Mamici de Arad...?(12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare fetelor.
In sfarsit mai apar si eu pe-aici,v-am simtit lipsa sa stiti!!!!
Ieri si azi nu am intrat pe forum ca am avut musafiri si nu puteam sa le spun "stati voi si va uitati pe pereti ca eu am treaba la internet". A fost la noi baiatul nasilor nostri si cu logodnica.
Ieri am fost la balta la Ghioroc,a fost super,am fost foarte incantati cu totii,mai ale Dragos.Apa a fost mai mult rece decat calda,eu nu prea am avut curaj sa intru in apa,dar Dragos nu a avut probleme.Ma gandeam ca-mi va face febra dupa cat a stat in apa aia rece ieri.Pana acum nu a dat semne de imbolnavire,sper sa nu avem probleme.Chiar ca e ca la mare acolo la Ghioroc. Acuma seara am fost pe strand si apoi ne-au plecat musafirii.M-am cam "stresat" pe la bucatarie zilele acestea cu mancarea.Ce bine-i in bucatarie cu caldurile astea!
A trebuit sa fac si prajitura si am facut TIRAMISU ca nu trebuie copt nimic la ea si ne place foarte mult,e super.O stiti prajitura?

Clau,fain peripetii ai avut in ultimele zile!
Nu uita sa-mi scrii cum se fac clatitele la duba.

Restul fetelor pe unde mai umblati,ce mai faceti? V-ati distrat in week-end?

Ma duc la culcare ca nu mai pot de somn.Va pup!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina e foarte simplu...se fac clatite normale, pe care le umpli cu branza(in branza bagi un galbenus de ou, zahar vanilat si zahar, astea le pui dupa gust), apoi dupe ai umplut clatitele le pui intr-o yena sau o tigaie, care e pavata cu smantana indulcita...se pun clatitele si dupa fiecare rand torni smantana indulcita, un rand clatitele, un rand smantana si apoi le pui la cuptor pana devina rosiatice...
Asa, am uitat sa-ti spun ca cel mai indicat e ca clatitele sa fie impaturate ca o rulada...

Sper ca ai inteles, e floare la ureche si pe langa asta sunt delicioase...te lingi pe degete!!!

Ce ma bucur ca v-ati simtit bine! Ce dor imi e si mie de o baie in Ghioroc...pe vremuri am trecut inot pana pe insula...mare aventuriera am mai fost si putin mai mult inconstienta si bineneteles NEFUMATOARE!!! Bine ca-i place lui Dragos apa, nseamna ca nu veti avea probleme la mare...

Mai chiar e tare nasol sa stai cateva zile fara...urata DEPENDENTA!!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Alina M, si eu fac tiramisu. E prajitura noastra preferata.
Si noi am fost ieri la Ghioroc, dar pe partea celalta. Este prea mare nebunia aici, prea multa lume. Mi-a placut mai mult la cabana Ghioroc. Ne-a prins si ploaia acolo. Tudor nu a avut nci o problema. a fost chiar foarte incantat. Dupa, am fost la padure la Vladimirescu, la ceva restaurant cu specific taranesc .II super acolo.
Alina, voi unde ati fost la Ghioroc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,
Eu ieri am fost la ziua lui Vanessa si ne-am simtit tare bine.
Alina M. si noi stim prajitura tiramisu,Diti o face tare buna.
Si eu vreau la Ghioroc!!!!!!!!
Clau,ai incercat si clatite cu nuca rasa si zahar?Alea tare mult imi plac dar preferatele mele ramin cele clasice cu gem de caise!
Hai sa va zic,miercuri in data de 4 august,ati avea timp si chef sa ne intilnim?Bineinteles daca ii timp fain si nu ploua ca din galeata!Eventual spune-ti voi locul si ora,eu am tot timpul,timp.Please,vorbiti si cu celelalte fete,Magda,Cristina,sper sa vina si ele.Cu Ioana ma voi intílni cind voi veni de la mare.
Va pup

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

LA MULTI ANI VANESSA!


Cu intarzaiere,dar mai bine mai tarziu decat niciodata.Sa crest mare Vanessa si sa fii cuminte!Pupici!

Gabi,noi am fost la cabana la Ghioroc,adica asa cred,asa scria pe indicator-cabana Ghioroc.Noi nu am mai fost pana acum niciodata.Acolo e si ceva terasa.Ne-a placut foarte mult.

Li,eu sunt de acord sa ne intalnim in 4 august,sa vedem ce zic si fetele.Sa ne intalnim pe strand? Eu cred ca ar fi cel mai bine si stam la aer curat,cu caldurile astea.....

Clau,mersi pt.reteta de clatite.

Ma duc sa-i dau sa manance la Dragos si revin mai tarziu.
Va pup!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

VANESSA

Si pentru mine e ok sa ne vedem in 4 august si daca nu ploua ar fichiar super pe strand...asa am si eu ocazia sa vad strandul anul asta...Abia astept sa ne vedem! Cum facem Alina, care pe cine suna? Ai telefon RDS? Daca da trimite-mi un PM si te sun maine sa vorbim si noi ca doar avem multe min gratuite si trebuiesc consumate,nu?

