Rochii de mireasa de inchiriat

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

A-propos Moss cat ceri pe rochita?


Roxxy



Si pe mine ma intereseaza.. superba rochia (si mireasa...)

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

si eu am o rochie de vanzare/inchiriat cumparata tot de la salon Gabriela, tot Eddy K.....pentru exemplificare va arat niste poze aici

http://community.webshots.com/user/carmenmaya,
la capitolul "nunta lui mami si tati"...poate nu sunt suficient de elocvente pozele referitor la rochie, dar astept intrebari daca este cineva interesat.

Moss, intr-adevar frumoasa rochie, frumoasa mireasa.Felicitari!

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calina73 spune:

Am si eu o rochita marimea 44 daca esti interesata poti vedea poze la albumul mireselor albumul PITICA si este de anul asta nunta am avut-o pe 15 mai....si mai am poze in

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza guritzelor! Mai dar frumoase mirese ati mai fost! Vreau si eu!!!!!!!! Hai ca mai am si eu un pic... un an!
Si.. mai fetelor cat cereti pe rochite?

Kissssss

Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

mai fetelor, ce ma flatati voi pe mine !!!!!

deci, nunta am facut-o la Vila Clubului Diplomatic, intr-adevar locatia merita mai ales daca nunta este vara !! Eu am avut-o pe 8 Mai si a fost o zi absolut superba !!!

carmenutza, si tu ai fost absolut superba, ti-am recunoscut si rochita..

apropo, fetelor eu eram graviduta in 3 luni si 3 saptamani la nunta !!!
acum am o burtica de toata frumuseatea si astept o fetita scumpa si dulce, Alexia , care se va naste peste 2 luni.

sa vand rochia de mireasa mi-a trecut prin cap o singura data..si asta pentru ca imi ocupa foarte mult apatiu ! Rochita de noua m-a costat 770 EURO. Daca o sa reusesc sa iau pe ea 350 euro o dau, daca nu o pastrez ! Rochia arata impecabil, se poate vedea mai bine pe www.eddyk.it Colectia Private Label nr. 711. Mentionez ca din trena am taiat putin fiind destul de incomoda, dar a fost facuta de croitoreasa de la Eddy K careia i-am mai pompat cateva milioane ca sa-mi faca treaba buna !

va pup
cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Moss... eu cred ca sunt "fun" rochita ta dar din pacate nunta mea e abia peste un an si... mi-e nu stiu cum sa o cumpar de pe acum. Ca ma tot gandesc: "daca ma ingras?" ca daca ar fi sa slabesc s-ar mai putea modifica... Oricum prefer sa mai astept! Dar.. pe bune!!! 350 EURO MERITA!!!! O dai chiar bine!

Kisssssss gagici pe burici

Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moss spune:

doar ca info: rochita este pe corset, ajustabila ca marime ( se inchide cris - cros cu snur pe spate )
daca-mi dai o adresa de email pot sa-ti trimit mai multe poze !

eu mi-am comandat-o inainte sa aflu ca sunt insarcinata, adica in februarie, cand aveam 49 kg. La nunta am avut 54 kg si intr-un fel m-am bucurat pentru ca nu a fost nevoie sa o mai modific !

Oricum, iti dau un sfat: daca vrei sa-ti cumperi rochie de mireasa fa-o inainte de targul de nunti de la Marriott care va avea loc in martie.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Mai, fugiti de-aici cu preturile astea la inchiriat o rochita! Eu nu stiu ce au astia in cap, dar mi se pare scump! Buzunarul romanului e cam mic... zic eu. Acuma, e adevarat, fiecare cat si ce poate, dar atat de multa lume cunosc care dupa nunta n-a mai stiut ce sa faca cu rochia,... au incercat sa o vanda, n-a mers,... se pune praful pe ea. Acum, nu mai stiu: sa dai o groaza pe ea si sa te incurce DUPA, mai bine o inchiriezi. Dar sa o inchiriezi cu atatia bani, mai bine iti cumperi!
O amica a mea face nunta pe 30 octombrie, si-a luat rochie cu 23 de milioane! Mai, m-a luat ameteala!
Am fost la o nunta in iunie, rochita era chiar forta draguta (pe bune!) si costase 5 milioane! De la Universitate, pe undeva prin spate!
Am mai fost la o nunta in iulie, rochita inchiriata de la CHISINAU cu 8 milioane! Plus drumus la proba, drumul la retur... a naibii afacere!

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Si prietena mea care are nunta acum pe 4 septembrie si-a cumparat rochita tot de pe la Universitate cu 3,5 milioane si e chiar dragutza!!! Si nu ca n-ar fi avut bani dar i-a picat ei cu tronc aia si nici nu vazuse cat costa... Asta da noroc! Moss am vazut rochita ta si pe pagina la Eddy K. dar eu prefer sa mai astept. Poate s-o razgandi "iuby" meu si nu ma mai ia de nevasta... glumesc acum. Sincer momentan nu dispun de bani pentru ca m-am bagat la credit imobiliar si....poate va inchipuiti...

Pupici la toate miresicile foste si viitoare

Roxxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Pretul rochiei depinde si de materialele folosite. Ai materiale de 1 milion - rochia costa 4-5 milioane. Iei materiale mai scumpe - pretul rochiei creste, normal.
Iar cu inchiriatul...din cate stiam eu pretul de inchiriere la casele de moda este pe undeva pe la 1/3 pana la 1/2 din pretul rochiei (din pretul de vanzare, adica materiale, creatie+manopera). Este normal sa fie asa pentru ca o rochie o inchiriezi de maxim 3 ori. Dupa 3 purtari, chiar daca o dai la curatat, se vede ca e purtata.
Fiecare-si cumpara ce-i place. Nu mi se pare deplasat nici sa dai 1000 EUR pe rochie, daca aia ti-a placut si iti permiti, cum nu mi se pare ciudat nici sa-ti iei rochie si de 2 milioane, daca gasesti si-ti place.

Adina + Olivia Karla 04.03.2004
pozele noastre

Mergi la inceput