Suceava... (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

fetele, am nevoie urgent de ajutorul vostru.
am nevoie de o bona serioasa, de incredere, in Burdujeni, pt. 4 ore pe zi, de luni pana vineri.
cunoasteti pe cineva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Rosey, chiar imi pare rau ca nu stiu, nu stau in zona si nu cunosc! La ce am patit eu cu bona anul trecut, pardon, in 2003, suflu si in iaurt. Greu de gasit o fata serioasa, chiar si pentru 4 ore! Bafta, oricum, cred ca ai mare nevoie!
In rest cum o duceti fetelor? Alina, deja vad ca ai emotii ca iti lasi copilul aici la Suceava! Va fi super pentru ea, chiar daca poate va duce dorul dupa tine (traiesc asta pe propria piele zilnic). Ca de gaseam o bona ca lumea, nu il duceam la tara pe George! Oricum, daca vor fi probleme (Doamne feri!), ai vazut ca si Dana ti-a dat numarul de telefon de la dr. si va fi ok!
Va pup si ne mai vedem!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:



Complitari:

Elena, mosu nost si-a facut cumpereturile la Metro.

Alina, dr. Onica are 521116 la cabinet, mobilu l-am prapadit

Rosey, da si un nr. de tel pe mesaje private sau pe mail si te ajut cu un anunt. Mai intreb in stinga si-n dreapta si daca aflu ceva te anunt.

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Mersi Dana, norocul Aniei ca ati avut curaj sa mergeti in Metro atunci. La noi nu tu timp, nu tu abdare, ca nu suport sa vad aglomeratia aia infernala! Da' tot ma duc sa vad, ca doar nu-i bai ca a trecut Craciunul, nu?
O zi buna fetelor!

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Mercic mult, Hellene si Danei si tuturor.
Normal, am niste emotii... Asta nu neaparat ca a stat numai cu noi (a stat si la Suceava, in noiembrie 3 saptamani, in decembrie o saptamana, in weekend mai sta la bunicii din Iasi de sambata pana duminica), dar acum mi se pare perioada super lunga.
Oricum, incerc sa nu imi fac probleme prea mari si sa nu ii transmit si ei emotiile mele. Si, intr-adevar va fi super - are pisici, catel, bunici care o iubesc nespus, curte sa se joace... tot ce vrea. Si, foarte aproape de Suceava, strabunicii cu vacuta, calut, purcel etc. Cateodata imi pare atat de rau ca nu sunt ACASA (intotdeauna Suceava va fi ACASA pentru mine).
Si, mai mult de atat, este Chicco, unde Andrei ii place foarte mult (in Iasi nu este nici un loc atat de fain amenajat pentru copii).

Rosey, ai mei au dat un anunt in ziar pentru bona (pentru ca amandoi lucreaza, adevarat ca tata ajunge acasa la ora 13.00, dar pana la pranz trebuie sa stea cineva cu ea) si au primit foarte multe telefoane, pana la urma au selectat vreo 6 cu care sa ma intalnesc si eu vineri si sambata (4 - 15).



Alina si Andra - Ioana (in curand 3 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

ymellda, si eu am tot dat anunt, numai ca e ff greu sa selectezi persoane asa, am avut deja 4 bone angajate prin metoda asta, si mi-e tare greu sa o iau de la capat. in plus, acum chiar nu am timp de asa ceva, ca de luni incep serviciul si am nevoie urgenta de cineva! oricum, multumesc de sugestie:)
in alta ordine de idei, dati-mi si mie niste detalii despre chicco, ca eu nu am auzit inca nimic!!!

a si inca ceva, am uitat: cat ai de gand sa platesti bona? si in ce conditii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Rosey, eu am bona, dar in Iasi, de un an si 8 luni, aproximativ.
Este o doamna in jur la 65 de ani, extraordinar de draguta (a ajuns ca o bunica pentru Andra). Andra o iubeste foarte foarte mult si cateodata, cand vin acasa, chiar imi spune ca ea pleaca cu tanti afara :). Si cel mai fain lucru este ca sta la parterul blocului nostru, asa incat eu o las pe Andra dormind, nu trebuie sa o imbrac, sa o duc undeva etc., iar doamna mai poate sa-si faca si ceva treaba pe acasa.
O hraneste (nu face ea mancare, dar s-a intamplat de multe ori sa manance Andra la ea, deh, e mai bun), o imbraca, o plimba zilnic, indiferent daca e frig (asa a fost conventia). Pana in ziua de azi, cat a stat cu tanti, nu a racit niciodata, nu mi-a facut nici un fel de indigestie etc.
Sunt super multumita de ea.
Si, daca va spun ca ii dau doar 2 milioane pe luna, plus alte atentii, asa, ca mi-e foarte draga, n-o sa va vina sa credeti.
Si sta de la 8 pana la 4.30, in general, insa ultimele luni a stat saraca si pana la 7, depinde de programul meu prelungit.

In schimb, nu o pot lua la Suceava si pe ea, are familie, casa ei si nu poate sa plece asa, pur si simplu, pentru doua luni.
Asta e, trebuie sa ne descurcam fara ea in timpul acesta.

Pupici la toate si succes, Rosey, la gasit bona.

Alina si Andra - Ioana (in curand 3 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by Rosey

in alta ordine de idei, dati-mi si mie niste detalii despre chicco, ca eu nu am auzit inca nimic!!!




Chicco Planet este un spatiu de joaca pt copii, dotat cu jucarii (de la casute, tobogane, carucioare, bebelusi, morcovi, cremwursti si oua din plastic , pina la trenulete si "piscine" cu bile) marcile Chicco si PegPerego. E situat pe Marasesti in complexul Panasonic, linga Casablanca. Acolo poti pur si simplu sa duci copilul la joaca (daca vrei stai si tu cu el, daca nu poti sa pleci sa-ti rezolvi trebile ca ramine puiul pe miini bune - sint cel putin doua fete de serviciu la supravegheat cupiii) sau sa organizezi aniversarea micutului. Noi mergem destul de frecvent si Aniei ii place la nebunie.
Am inteles ca s-a deschis un spatiu de joaca mult mai mare si mai bine dotat la capitolul jucarii, ba chiar si mai ieftin, dar mie mi-e cam peste mina: e in zona industriala, deasupra magazinului de prezentare MOBEXPERT.

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

mersi mult dana, eu habar nu aveam:)
dar ce preturi sunt? si cat poti lasa copilul? este vreo diferenta de pret daca stai si tu cu el? cum se taxeaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetele!
Rosey, sa stii ca daca nu ai gasit bona, e utila informatia Danei, nu mai stiu cat e pretul acum la Chicco, numai ca eu cred ca e mai aproape de tine spatiul din Burdujeni (si mai ieftin ca, de, promotional). Dar oricum, nu era foarte scump (nu sunt la curent cu preturile eu), dar e o solutie daca ai neaparata nevoie si nu are cine sa te ajute pentru 4-5 ore cat spuneai tu. Bafta multa si mai scrie sa vedem cum esti, daca ai rezolvat problema!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput