Bebelusi de ian-feb 2004 (26)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns layla spune:

LA MULTI ANI ARTURICILOR si din partea noastra.

Multumesc Ioana de informatie o sa incerc sa pun si eu poze.

Adina felicitari pentru dintisor! Multumim de aprecieri.

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Soleil si Micky , asa zic si eu, ca Adina, ca e devreme de piureuri. Incepeti intai cu sucuri de fructe. Cate o lingurita, 2, 3 in fiecare zi, din alt fruct, apoi puneti-le impreuna. Si mai apoi cu piureurile.
dady68, aseara a tinut cat a putut varza, dar pana la urma a kuat antibiotice si astazi se mai retrasese nitel. O sa continue cu antibiotice si peste 2 zile, merge la medic din nou.
Fetelor, am si eu o intrebare: voi aveti program strict de masa. Adica daca la ora X trebuie sa pape si doarme, ce faceti?? Si inca ceva. Cum v-am zis, noi suntem la piureuri. Cum i le dau, asa simple...sau mai pun ceva in ele sa aiba consistenta?? Ieri si astazi i-am pus cereale in ele... Cum fac ???
Si mai scrieti si voi o listuta cu meniurile la BB-lasi sa ma inspir si eu.

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)

Bebelusi de ianuarie - februarie 2004
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Am completat si noi albumul personal cu poze si ma chinui acum sa pun poze in albumul comun.

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)
http://community.webshots.com/user/layla374

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Adina si Saphir, pai ne grabim ca vrem sa ajungem si noi la tort si inghetata pana nu papa ceilalti tot .
Am inceput ca asa a recomandat pediatra si oricum o fac mai lent decat mi-a "prescris" ea. Motivul este ca Tiana nu ia foarte bine in greutate si face mutre la lapte. Acum tocmai a papat, spre uimirea mea, 160 ml dintr-o data. Ea papa de obicei cam 120-140 ml cu muuulte pauze si mofturi... Rezultatul: nici 500 g cresterea in greutate in luna a patra.
Am trecut de sucurile de fructe - le-am inceput la 3.5 luni, de la 4 luni incercam piureurile de fructe.

Saphir, da, Tiana are ore relativ fixe de masa: 7.30, 11.00, 15.00, 19.00, 22.00 (22.30). Le cam respectam. Iar de somn... noaptea e clar somnul de pe la 22.30-23.00 pana dimineata la 7.30, iar in timpul zilei mai are o repriza clara dimineata de pe 9.30 pana la 11.00, iar in rest - cum are chef, adunat: inca vreo 2-3 ore de somn.
Iar despre piure - incerc sa-i fac piureul cat mai fluid acum (eu vorbesc doar de cel de fructe), ca daca e prea consistent il scuipa afara. Eu ii puneam de obicei pulpa de la 1/2 de mar si doar sucul de la cealalta 1/2 de mar. Ea acum mai mult le bea decat le "mesteca"...
Andra, am lamurit misterul timpului: mama ta . Pai nu se pune, ca eu n-am mama aici, decat ocazional

Gata, am pus si noi poze - cu chiu cu vai, ca merge netul ca okiu' mortului



Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
http://community.webshots.com/user/flaviana17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Hop si noi la apel

Yann&Philip


Am trecut noaptea cu bine Rachella nu afacut febra .....a dormit de la 11 pana la 8 dim neintoarsa...se vede cai prieste nou program

De acord cu fetele ..nu va grabiti cu diversificarea...eu vorbesc ...ca de la 2luni jumate ai dau supa....acum pe bune nu are rost sa va grabiti....

Adina felicitari ptr dintisoru lui Moti...Buli nu fi suparici ca intram si noi in clubul stirbilor
Ioana merci ptr PM...deocamdata am probleme cu Pc si nu pot pune pozici...da in cateva zile sper sa vina sa mi-l faca....
Saphir vrem sa vedem samburica!!!!....noi nu avem program strict de masa...depinde cand se trezeste dim daca se tresete la 8 ai dau din 4 in 4 ore...daca in caz ca la 4 doarme nu o tresesc o las sa dorma si ai dau papa cand se tresete...




Anita si Rachella -17.o1.2004[/b]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ia te uita ce postase Adina in acelasi timp cu mine! Felicitari Moti pentru dintisor! Mami Adina tare norocoasa esti, uite ca la noi de 2 luni tot dau semne si tot nu erup.

Soleil, nu stiu daca ai apucat sa citesti mesajele din urma. Asa este si Alexandra mea, niciodata nu a luat bine in greutate si acum cu atat mai putin. Insa de cand am diversificat mai serios tocmai ca mananca mai cu pofta. Mai degraba refuza laptele. Uite de 3 zile am introdus iaurtul si desi nu ii place pentru ca infioara saraca atunci cand ii simte gustul, papa pentru ca adora lingurita. In fine, hai sa nu repet povestiri mai vechi, insa: la noi sucurile n uau avut succes iar piureul de fructe l-a acceptat tare greu - brusc papa 190 gr de fructe, supa si supa crema nu a vrut - mananca insa piure cu carne cu pofta si f f mult, iaurt pe cale sa fie acceptat, mofturi si mofturi la lapte. Cresterea: 3-4 luni - 400 grame, 4-5 luni 200 grame, 5 - 5 1/2 luni - 100 grame.

Mikyyy, pediatra mea mi-a recomandat sa nu dau cu crema Alexandrei pana la ora 10 si dupa ora 17. In rest crema factor 30, mai putin intre 12-16 cand nu e voie deloc la soare



Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:



Vedeti ce-am reusit??????????????Fuse greu...

Anita
si Rachella -17.o1.2004[/b]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Roxi bun venit in clubul stiriblor!!!!

A venit socrela si a luato pe miminic....asa ca pana la 8 sa tot butonez...
Sambata viitoare vine mama...Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....

Anita
si Rachella -17.o1.2004[/b]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Legat de bona, haideti sa va povestesc continuarea. Azi am vorbit cu familia la care a lucrat cu adevarat. Inainte sa apara doamna. Am ascultat si versiunea doamnei desi eram hotarata sa nu o mai primesc. Concluzia a fost urmatoarea: chiar daca acuzele nu ar fi fost adevarate, eu nu pot continua o relatie bazata esentialmente pe incredere cu o persoana care a mintit crunt de la inceput, si in plus chiar doamna cu pricina a recunoscut ca plecat de acolo pentru ca nu mai suporta program de 10 ore, ori tocmai aveam nevoie de 11-12 ore.

Dupa o portie buna de plans, am pus mana pe telefon si am sunat si la alte agentii si cautarea continua. Incerc sa ma inarmez cu rabdare. Fetelor care cauta sau or sa caute bone le doresc de pe acum mult succes si va doresc din tot sufletul sa gasiti persoana potrivita. Eu am impresia ca aceasta nu exista momentan...Inca mai sper. Daca va pot ajuta cu sfaturi sau informatii la vremea respectiva, aici ma gasiti.

Legat de agentia Leea, nici macar nota de trecere nu au pentru etica profesionala. M-au sunat azi chipurile sa imi spuna ca au descoperit si ei problemele cu bona, abia acum! Asa ca am fost foarte categorica si le-am zis sa nu mai minta pentru ca deja stiu data exacta la care au fost informati si am discutat deja cu familia. Ca atare au zis ca imi vor aduce ei comisionul acasa! Astept.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

La multi ani Arturicilor Yann si Philip!!


Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput