Suceava... (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Hello.
Iar ati ajuns pe pagina a doua???
Ia mai povestiti, Dana, Elena, etc., ce mai faceti voi?
Ce mai fac puiutii vostrii?

Andra vorbeste cu tatal meu la telefon si ii spune: Bunicule, vino si ia-ma-ma de aici, ca mama pleaca departe, departe !!!
Ma distreaza la culme chestia asta: "ia-ma-ma".

Pupici la toata lumea !!

Alina si Andra - Ioana (in curand 3 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Da, Alina, cunoastem si noi exprimarile astea... Ia-ma-ma, ba chiar si ia-ma-ma mine tine sau imbaca-ma-te

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetele!
George al meu e oarecum bine, la tara, adica... e racit si plange dupa noi. Insa e spre bine, ii da nurofen, fluimucil si sumetrolim. Sper ca pana vineri sa fie bine.
Dana, oare nu incepem un alt topic? Uite ca suntem pe pagina 10, suntem tari! Tu esti cu tonul pe aici...
George imi spune la telefon "Alo, mami, ce paci? bii cu bibi?" la el v-ul e b si f-ul e p. Il pacalesc ca vin si il iau, insa stie mititelul si mai plange si refuza sa imi vorbeasca. Ca o chestie de atasament: in weekendul asta a vrut sa il legan in brate si chiar mi-a adormit pe piept! Se pare ca sufera prea mult dupa noi... dar decat cu o bona care nu are grija de el (suntem fripti), mai bine la bunici care il iubesc si nu am treaba!
Ce faci Rosey? ai rezolvat problema?
Elena
va pup, Elena


Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Stai sa-nkida un modirator sobectu si diskidem altu!

Ania m-o empresionat azi asa de tare... O vinit ta-su pe la mine la berou sa-mi aduca ceva si am coborit la masina sa iau ceva-ul... iar fi-mea statea cuminte pe bancheta din spate cu plasuca cu papuceii de skimb in minutza... "Merg a Chicco, mami... sint eu foarte minte!"

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetelor!
Mai Dana, si pe mine m-a impresionat micuta ta... stie ea ca e cuminte, draga de ea! Vad ca o duci des la Chicco! Chiar se simte bine acolo?
Mai hai la povesti... pe Cici nu am mai vazut-o... oare ce face???
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

In general nu o duc foarte des pe Ania la Chicco, maxim o data pe saptamina dar acuma am dus-o si kiar de 3-4 ori pe saptamina, ca na, draga de ea a facut atitea engectzii, are de luat atitea siropele si picaturi... Plus ca si dr. Munteanu si dr. Onica mi-au zis ca pina la 3 ani iese din discutie orice gradi sau camin, mai ales dupa episodul asta nasol cu bronsita. Asa ca am sa fac tot posibilul sa o duc macar de doua ori pe saptamina, cite o ora (desi acu o saptamina a stat intr-o zi aproape 4 ore si tot venea la ta-su, care o astepta la intrare, si, cu aratatorul fluturind prin aer, ii spunea "Mai tau un pic tati, un pic" si iar o kishca la joaca) sa aiba si ea program organizat de joaca-joaca de capul ei... ca s-o fi saturat si ea mititica de tocaturile mele cu poezii, povesti, cintecele si numere in tri limbi Oricum, am tras concluzia ca e talentata la... franceza La engleza are o pronuntie.... Seamana cu ta-su, dar si cu actualul si fostul presedinte a lu tzara noastra

Pupam sucevencele si puii lor!


Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

mai Dana, da' ai curaj cu limbile astea straineze, eu nu ma chinui pe mine, dar sa-l mai chinul pe bietul "Jorjel", care vad ca are treaba cu limba rusa... ne distram ca spune la tractor "cacoiul" (?), la calculator "cacacoiul" si mai striga si pe strada daca se poate de se uita lumea la el ca de ce vorbeste copilul urat... zambesc stramb si ii spun "trac-to-rul", iar el "ca-co-iul", asa ca... spre limba rusa... (ca fostul presedinte) Oricum, ma bucur ca numara singur pana la 10 in romana, daca mai insist, nu stiu ce iese!
Vad ca iar numai noi parlam pe aici! Ei, or fi fetele ocupate cu trebile saptamanale, nu?
Lasa ca maine vine "vikendul" si iar o sa ne "rilaxam" la greu!
Va pup, Elena
PS. am vazut Dana laptopul in Metro, tre sa imi bat "huzbandu'" la cap, ca imi cam place si lui Jorjel si mai si i-ar place!

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Intr-adevar, v-am lasat singurele cateva zile, am treaba de 2 luni de facut intr-o saptamana :(. Nu stiu cum am sa o scot la capat, dar....

Dana, Ania este foarte cuminte, serios. Andra mea ma scoate din casa cu totul - nici noi nu mergem la gradinita si sta toata ziua cu tanti. Oricum, acuma, la Suceava, nu am unde sa o duc, asa ca... tot Chicco ramane valabil pentru orele de joaca.
Eu ii mai aduc copii acasa, vecini, prieteni, dar imi ramane casa ca dupa razboi, deci... mai mult de o data pe saptamana nu pot face asta :).

Cam atat de la noi, dar voi mai consfatuiti, sa mai citesc si eu...
Pupici la toate !!

Alina si Andra - Ioana (in curand 3 anisori)

Mergi la inceput