Suceava... (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

ceva nou de la "docteur" Dana? Tinem pumnii sa fie bine!
Elena & George

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Deci... hanalizili o ishit bini... adectelea e un soi de osteom odonto... parapsiho pupu... genetic... (hinca nu mi-a dat scris negru pe alb... ) cica un soi de tumora osoasa specifica teoretic persoanelor in virsta... M-a mai kinuit profesorul oleac si ieri si mai merem la ultima vedere simbata... Astept felicitari pentru minunatul meu de organism: cica dupa teorie, vindecarea completa trebea sa se faca pina pin februarie...si iaca io am stricat tati teoriile si-s aproape vindecata in prima jumatate a lui decembrie Am facut io si neste complicatii... mai exact niste infectii, durerile (infernale dureri am mai avut... nasterea Aniei a fost floricica la ureche mai ales ca si scopu erea nobil )aproape ca au disparut.... in rest toate bune. Multumesc lui Dumnezeu ca s-a terminat totul cu bine! Ca m-a cam dat peste cap treaba asta. Adica ma halintam io ades ca o sa fac cancer (limba, esofag, plamini) de la fumat dar mi-a fost incredibil de greu in ultimele doua luni cit am trait cu amenintarea cancerului...

Pupam sucevencele!

P.S. Dihonia de fi-mea ma baga in boale zilele trecute. M-a impus cu degetul in burta si-mi zice "MAMI AI UN PIL MIC ACOLO IN BUTICA" CE AAAAM? "UN PIL MIC!!!" Da cine zice? (asta e metoda de a afla de unde invata trasnaile cu care ma gratuleaza, pen ca piraste tot zgitia) EU TIU... da de unde, mama? TIU EU...


Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Dana, desi nu te cunosc, ma bucur tare pentru tine ca esti bine!!
Sa-ti dea Dumnezeu multaaaaaaaaa sanatate!!!!!!!!!

Eu de Craciun nu am oaspeti,numai de revelion.
Dar si pentru asta ma pregatesc temeinic,de asta intru si mai rar pe forum.
Gianinei i-a adus mosul printre altele si un aspirator si imi zdrangane toata ziua in cap cu el.
Eu n-am avut ce face si am intrebat-o daca nu vrea un bebelus,i-am zis ca trebuie sa-l sunam pe Doamne Doamne,si am avut cosmar vreo 2 ore azi ca nu-l auzea la tel.si gata.Doar noi ce am putut vorbi cu el.
Oricum la mine nici nu se pune problema ca am hernie avansata si in plus vreo 36 de ani.Da asa-mi trebuie daca pacalesc copilul.


cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Ma bucur fetelor ca va vad!
Dana fata, slava ceriului ca esti bine si zdravana, ca doar nu era sa pierdem sufletul topicului Uite ca beau de bucuria bucuriei tale si pentru Basescu (de 2 zile asta fac, suc si cate o gura de bere ca mi-o iesit favoritul)!
Cici, bine ca esti libera de Craciun, ca pentru Revelion cred ca ai la treabaaaaa! Musai sa te cautam cand ajungem in Campulung, tot cautam o pensiune pentru a mai evada cateodata! Dar nu stiu acnd va fi!
Na, acum va las (noroc ca iar imi merge netul ca m-a fentat vo 2 zile)!
Pup de la Elena & gashka
PS. restul fetelor unde or mai fi?

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Fetelor! Gata curatenia? Ca nu va vad in fata cred ca m-am ametit cam tare de la Basescu asta!
Pupici de la Elena & gashka

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Hm, curatenia?
In noaptea asta nu mai pun mana decat pe tastatura,n-am terminat,
mai am vreo 2 zile pentru saptamana viitoare.Acum 10 minute m-am oprit ca nu mai aveam spor si bineinteles am fugit direct cu nasu-n DC.
Mirela mi-a scris, dar nu mi-a raspuns referitor la intalnirea DC din ianuarie pe care i-am propus-o,eu n-am mai stresat-o, va hotara ea ,oricum daca ma anunta ,va dau de stire negresit.

