Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Neatza!

mda, si Ingrid mai plange asa, fara sa stiu de ce, si tot asa, afara mai tace, dar nu sta in carucior doar asa, decat daca o plimb, sau uneori ma plimb si eu in brate cu ea, prin gradina, cand nici in carucior nu-i mai place, Eu cu scoica aia nu prea am succes.
ea a dormit ieri afara 6 ore, da' numa de cand ii dau si lapte praf doarme in timpul zilei, de mai fac si eu cate ceva.
Irinusha, ce lapte ii dai lui Cris acum? Desi nu cred ca-s aceleasi aici, hm? Ca eu cand o vad pe I ngrid cum se screme,of,of, nu mai stiu ce sa mai fac.Si asta numa dupa o zi de nefacut kk.
ma duc, ca incepe sa maraie, si sa apuc macar la baie sa ma duc.
pupici.
ps Eryka, te asteptam iara, lasa ca te descurci tu fara mama si sora ta, asa am crezut si eu cand a plecat mama, si uite ca fac fatza :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Asa este Anculina, si noi ne-am nascut pe 26 mai si baietelul lui Cady - Rares Andrei.
Eu am nascut la Sp. Municipal.
Vreau sa va spun ca si la noi s-au intamplat multe evenimente i ultimele 2 saptamani: radem cu gura pana la urechi, gangurim, ne uitam pe pereti la lucrurile colorate si "vorbim" cu ele...Daca pana acum manca din ora in ora (i-am dat laptic la cerere, nu i-am facut program), acum mai mananca noaptea doar de doua ori, iar ziua la 2-3 ore. Incerc sa-l pun la san, dar refuza sa manance si prefera sa se joace. Astazi plangea, nu stiam ce are, am incercat sa-i dau papa nu a vrut, l-am pus in patut sa se uite la carusel (care ii place foarte mult); l-am lasat singur in patut sa ma spal pe maine, cand m-am intors, doarmea dus .. (probabil ca plangea de oboseala).
Parca este putin ciudat si in acelasi timp simt o mare usurare (va dati seama daca manca din ora in ora...). Bine ca si-a facut singur program!
Singurul lucru care ma mai deranjeaza este ca de o saptamana, o ora in fiecare seara, intre 7-8 sau 8-9 tipa de mama focului (probabil colicile ...)

Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004)
http://community.webshots.com/user/anacami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fetelor, ne inscriem si noi la plangaciosi. Da la noi probabil sunt colicile de vina ca se strange tot saracutul. Si mai noi avem si noaptea, asa ca fie dormim toti trei in patul cel mare, fie, daca bebe e prea marait, doarme mami cu el pe burtica pe canapea in sufragerie, ca sa il lase pe tati si vecinii de deasupra sa doarma :-)
Cand nu ne supara colicile, sau sunt mai suportabile, e un scumpicel, rade cu ursuletul si evident si cu mami, da din manute si picioruse de parca vrea sa o ia din loc...
Irinusha, s-ar putea sa fi fost Cris constipat de la laptele pe care i-l dadeai, am inteles ca laptele praf care contine mai mult fier duce la constipatie (parca Nestle zicea cineva ca are mult fier). Poate lapticul cel nou nu contine asa mult fier?
Am vazut si eu ca avem 3 bebici pe 26, ce s-au mai inghesuit ei in ziua aia...vrednicuti nu gluma...
Eryka te asteptam!
Anacami, tare as vrea sa imi adoarma si mie singurel asa...
Piatra Lunii, 6 ore??? Pai vreau si euuuuuuuuuuuuuuu...

Pupici si un weekend placut!

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

buna fetele!!!!
Astazi implinim si noi doua luni si cu ocazia asta am iesit in natura impreuna cu fratele lu' mami , asa ca ne-am dus cu toti la crama la Seciu unde am mancat boiereste !!!!!
uiuiuiuiuiuuuuuuuuuuuiuiuiu
Mami a mancat friptura de urs pe care o sa-l mananc si eu la urmatorul alaptat. Nu am putut sa-mi ies din obicei si le-am dat de furca la chelneritze printr-o voma pe culoar. Dupa masa am plecat cu familia la padure unde m-am plimbaty si ne-am uitat la frunze si copacei. In general am fost cuminte cand nu eram mami imi baga repede in gura tzitzi, ehehehhehehehehheheheheheh.


