Legende urbane- Buhuhu! (2) concurs Halloween

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Donia

Pineala contraataca II

Va anunt ca am inceput exercitiile pentru trezirea celui de-al treilea ochi(sper sa imi aduc aminte sa le fac si maine si poimaine.)
Se pare ca dupa trei zile voi putea experimenta tot felul de chestii interesante. O sa va tin la curent.

Paranormala de serviciu.




Donia, ie piriculos de capul tau, asteapta-te la chestii ciudate pe care nu vei stii sa le interpretezi si carora va fi greu sa le faci fata. nu vreau sa te sperii, ci doar sa iti sugerez ca asa ceva tre sa faci sub indrumare. ideea este ca putem trezi in noi atat energii pozitive, cat si negative...deci? astept vesti bune de la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

O legenda spune ca cel mai vechi regat din istorie ar fi fost Hiperboreea. Pe teritoriul de astazi al Hiperboreii se afla...Romania. Mai multe despre acest subiect la: http://www.dacii.ro/modules.php?name=News&file=article&sid=518

Pe www.dacii.ro veti afla mai multe lucruri interesante legate de originile noastre, traditiile dacilor, descantece, vrajitorii, leacuri din acele timpuri...Unele dintre ele s-au pastrat pana in zilele noastre...E un site deosebit de interesant.


BUHUHU

http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html
"Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Buhuhu!

quote:
Originally posted by Katarina

Claudia,seman io cu un vampir,huh? Ia nu mai raspandi tu informatii ce-mi dauneaza la imagine!




Katarina, eu credeam ca ajuta la imagine .
Adela, eu sunt Varsatoare. Si ma stoarce fi-miu de toata energia, chiar daca nu e Scorpion .
Aveti grija ca se lasa noaptea in curand! Buuuuuuuuhuuuhuuuuuuuuuuu!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Care noapte, Claudio? Aici abia imi beu cafeul! Asa ca...strigoii americani n-or sa te deranjeze prea curand! Si nici eu, desi am un canin in cerul gurii....


BUHUHU!

http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html
"Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:


Mai, azi noapte am reusit si eu sa ma bag in pat, pe la miezul noptii. Si, butonand telecomanda, ajung pe TVR1 sau TVR2, scuze, nu mai stiu care. Ce credeti ca era? Un film cu strigoi sau ceva in genul asta. Am vazut foarte putin si-mi pare f. rau (am adormit, recunosc ). Un tip ochelarist intra in casa si incepe sa vorbeasca "nu va mai obositi sa ma bantuiti, gasiti-va pe cineva care nu a dat faliment". Si se duce la frigider si scoate o cutie mare de inghetata si se converseaza, in continuare, cu strigoii: "n-ati auzit ce v-am spus?". In lentilele ochelarilor nu se vedea nimic, dar in camera se vedeau doua aratari, una f. inalta si cealalta f. scunda, cu fete scheletice. Tipul isi manca linistit inghetata, iar aratarile au disparut. Iar de aici mi s-a rupt mie filmul. Cine a vazut filmul?
Buhuhu!

Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by Adela99


Sa fie oare abstinenta calea spre intuitie?



Ori nu e, ori sunt io prea spirituala si inca nu m-am prins

"Nu crede in minuni; lasa-te in voia lor!"

PS Iote ce dicton bagasem io ca semnatura!!
PPS Uf, cand o sa am timp sa citesc tot ce-ati scris?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iridriel spune:

filmu' se numeste "groaza" si cre' ca era pe TVR1. are 3 parti. scena cu ochelaristul este din prima. episoadele 2 si 3 sunt azi si maine noapte (de buhuhu ). scenariul este dupa o carte de stephen king, pe care il recomand tuturor amatorilor de fiori (ca si pe dean koontz, de altfel. sau pe serge brussolo......)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iridriel spune:

m-am informat si-am revenit: TVR 1 - marti, 23.35 si miercuri, 23.35. pentru interesati, titlul cartii este "Rose Red" (numele casei groazei ), de stephen king.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Iridrieloaico, afurisita pielicica pe tine sa-mi dai pe la nas cu programele Televiziunii romane...norocu' mieu ca vazui Rose Red!!!!



Veru Buhuhu

http://www.geocities.com/vektros/Pagina_Vektroasei.html
"Work like you dont need the money, Dance like no one is watching, Love like you have never been hurt before." -Mark Twain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by conchita

[quote]Originally posted by Donia

Donia, ie piriculos de capul tau, asteapta-te la chestii ciudate pe care nu vei stii sa le interpretezi si carora va fi greu sa le faci fata. nu vreau sa te sperii, ci doar sa iti sugerez ca asa ceva tre sa faci sub indrumare. ideea este ca putem trezi in noi atat energii pozitive, cat si negative...deci? astept vesti bune de la tine



Conchita, ar fi mai bine sa ma opresc? Sau o data ce am intrat in hora, oricum voi juca, adica e prea tarziu sa ma mai opresc?
Spune-mi, ca mai am 7 ore pana la urmatorul exercitiu.
Pe site scria ca pot avea dureri de cap si eu nu am avut, eram chiar dezamagita. Poate nu fac corect exercitiile si oricum nu se va trezi pineala.

Mergi la inceput