Suceava... (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Mai ce nenorocita de boala bantuie fetele si copiii de pe aici. Va doresc sa va faceti bine si... sa ne vedem cu copilutii de Ajun... Abia astept! Noroc ca am terminat azi curatenia... de maine ma apuc de bunatati, ca pentru barbatii casei... ce nu face mama
Oana si Bia, nu ne abandonati fix de sarbatori! Tinem pumnii sa va faceti bine!
Pupici de la Elena & George

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Craciun fericit fetelor din Suceava! ... si aveti grija de voi sa va distrati, sa va simtiti bine si sa va incantati papilele gustative cu tot felul de bunatati! Iar copiii sa va bucure si sa va incante ca de obicei! George bantuie pe langa brad si se tot minuneaza de el. Mai da in cate un glob si se bucura cand vede beculetele!
Numai bine de la Elena & George & huzband

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Hello fetele! Nu mai sunteti aici? Poate intrati zilele urmatoare!
Cici, cum merg pregatirile pentru oaspetii de Revelion? Sper ca bine si ca ai avut timp de Craciun sa te simti bine!
Dana,cum a fost Craciunul vostru? Noi nu am mai ajuns la Chicco Planet ca am avut pe cineva la noi atunci si am ramas si mai in urma cu treburile. Asa ca Mosu' a venit pur si simplu si George se bucura mai ales cand il vede la televizor la reclame!
Oana, ne bucuram ca Bia e mai bine, si tu, desigur, si musai sa mai povestim zilele astea!
Petreceri frumoase in continuare si bucurati-va de Craciun cat mai este!
Elena & gashka

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

Salutare sucevencelor

Stiu ca petreceti nu gluma.
La mine Mosul de anul asta a fost tare rau si pe langa alte probleme pe care le-am avut acum am probleme si de sanatate.Eu nu astept decat sa treaca si Anul Nou si sa incerc sa-mi rezolv problema.
Sper ca pe voi v-a bucurat si v-a umplut de daruri.
Multa sanatate voua si copilasilor.
Margot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Salutare fetelor.Cum ati sarbatorit Craciunul?Dana cum a fost la Chicco?Ca noi nu am putut veni pt. ca in final Bia a facut o laringita si a trebuit sa trecem pe Augumentin.Acum are doar flegma,care o deranjeaza.
Dana ,tu cand tb. sa nasti?
In rest,salutari,sanatate si astept vesti de la voi.
Oana & Bia & Nicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Hai fetelor ca de acum ne pregatim de Revelion, nu?! Numai ca mie mi-e asa de rau, desi nu am abuzat cu nimic, ca imi vine sa fac doar ceai pentru noaptea cu pricina!
Margot, Mosul a fost rau, dar neintentionat si - hac! - nu a nemerit adresa ta. Cred ca asta e explicatia! Dar ce probleme ai? Macar daca ai putea uita de ele in noaptea de Anul Nou!
Va pup si muuuulta sanatate va doresc mamelor si bebeilor!
Elena & George


mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by oanaralu13@yahoo.com
Dana ,tu cand tb. sa nasti?
Oana & Bia & Nicu[/purple]





Poate la anu prin octombrie... ... daca ne-apucam de trebi ca la Ania de ziua lu sotzu pe 10 ianuarie Da' cre ca m-as juca cu destinu prea tare sa mai fac un cupil pe 10 ianuarie de ziua lu Liviuc si sa-l nasc la fix 9 luni, pe 10 octombrie, nu?


Cu Augmentin ne distram si noi si probabil vom trece pe injectabil ca nu am nici un control la doza orala, in sensul ca ori vomita imediat dupa ce ia siropelul, ori scuipa din gura dar apuca sa inghita cite ceva. Azi la 5 jumate avem programare la dr. Onica si aflam mai multe (ca dr. Munteanu lipseste de sarbatori din localitate si prin telefon nu rezolvam prea multe).
La Chicco ne-am distrat fix pix pen ca cei de acolo au considerat de cuviinta sa anuleze "manifestarile" pen ca nu s-au organizat cu cap si nu stiau pe citi copii vor conta in ziua cu pricina.
Pina la urma mosul a venit acasa... Ania l-a tinut cam la distanta, a shutit cadoul si-a kishcat-o de-acolo... atita doar ca l-o "agiutat" ... adica l-o tinut de mina pina s-o asezat pe fotoliu...

Marga hai sa-i facem impreuna un vint mare anului astuia 2004... ai sa vezi ca 2005 va fi mult mai bun...