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana c spune:

Si noi subscriem la plans.Mi se rupe inima cum se strange toata Patri.Aseara a plans continuu mai bine de o ora.Si ieri ziua n-a dormit deloc.Vi se intampla sa nu doarma bbeii toata ziua?
Va pup,Ioana si Patricia Maria(15 iunie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Baietelul meu doarme in ultimele zile chiar foarte bine!
il scot afara si doarme aprox. 3 ore in carucior (trebuie sa merg incontinuu, daca ma opresc se trezeste).

Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004)
http://community.webshots.com/user/anacami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

... daca pana acum trebuia sa-l hranesc din ora in ora...

Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004)
http://community.webshots.com/user/anacami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaleone spune:

cum nu prea am timp, o sa va pun pozele deocamdata, ca sa ma dau si eu mare cu cocatura mea.Pe urma va povestesc eu ce si cum...
http://community.webshots.com/user/lauragrigorescu

Laura

Laura, mamika lu Anghel si Elena (21 mai}.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna fetele!

Da stiu ca ati petrecut week-endul asta ca nu v-am vazut p-aici.

Imi pare rau pt. voi fetele la care plang copilasii. O sa treaca si perioada asta, sper cat mai repede. Noi avem doar cateva zile mai plangacioase, dar imi inchipui cum ar fi sa fie mereu asa.

In privinta otitei si a pozitiei de alaptare, eu zic sa nu va facet griji, cred ca se intampla rar asa ceva, bineinteles s-a nimerit la noi . Nu o mai dor pe Uca urechiusele, dar a facut diadee de la antibiotic acum si i-am dat un pic de calciu carbonic, sper sa isi revina.

Mai fetelor, cateodata ma apuna niste nervi asa si niste pitici. As vrea sa intru si eu intr-o rutina cu asta mica, sa avem un program. La noi in fiecare saptamana trebuie sa intervina ceva pt. care sa ma stresez si sa ma supar, si sa ne scoata din ritmul nostru. Acum, dupa 3 zile de acalmie si cand ziceam ca am intrat intr-un ritm, a venit faza asta ca nu mai pot alapta intinsa si ma chinui cate 1-2 ore sa o culc, cum o pun in pat se trezeste. Sa nu va mai spun ca are crize de plans, azi a fost si maraita din cauze diareei, in timpul zilei nu mai zic de dormit, mai am si zile cu laptic putin (ca azi, nu stiu ce s-a intamplat dintr-odata de nu am avut azi, sper sa revina iar maine), colici (e adevarat, mai slabi) si , nu stiu, parca nu se mai sfarsesc problemele, sa ma bucur si eu de fetita mea in liniste si pace. Mi-as dori sa fie si ea ca Lia sau ca Lara. Dar ce sa ma mai plang eu, ca sunt fete cu crize de plans mai puternice, dar asa mi-a venit sa imi spun pasul, sa ma racoresc. Daca ati avut timp si rabdare sa cititi, va multumesc, daca nu, va inteleg.

Si haideti mey, iesiti din ascunzis ca mi-e dor de voi !



Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christina spune:

Fetelor, nu mai apuc sa citesc ce se mai intampla pe-aici... timpul meu din pacate e limitat. Madutza, am vazut ca si tu ai cam aceleasi pb. ca mine... nu resusesc sa intru intr-un anume ritm. Poate suntem si noi cam nerabdatoare...

Mamicile carora le-a revenit ciclu, ajutati-ma si pe mine. Dupa ce-am nascut am avut lohii pt. vreo 4-5 saptamani. La controlul de 6 saptamani dr mi-a spus ca ranile si cusaturile interne nu sunt vindecate asa ca mi-a prescris o crema si sa mai astept cu sexul 2 saptamini. Dupa cele 2 saptamni de tratament am avut un fel de sangerare mai maronie si ma intrebam daca o fi fost ciclul sau e legat de cusaturile mele nevindecate? Mentionez ca n-am prea avut rabdare cu nebuniile ;-)

Altfel noi suntem bine. Vineri am reusit sa prind pe film un zambet al lui Victor. Sunt extrem de incantata si nu ma pot opri sa ma uit la fotografie.

Adaugati-ma si pe mine pe lista cu zilele de nastere ca tot nu avem pe nimeni la iulie - 24 iulie 1975. Sambata asta e ziua mea si fiu-miu implineste 2 luni asa ca planuim o excursie de 2 zile pana la Niagara... mai mult pt. soacra-mea ca e in vizita si-si doreste sa vada cascada si pt. noi pt. distractie. Sper sa-mi reziste puiutul la drum.

Pupici.
Christina (24 iulie 1975) , mamica lui Victor ( 24 mai 2004)

Mergi la inceput