Dana si Helene, vad ca doar noi trei ce mai semnam pe aici,
vreau sa va spun ca eu am nostalgia zilelor de liceu, si intotdeauna
de sarbatori,acestea ma coplesesc.De fapt nu a liceului ci a colegelor care mi-au fost prietene.
Asa ca va ntreb pe voi,poate aflati sau cunoasteti,o tipa pe nume,Marcela Breniuc ,sotul ei Doru Breniuc.
Din 1992 n-am mai vazut-o, la nr de tel din carte mi s-a spus ca s-a mutat de cativa ani.Daca aflati ceva ,dati-mi de stire.
Pana atunci va pup!!

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetele!
Cici, din pacate nu cunosc pe nimeni cu numele asta, dar poti sa te inscrii pe www.colegi.ro si sa bantui pe acolo, poate... cine stie (sau esti deja inscrisa)Observ ca tu te intalnesti cu Mirela, si daca da: salutari de la comunitatea noastra locala (asa de restransa acum). M-as bucura sa iasa de o intalnire la Campulung...
Iar Dana... cred ca e cufundata in vreo carte cu retete de bunatati pentru... de nu mai da pe aici.
Eu intru in "vacanta" de miercuri si sper sa ma lase piticul sa fac si cate ceva bun.
Va pup si... sa facem o strigare sa se inmulteasca gashka de Suceava!
Elena & family

mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Ehehehe... ce carte de bucate fetili... meniul e prigatit de multa vreme acuma sarficiu ma maninca... Elena, ai moshuc pt George? ca io am stat si m-am tot gindit si decit sa apelez la deghizarea cuiva cunoscut cred ca voi folosi oferta de la Chicco Planet. Au organizat special pe 24 decembrie intre orele 17-20 program de joaca pt copii. Au si Mos Craciun care le imparte copiilor cadouri (aduse de parinti de acasa ) . Si cum Ania e topita dupa Chicco Planet iar de Mos ce sa mai vorbim... pica numai bine oferta loc. Ora e 40.000. Eu zic ca se merita!

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Merci mai Dana de informatie. Acum ma discut cu sotzul sa vad daca e de acord. Poate imi iau cupilu si ma duc, numa' sa nu fie aglomerat, ca am un cupil sensibilos ca ma'sa lui
Mai intai sa ajung in ziua de vineri, ca la cata treaba am si sa vad si cu serviciul cum scap. Stai sa mai vorbesc cu o prietena de a mea (si de a voastra) si poate ne vedem pe acolo! Ar fi tare bine!
Pupici cu lipici si spor la treburi!
Elena & gashka


mami "da george"
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Salutari fetelor.Am semnat si eu pe la inceput,dar am uitat de acest site.Noroc ca mi-a adus Elena aminte,ca,de,noi suntem prietene,atat la suferinta (amandoua facand cezariana),cat si la bucurie,copii nostri fiind nascuti in aceeasi zi la diferenta de 2 ore.
Asteptam si noi mosul,desi Biei ii este cam frica de el.Dar deocamdata suntem racite tare,eu,am dat-o pe gentamicina,iar Bia e la al doilea flacon de Ceclor.Microbul ni l-a dat barbate-miu,care s-a facut bine cu palinca,si ne-a lasat pe noi sa bolim.
Am vazut ca in afara de Elena,mai este Dana si Cici care intra mai des.Voi incerca si eu sa scriu macar o data pe saptamana.
Noi la doctor,tot la Murariu am mers.Ne-am inteles tare bine cu ea.Din punctul meu de vedere nu am cei reprosa.Din momentul in care mi-a curatat fetita,ea fiind cea care a asistat la nastere,pana in prezent de cate ori am fost la ea ,ne-a dat numai sfaturi bune.Am mai fost o bucata si la dr.Petre.
Medicul Biei de familie e dr.Dorin care e destul de ok,cam zapacit el.
Si noi am vrea la Chico la mos,dar sa vedem daca ne facem bine,ca deocamdata...
Oana &Bianca Maria

Mergi la inceput