Mamici din Constanta (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza si de la noi.....
Cornelia, imi pare tare rau de taiatul prajiturii...eu nu m-am gindit ca faci vreo combinatie, de aia nu am mentionat ca nu se amesteca.....nu cumva a fost de la gelatina pusa prea fierbinte in compozitie? ca in mod normal mascarpone-le nu ar fi trebuit sa se taie in nici o combinatie. in fine, stai linistita, sunt sigura ca era fff buna si data viitoare va iesi perfect!!! ptr ca ai incercat!!!
July, cam asa ar fi ideea, sa ma internez (pe 3 probabil daca nu e vreun semn pina atunci) dimineatza, frumos, calm, nu innebuneste nimeni la 3 dimineatza...sa vedem ce-o vrea domnu' individu'....
ce bine ca a fost ok cu Teo in masina...s-a facut si ea mare....
Sanzi, Tomis-ul e deschis pina la 10 seara. de ce magazin de pantofi zici, de leonardo? ala e in fata, nu in spate...de altul nu imi vine in minte...
pupicei si o zi racoroasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Sanzi, mai exista magazinul de incaltaminte din spatele Tomisului. Am fost acum vreo doua luni (era santier prin jur), dar din pacate, nu am gasit nimic marimea Mariei care sa imi placa. Aveau pantofi de la o firma al carei nume imi scapa acum (dar se gasesc si la Crido Kids si alte magazine), care aveau un pret mai bun aici.

Roxana, data viitoare, promit sa respect reteta. Nu e de la gelatina, ca s-a taiat inainte sa o pun si chiar speram ca gelatina sa o mai lege, dar...

Eu va doresc week-end placut! Chiar daca va intalniti sambata, mai mult ca sigur ca nu o sa venim.

Roxi, ai grija de Ghindu, tine-l pana la termen, chiar daca pierd pariul . Ai aflat ceva de Cristina (Galarina)?

Celelalte fete, ce mai faceti?

Laura, am citit ca Vlad este bolnavior. Multa, multa sanatate si pupici!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Cornelia,discopatia lombara se trateaza medicamentos si prin fizioterapie.Sotul meu are si-a facut tratament.Sa se fereasca de ridicat greutati,curent,din cate stiam eu condus(masina) mai putin,pozitia fiind incomoda.Despre dr.Nicolae am auzit numai lucruri bune,am incercat sa dau de el ptr.Lizuca,dar cine stia m-a trimis direct la Spital Ef.in garda.Era prea complicat.Poate scrii si tu cum se ajunge la el,sa stim care avem nevoie.Sanatate multa sotului tau!

Laura,ce are Vlad?

