Mamici de Arad...?(12)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

HO HO HO HO!!!!Acum am descoperit ceva....


CALIN

Sa ne traiesti mult si bine!!! Sa ai parte de tot ce ii mai bun pe lume!!! de la Fam. Floarea


Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ceau fetelor!
Dar in primul rand LA MULTI ANI, CALIN!!!!!Sa fii fericit!!
Iarasi am ajuns in Arad pentru o zi, asa ca profit de ocazie si mai intru sa vad ce faceti.
Dupa cate vad sunteti bine( nu am citit tot ce ati mai scris de cand nu am mai intrat eu, doar ultima pagina)....si noi suntem bine, bb Alesio e tare miscaret, toata ziua topaie in burtica la mami lui...e o dulceata de bebic si-l ador!
Daca nu ar fi contractiile astea din ce in ce mai dureroase(de fiecare data cand am cate una mai nasoala ma si gandesc ca vine bb....), totul ar fi perfect. Oricum se pare ca nu voi scapa de ele pana dupa ce nasc...dar nu mai e asa mult pana atunci(asa ma incurajez singura).
In rest dupa cum stiti stam la Craiva (iar soacra are grija de noi-adica de mine, de Alesio mic si de Ovi), si tare va mai duc dorul, ca nu am acces la net....
Ati stabilit cum ne putem intalni?Alina, Li, voi cand veniti de la mare? Ne intalnim dupa aceea?
Oricum, va rog trimite-ti-mi si mie un mesaj pe PM si anuntati-ma ca tare mult imi doresc sa va cunosc!
Va mai scriu cand mai vin prin Arad.....pana atunci sa aveti grija de voi si de puiutii vostri!
Pupici multi, Ioana si Alesio mic(30 sapt si 1zi)

http://photos.yahoo.com/pufymic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

N-a cam am scris si s-a luat curentul.Am vazut ca si pufy a mai trecut pe la noi.Dragos nu mai poate de somn dar tot vorbeste cu suportul de la carusel.Caruselul i l-am luat ca a vorbit cu el si s-a enervat -probabil ca nu ii raspunde.Ieri am facut joging cu carutul.Am iesit spre seara la plimbare si cind am vazut ca fulgera repede am fugit acasa.Ajunsesem aproape de Saguna.SI ca sa fie si mai bine am cumparat si o lubenita de 5 kile din statie de la confectii, ca tare pofta imi era pe ea.Am vrut sa ies azi la cumparaturi in piata dar cind m-a izbit caldura de afara n-am mai ajuns decit la alimentara si mi-am luat iaurturi.Nu stiu de ce dar dupa ce am nascut imi plac tare mult.
Am citit la subiectul la bucatarie despre salata de vinete necoapte.Necoapte traditional.Adica cu fum.Si cum lui Daci nu-i place salata din cauza fumului si agustului de fum am vrut sa incerc azi.Dar cred ca ramine pe miineMie tare mult imi place as minca toata ziua.In sfirsiti-am gasit si la Dragos bandana pe marimea lui.Sint asa de faine si chiar n stiam cu ce sa ii acoper capul .
Mai da ce cald e.Stau si ma gindesc cum am putut anul trecut sa lucrez pe vremea asta......Acum nici mincare nu-mi mai vine sa fac.
GAbi eu iar am sunat la cabinet si n-a raspuns nimeni.Am sunat-o pe mobil si mi-a spus sa sun miine penru programare.Asa ma enerveaza ce ii asa greu sa notezi repede o programare?
Mai Clau ce bine ca Raul doarme asa mult si ziua.Noi iar ne-am trezit la masa de 4 dimi.Asta e .Probabil din cauza perioadei de crestere.Cica acum la 3 luni iar au o crestere accelerata.
Alina tu te ascunzi si pe internet de cald?
Pupici

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

CALIN,LA MULTI ANI!!!!!!

Ioana,noi cred ca ne vom intilni cind voi veni de la mare si cu Alina M. ma voi intilni inainte sa plec.Dupa cum am scris eu voi pleca in 5 seara,daca cumva ajungi in Arad inainte de 5 ne putem intilni toate atunci.
Alina 33 mi-ai facut pofta de lubenita desi ieri am mincat foarte mult.Cit costa lubenita in Arad?
Clau,tu te plingi ca n-ai somn?Sa ma vezi pe mine ca tot la 2-3 noaptea ma culc ca nu pot adormi.
Alina M.,cu intirziere,mersi pt. urarile pt. Mark din capitolul trecut.Tot am vrut sa scriu si am uitat.Mark a vazut si el ca asta stie si el romaneste sa zica.Mai bine zis a fost primul lucru pe care l-a invatat romaneste.
Acuma va las,ma duc sa fac papica,sa ma spal pe cap,sa aspir,sa mai spal niste haine(acuma am pus deja un rind la spalat dar mai am) si sa spal vasele care le am in chiuveta,asa ca sunt fata harnica.
Va pupacesc pe toate si pe toti


LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Multumesc pentru urari,Calin va multumeste si el si va doreste toate cele bune.
Calin a schimbat prefixul,a facut 30 de ani.Cheful il vom face sambata,dar foarte,foarte restrans.Eu am schimbat deja prefixul in noiembrie anul trecut,sunt mai mare cu cateva luni decat Calin.
Nu prea am acces la calculator zilele astea ca are Calin ceva de lucru. Recuperez eu!

Li,lubenita e 15.000 lei in Arad.
Ioana,ma bucur ca ai mai aparut pe-aici si ne mai spui despre tine si bb.Iti voi scrie un PM in legatura cu concediul meu,cand sunt in Arad.
Gabi,a luat Calin cana electrica(sau fierbator) din Micalaca de la TCM,de 1,600 l cu 400.000 lei.A trecut pe-acolo si a cumparat,in Vlaicu nu a avut timp sa mearga,oricum era la acelasi pret cum mi-ai zis tu.

Clau,nici eu nu prea aveam somn cand eram in concediu,dar de cand am inceput lucrul...sa nu-ti mai povestesc...

Azi am fost foarte harnica,am aspirat,am facut curatenie super,am spalat 2 ture(am uitat ca a terminat masina si nu mi-am scos hainele)... Maine vreau sa pregatesc ceva pentru sambata de ziua lui Calin,avem ceva musafiri din Oradea(baiatul nasilor ci prietena).

Va pup si va doresc noapte buna!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

No ceau fetele,mai ce liniste pe aici.
Alina M. 15000 kg ma gindesc ca ii la lubenita,nu?Ii scump sau ii normal?II asa de enervant cind nu ai mai fost de un an in Ro. atunci cind vin si ma trimite mami la cumparaturi tot o intreb care ii pretul normal sa nu i-au ceva prea scump.Prost ii ca se tot schimba preturile de la o zi la alta.Asta am patit-o si cind am venit in Germania,tot o intrebam pe soacra-mea cit costa de obicei.
Eu fac ce fac si tot ma lungesc la vorbe.
Acuma va las si va pup.

LindaG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ce fac fetele?
Eu tare rau m-am simtit azi...nu stiu ce naiba e cu mine, dar nu e ceva in regula...azi am stat toata ziua numai in pat, m-am ridicat doar cat am facut clatite cu branza si smantana, de alea in duba...dar ce ca am avut o branza putin acrisoara, am primit-o de la bunica mea si m-am gandit ca daca o fac cu mult zahar se indulceste...ghinion...n-am putut manca nici macar una, bine ca m-am copt in bucatarie...Toate mi-au mers aiurea azi...
Va pup si sper sa mai pot intra si mai incolo...

P.S: Mi-am facut contract de sanatate...va povestesc altadata!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ceau fetelor.
Clau,cum sunt clatitele alea facute in duba?
Cum te-ai simtit rau,te-a durut ceva?
Noi de vreo jumate de ora am venit acasa,am fost la un coleg de-a lui Calin in Aradul Nou,sta la casa,e super.Am facut gratar si pulpe.Sa nu dati cu ceva dupa mine!!!

Li,da 15.000 lei e kg de lubenita,e acceptabil la pret,oricum se va ieftini cat de curand.

Ma duc la culcare ca maine ma trezesc mai dimineata ca am musafiri.
Poate nu mai intru maine.Cred ca dupa-masa vom merge la strand la Dorobanti.

Va pup si va doresc sambata si duminica placuta!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Asta-i buna! e prima oara cand intru si gasesc paginuta noastra pe pag 2...
Eu am intrat sa vad ce ati mai facut si sa va salut, ca abia acum am ajuns acasa, am fost la Moneasa la Festivalul Clatitelor....dar din pacate am ajuns prea tarziu si nu au mai fost clatite, dar in schimb am stat la concerte...a fost foarte fain...Va povestesc mai multe dupa ce ma trezesc...

Pupici la toate!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

De doua zile ma tot pregatesc sa va povestesc una alta...
Sa incep cu prima...am fost sa-mi fac contract cu sanatatea si am reusit sa ma enervez la culme....am stat la o coada nu mi s-a acrit, noroc ca au avut aer conditionat...prostia cea mare e ca au facut un ghiseu doar pentru persoane fizice ci trebuie sa stai la aceeasi coada la care stau si reprezentantii firmelor...prima data trebuie sa mergi la casierie sa-ti iei o foaie de varsamant cu 2000 lei, dupa care se asezi la coada...ajunsa la ghiseu, iti fac dosarul, care credeti-ma ca dureaza destul de mult, dupa care inapoi la casierie unde mai stai la o coada...luna viitoare o iau de la inceput pentru ca nu am stiut ca pot plati pe mai multe luni odata si nu am fost pregatita cu prea multi bani la mine, pentru ca am fost pregatita doar sa-mi iau niste papuci...pe luna trebuie platit 182.000 lei...si sincer nu stiu cat e de obligatoriu sa-ti faci acest contract...

Dupa ce am fost la sanatate, am inceput sa colind orasul sa-mi iau papuci...am fost prin toate magazinele sa-mi caut ceva, dar am ramas socata si de preturi si de papuci, n-am gasit nimic sa-mi placa...intr-un final am mers si prin piata MIca si acolo mi-am gasit niste sabotei din piele, foarte draguti, albi si foarte foarte comozi la 850.000lei...

Asa cum v-am spus aseara pe la 20.00 am plecat la Moneasa la festival...Ghinionul a fost ca, desi mersesem sa mancam clatite acestea n-au fost decat pana pe la 12-13, dupa aceea doar mici si bere...foarte multa lume bune, foarte multi pustani, chiar ne-am simtit batrani...multe fuste scurte si multi prea multi figuranti pe metru patrat...trecand peste astea a fost foarte bine, ne-a prins bine iesirea asta, mai ales ca afost destul de racoare....la intoarcere ne-a oprit Politia, iar soferul(am fost mai multi si am mers cu un microbuz), care nu a mai pus alcool in gura de vreo 5 ani ii tot spunea la politai ca n-a baut...fraierul i-a dat fiola si a muscat-o...ce mi-a placut cel mai tare a fost ca prietenul nostru dupa ce a suflat in fiola i-a ras in nas politaiului, dar oricum n-am scapat fara amenda, i-a dat 250.000 lei, exact nu se stie pentru ce ca nici viteza nu am avut, scria ceva pe proces, dar asa de frumos a scris ca am inteles niciunul ce a scris...poate nu i-a placut mutra soferului sau a noastra

Asa n-am petrecut eu in ultimele zile...Frumos, nu???

Voi ce ati mai facut ca vad ca nu ati prea dat pe

Gata cu domnia, s-a trezit piticul meu si are chef de vorbit!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004

Mergi la inceput