Li, n-am mancat clatite cu nuca arsa swi zahar! Sa-mi dai reteta...mie tare mult imi place nuca, in schimb Claudiu nu o suporta...

Oare ce o fi cu Anto? Nu da nici un semn de viata? Sa o intreb pe TORIA, poate stia ea ce o fi cu Anto!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=5929&cid=2615" target="_blank">Album personal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Helo fetelor,noi am fost la analize si i-a luat singe din degetel ca e cam anemic si trebuia sa stie cit fier trebuie sa ia.Saracutul tare s-a mai suparat.Da i-a trecut repede.Anemia nu e mare da imi e ciuda ca a facut rosu in git.De la mine.Asa ca el a trecut pe siropel si eu pe decasept.In rest suntem bine.Avem 6 kg si 61,5 cm.A facut un circ la tanti doctor de numa.Bine a facut ca am stat o ora pina am intrat de se aburise dragutul de el.Nici sa il consulte bine n-a putut.Si ca sa taca sa il poata asculta cu stetoscopul la spate l-a ridicat in fund....el a tacut brusc si a facut o moaca tare mirata.Asa dragutel era...eu am facut niste ochi mari si mi-a zis ca e ok atit cit il asculta ea.Acum tot timpul face abdomene sa se ridice in fund.Daca il tin de minute imediat vrea sus.
A fost cam nemultumita cind i-am spus ca l-am trecut pe bebelac.Iar cind am intrebat-o de ce mai vomita dupa ce maninca ,fiindca inainte nu vomita, mi-a spus ca e posibil sa nu ii placa laptele.
Nu stiu ce sa fac sa il trec iar pe Nan?De refuzat nu il refuza doar ca e foarte agitat cind maninca.
Am renuntat definitiv la cafea!Desi beam doar o jumatate de ceasca ma gindesc sa nu il agite si asta prea tare.Asaca am trecut pe capucino si pe urma sper sa renunt si la el.Pina atunci creca termin si cu alaptatul.
Mai fetelor creca e ok pe 4 august sa ne intilnim.Doar vreme faina sa fie.
Azi ne schimba si noua modemul si o sa am si eu telefon.Asa ca o sa putem vorbi.


Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Alina33 imi pare tare rau ca ii bolnavior Dragos al tau! Insanatosire grabnica voua!
Si noi luam fier, FER SOL, ca se pare ca si el e cam anemic...ii dau 6 pic/2X/zi...
Sa-l fi vazut pe Raul ce scandal a facut cand am fost la Geanta....de abia a reusit sa-i faca ecografia si sa-l consulte..a plans din tot suffetelul lui, mi-a fost ffff mila de el...BIETII COPILASI!
Lui Raul ii place tare tare mult sa stea in picioare, il tinem drept cu piciorusele sprijinite pe burta...bine nu-l lasam cu toata greutatea pe picioare...Copilul asta e de o veselie iesita din comun...
Sa sti ca si eu tot Bebelac ii dau lui Raul si el mai da afara din cand in cand, uneori chiar foarte mult, dar asta din cauza ca e foarte agitat, tot timpul da din maini si din picioare...S-a dezvoltat foarte bine cu Bebelacul si sincer eu n-as trece la alt lapte...Am auzit si bune si rele de laptele asta, dar pentru noi e foarte bun...e adevarat ca nu am incercat alt lapte...
Cand iti schimbi modemul sa-mi trimiti un PM cu noul nr de telefon, ca sa mai vorbim la telefon...
Abia astept sa ne vedem in 4 august!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=5929&cid=2615" target="_blank">Album personal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Ceau fetele,
Alina33 insanatosire grabnica pentru amindoi.
Ma bucur ca ii bine sa ne intilnim in data de 4.Si eu vreau pe strand,problema ii ca nu am mai fost de un an si pe strand asa ca o sa trebuiasca sa imi spuneti unde,ca ma gindesc ca s-au schimbat mai multe.Daca o sa vreti o sa ma puteti suna acasa de duminica in colo.Simbata plecam de aici si cindva duminica dupa-masa suntem in Arad.
Eu o sa va mai scriu si incercati sa vorbiti si cu celelalte fete care nu au internet(Magda si Cristina).
Va pup si mai intru poate miine.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Am vorbit cu Magda si e de acord sa ne intalnim miercuri,in 4 august.
Alina,imi pare rau ca Dragos e bolnavior.A facut febra,ii dai antibiotic? Eu nu i-am facut analizele la Dragos inainte de a-i da fier,i-am dat fier o singura data la 12 luni.

Clau,si eu i-am dat la Dragos Bebelac si i-a mers foarte bine.Am inceput cu Milupa,dar ne termina la buzunare...

Ma duc sa mananc ca am facut niste ardei umpluti...

Ma vorbim!

alina

Mergi la inceput