July

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

am fost azi la plaja dimineata, dar nu mai merg niciodata asa pentru ca pana am ajuns se facuse 10.30 era foarte cald, si desi copiii erau super incantati de apa, eu m-am cam parlit...Am uitat sa imi dau cu crema si sa imi pun ochelarii de soare (ma deranjeaza foarte tare lumina soarelui) si am suferit ca un catel!!! David a adormit in carut si nici nu ii mai pusesem pampersul ca era plin de nisip, asa ca s-a trezit in patutul lui intr-o baltoaca!!!!
Am sa dau si eu o fuga la magazinul acela de incaltaminte..ne trebuie o costumatie ca avem o nunta luna viitoare...Sa ii fac costum lui David la croitor sau sa caut unul de-a gata? Tre sa fie gatit ca doar ii tine locul lui tati, nu?
Sinzi si DAvid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia, sanatate multa sotului tau si sa ne vii numai cu vesti bune, da?
Sanzi...pai se poate mai mama sa pleci si fara ochelari si faar crema de protectie???pai...sa nu se mai intimple, da? pupicei si sa treaca pirleala cit mai repede!!!!
(iti facura astia masina? - tot nu mi-ai s[pus daca e la service-ul audi sau la altul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa nu e la service-ul audi, e la altul de pe langa metro (nu stiu cum se numeste) tata a dus-o...nu e inca gata, dar vreau sa o vand sa iau alta masina pentru ca (ce am inteles si eu din ce mi-a fost explicat) axul masinii a fost afectat si nu mai e asa sigura ca noua! Vopsitul va dura...pana atunci maxi-picioarele si taxi-tata!
Maine plecam la Eforie si vom sta acolo unde nu avem nevoie de masina...avem curteeeeeee!!!
Sa mai ai rabdare cu bebe, ca stii ca eu am spus pe 6! Sunt sigura ca daca hotarasti sa induci nasterea mai devreme va iesi mai devreme daca nu, nu! Hehehe!
Tatiana ce mai face bebica? Cand iesi cu ea la plimbare?
Restul fetelor , mergeti la plaja?
Sinzi si DAvid
A! si Roxa, eu sunt o uituca cu clasa..imi uit si capul pe umeri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza....
azi se pare totusi ca nu prea e de plaja... ce urit!
Sanzi, am inteles. pina pe 6 nu cred ca mai stau...ca nu mai poci!!!! voi cit stati la Eforie? distractie placuta in orice caz!!!
va urez o zi buna...si asa cum o vreti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ne-am intors de la Eforie, ne-a prins o ploaie pe faleza!!! Am facut concurs de tricouri ude in noroi, noroc ca aveam cu noi pelerina de ploaie a carutului!!! Asa ca ne-am intors, o lasam pe alta data!
Bune sunt ciocolatile de la Milka cu cirese si casie!!!!
Roxa, tine-l pe bebe pana vrea el nu pana vrei tu!! Hihihi!
Azi sunt libera, David e in vizita la bunicu care il plimba stie el pe unde si eu ma odihnesc! Ce bine e!! E asa liniste!
David a trantit aparatul de fotografiat azi pe gresie si cred ca s-a bulit!! A sarit si filmul din el...apoi a cazut intre scarile de lemn de la Eforie (la casa avem niste scari pe exterior care duc la etaj), noroc ca a cazut pe iarba (era desutul de sus) si ca nu s-a dat cu capul nici de scara de jos nici de cea din sus, a cazut printre!
Ce sa mai! Ne-am distrat!
Voi? Cum petreceti sambata?
Sinzi si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza....
Sanzi, ce zi cu aventuri.....
noi suntem bine, am facut o mic aplimbarica ieri intrerupta de contractii..asa ca ne-am refugiat pe o terasa, nu de alta, da' n-aveam chef de nascari ieri. in orice caz, eu nu mai am rabdare deloc....m-am saturat pina peste cap de starea asta de gravidenie....si oricum ar fi vreau sa se termine cit mai curind. acu' daca tot am promis ca ramine pe 3, ma ambitionez sa stea pina atunci...da' tare m-am plictisit. toata lumea ma ameninta ca "vzi dupa aceea ce greu e", dar oricum va fi o schimbare, asa....
pupicei la toata lumea, vad ca ieri v-ati distrat la greu, a fost o liniste pe aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Buna dimineata tuturor!
Mai, Sanzi da sange rece ai tu! Auzi cade copchilu' pe scari si tie nu ti se inmoaie jenunchi!!!!Hai c-am glumit! Eu sunt tare prapastioasa si nu-i deloc bine. Daca ma crezi pana acum fo 3 ani vroiam al doilea copil din cauza de.....drob de sare!HI,hi,hiCe motivatie tampitica!
Roxi, mama nu-i dracul asa negru! Eu nu am o noapte nedormita nici cu Anduta nici cu Bibi. Ce zici de asta?????Depinde f mult de tine cum ii faci programul. Sa stii ca eu am respectat mult orele de masa, imi notez si la ora actuala pe un carnetel(al 5-lea)ora de masa , cand am schimbat-o si cand i-am dat vigantolul,fierul sau calciu, sau indiferent ce i-am administrat. In felul acesta, daca face vreo alergie te poti orienta ce i-ai dat in ultimile zile.
Si inca odata respecta pe cat posibil orele de masa. Cand i-am dat o perioada la cerere, tot timpul era maraita si vroia sa stau langa ea(Bibi).Mai mult can plange nu-l lua niciodata in brate imediat pe bb. Incearca sa-l potolesti in patut si abia apoi il iei si-l alinti. Anduta a stat in patut fara probleme pana la 1 an si 8 luni, cand am mutat-o in alta camera in pat mare.
Cand ai probleme intreaba-ma orice, s-ar putea sa fi trecut prin situatia respectiva tinand cont ca am experienta la doi copii.
Scorul e strans vad!Ne tii la curent cu tot ce ti se intampla.Si apropos' sa stapanesti sanatoasa cadourile, am uitat sa -ti spun. Ti-au placut nu????

Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

Mergi la inceput