vreo importanta,adica stiu bebei care s-au nascut mici si care apoi s-au facut asa de maricei!......eu inca nu stiu cat are al meu si dimensinuni,pt ca aici astia nu iti zic nimic,cred ca pana la sfarsit......MEL,eu nu am putut sa vad pozele,imi tot da ERROR.......ah,apropo de nume,si eu cred ca fiecare isi alege pt copilul lui ce nume ii place,ce ma interseaza pe mine daca X sau Y nu e incantat de numele meu?...si noi am ales doua nume pt ca lui tati i-a placut Cristian si mie Robert,deci ca sa fie cu impacare le punem pe amandoua......
ADELA ,iar a disparut?...saracuta cu internetul cred ca-si face o mie de nervi!...
Va pupicesc si ne auzim maine!
Mirela si ,27 sapt,Robert Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Mel am reusit! Super poze, super fata!

Spune-mi te rog, unde este aceasta clinica si cat a costat ecografia?

Geo DPN 06 oct.
Spitalul Municipal Dr. Valeriu Horhoianu

http://photos.yahoo.com/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristia spune:

Buna burtici!
Ana ce bine-mi pare ca aud de tine! Stai super bine cu 12kg pana acum! ma bucur ca au trecut durerile! Las ca nu mai e mult si-ti ti bebelushul in brate! Tin pumnii sa depasesti 38 de saptamani, asa cum vrei tu!
Mel e o scumpa bebelusha ta! Ce clar se vede in poze! Nu ai si eltele in care sa se vada si ceve mai mult decat capsor?
Crismir: cu placere! si eu mai apelez la ceaiuri cand si cand...
Mai fetelor eu constat ca incep sa am probleme cu somnul. Adica nu pot adormi pana in 12 si pace si dimineata nu ma pot trezi!
Voi ce stiti: placenta protejeaza pe bebe daca noi mancam sa zicem prostii? Am si eu tot felul de nebunii...
Danyce: ce as mai lenevi si eu...Las ca-mi vine si mie randul ca ma gandesc sa stau acasa din 15 august. Medicul mi-a zis ca pot veni mai mult la servici dar eu una m-am saturat! Cat am stat zilele astea acasa mi-a cam placut (stiti cu concediu medical din cauza de hemoroizi). In plus mi s-a parut ce bebe a fost mai miscaret; probabil si pentru ca stateam intinsa mai mult. Daca vin la servici nu cred ca-i place prea tare cand stau pe scaun...
S-aveti o zi buna si s-auzim de bine!
Cristiana si bebe din burtica (31 de saptamani si 5 zile)

Mergi la inceput