Pupam tata lumea!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetelor (si sper sa fie buna)!
Mai Dana, se merita sa te joci un pic cu destinul (din nou) ca doar e pentru scopuri nobile, nu?!
Pacat ca ai atatea probleme cu "tititza", mai ale sca nu demult ai trecut prin faza aia nasola cu otita. Scrie-ne ce ai rezolvat ieri la dr. Onica (sper ca o sa fie bine pana la Anul Nou)! Tzinem pumnii si eu si George!
Imi parea rau ca nu am ajuns la Chicco, il bombaneam pe barbatu'meu la cap intr-una ca uite ce a facut cupilului, bla bla, acum tac din gura ca il duceam dijaba si ma bombanea el un an dupa!
Iar ce i-ai urat lui Margot, consider ca e si pentru noi, celelalte... eu una abia astept sa intru intr-un an mai BUN (chiar am nevoie), din toate punctele de "videre"!
Asa ca mai vorbim... si sa nu uit de sanatate: multa multa va doresc la toti!
Se pare ca Cici e ocupata cu pregatitul Revelionului la pensiunea ei: spor la treaba, poate macar ne citeste, daca nu poate sa ne raspunda!
de la Elena & George

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

Dana de acord cu tine.Tare naspa a fost anul asta pentru mine,sau poate asa e viata cu probleme ca sa simti ca traiesti.
Am citit ca vrei sa mergi la Onica.Stiu doua mamici care merg la ea.Fetitele lor sunt in aceeasi grupa la gradinita cu fetita mea.Asa ca e lege racesc toate 3 odata.Eu ma duc la Spanu si scapam fara antibiotic de cele mai multe ori sau ceva usor pe cand lor cel putin la una de fiecare data i-a dat Sumamed un antibiotic f puternic.Incerca la Spanu(parerea mea) e considerata mult mai buna.
Am avut si eu o experienta cu Onica.Vreau sa-ti spun ca eu o consult fara probleme pe Bianca(rosu in gat,ascultat la plamani) am si citit mult.Acu vreo 2 ani mergem la Piatra Neamt , Bianca tusea putin iar in drum spre Piatra ne oprim pe la Onica sa o consulte.Rosu in gat ,antibiotic,sirop de tuse.Am zis eu nu sunt nebuna nu are rosu in gat asa ca nu i-anm luat antibiotic doar siropul de tuse.Mergem la Piatra vine prima zapada ne inzapezeste acolo venim lunea seara acasa si spre casa trecem inapoi pe la Onica.O consulta nu mai avea rosu in gat si imi spune v-am spus ca-i trece cu antibiotic in 2 zile.Da in gandul meu si de atunci n-am mai fost la ea.Inainte eram mai viteaza cu racelile fara antibiotic cu leacuri babesti pentru tuse pana mi-a facut Bianca pneumonie in primul an de gradinita de atunci mai consult si medicul.
Noi am avut aceesi experienta cu Augmentin-ul il vomita.Gusta-l si tu sa vezi daca nu vomiti,cum sa-l primeasca un biet copilas, are un gust.....
Spanu are cabinet unde e farmacia Clorofila in fiecare zi de la 4 la 6 daca nu e de garda.
Cand am avut pneumonie si nu ceda la pastile, ca sa n-o intep de fiecare data i-am montat branula in manuta si i-am facut eu 3 zile injectii la 12 ore.Ma durea sufletul dar asta era "hraneam fluturasul" si intepa putin.Dar sper ca la Ania nu e ceva grav sa mearga pe injectabil.
Multa sanatate tuturor sucevencelor si multa ,multa distractie de Revelion.
Ce vreme naspa.S-a dus tot farmecuL Revelionului la munte.
Margot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Ieri a fost prima data la Onica (de altfel, pina acum nici n-am fost la altcineva decit la pediatra noastra dr. Munteanu si la ORL-ist cind au fost belelele cu otita) si sa va zic sincer mi-a facut o impresie foarte buna. In primul rind ca a consultat-o pe Ania foarte pe indelete si s-a purtat exemplar cu ea (daca ieri a trebuit sa port munca de lamurire cu ea ca nu mergem la "tanti Rodica, doctor a meu" ci la altcineva, aseara povestea la toata lumea ca a fost la tanti doctor "cu peste cintor" - e vorba de pestele cel verde care cinta, atirnat de perete). Apoi ca mi-a explicat foarte multe lucruri. M-a cam certat ca i-am dat iarasi Augmentin (si mi-e asa de ciuda ca io hotarisem sa nu-i dau, mai ales ca asa imi zisese si dr. Munteanu la telefon, dar m-am lasat influentata de mama si de Liviu carora li se rupea sufletul de mila Aniei cea tusicioasa si mofturoasa). Mi-a zis ca trebuia sa continui cu Isoprinosine si Sinupret (de care ii dadusem pina la Augmentin), pentru ca e vb de o viroza. Ne-a prescris doar siropel de tuse Prospan (cu iedera) si niste picaturi preparate cu antibiotic, antiinflamator si ser efedrinat. Picaturile i le pun dupa lavaj nazal temeinic cu Humex spray si au si rolul de a ajunge in gitut... Io sper doar sa nu mai fie cazul sa apelez la alti medici pentru ca de dr. Munteanu sint super multumita.

Multe pupaturi fetili!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput