Bebelusi de ian-feb 2004 (24)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Buna fetele!!!
Salutari de la mare, va spunem si noi repede!!!
Ne simtim tare bine, Albert s-a adaptat foarte bine, nici nu zici ca nu e acasa, doarme bine cu noi in pat, pana la urma,ii place tare aici, mergem la plaja, ne plimbam,dormim, ne simtim tare bine. Ma bucur cel mai mult ca Albert e bine si nu-mi face probleme.Pe drum a dormit ca am plecat seara, duminica seara.
In seara asta mergem la niste prieteni in Constanta, care au si ei unj bebe cu 2 luni mai mare.
Vremea e super, apa s-a incalzit.
Va pup si mai vorbim!!!

Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Emilly, eu fierb apa si o tin in oala dar cel mult pentru o zi. Pireul il fac pentru 2 zile, unul inainte de masa si unul pentru maxim 24 de ore mai tarziu.




Multumesc Roxana!
Bafta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

FELICITARI BABEE, sper ca te simti bine
Saphir tu cum te mai simti?
Fete adevarate!bravo voua si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by caro

- si lapte... din pacate numai formula, ca lapticul meu.... s-a duuuuus. Am avut un mic scandal la servici si in 2 zile nu am mai fost in stare sa pompez mai mult de 20-30 ml de lapte pe tura, cu toate suplimentele mele de inmultit laptele. Adevarul e ca in alea 2 zile am cezut ca turbez de nervi...



caro m-a intristat mult, mare pacat.
Si la noi se pare ca s-a mai micsorat putin cantitatea....inca mai sper sa nu ramin fara laptic.Oricum preventiv si suplimentar i-am dat si Similac.
Sanatate multa la copii si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by caro

CataD, intr-adevar, premergatoarele sunt interzise in Canada (din cauza unor parinti iresponsabili care au utilizat premergatorul pe post de bona si au cazut copii pe scari....), dar eu sunt hotarata sa ma duc la Buffalo (e la 2 ore de condus de Toronto) si sa iau unul de acolo.... ca eu nu am scari (inca...). Oricum, asta se va intampla mai prin octombrie, cand va veni vremea sa sa-l pun in premergator.



Exista un soi de activity center mobil care mie mi se pare ca seamana foarte mult cu un premergator http://www.gracobaby.com/products/category.asp?N=40

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

quote:
Originally posted by Emilly

quote:
Originally posted by buli


eu fac supa in fiecare zi. am un mixer vertical care paseaza si o lingura de mincare daca ii pun.



buli, cum il cheama pe mixerul tau.As vrea tare mult sa achizitionez si eu unul dar nu stiu ce firma.
Multumesc mult!



Emilly, uite ceva de genult asta:
http://www3.sears.ca/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?categoryId=10166&catalogId=10001&storeId=10001&langId=-1&rrc=1&productId=157714450

eu am un phillips, de vreo 5 ani si-l folosesc la greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

quote:
Originally posted by CataD

Babee, felicitari! Sarcina usoara!

Helen, sa-ti traiasca baiatul!

Caro, poate imi mai spui si mie ce a mai zis pediatrul tau cand ai fost la 6 luni la control, ca unele lucruri nu imi sunt prea clare si altele am uitat sa-l intreb pe al meu: ii dai ceva supliment de vitamine (fier, flour, calciu, ceva)? Poti sa-i introduci rosie? De branza mie mi-a zis ca nu are voie pana la cel putin 9 luni. Tie ce ti-a zis? Fructe "exotice" (ananas, mango, etc) ii dai? A mea nu vrea fructe decat de la borcanas, am incercat sa-i fac eu piure si nimic!
Cred ca Thomas arata exact cat fetita mea, tot 71 cm si aproape 8 kg

Catalina si Laura (12 ian 2004)




Stai oleaca pe baricade, o sa-ti raspund mai pe seara.... ca mi-s la scraby.... taaare busy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Emily, pe mixerul meu il cheama Braun, e exact ca cel pe care ti l-a aratat Caro.
ne intelegem foarte bine noi doi

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

quote:
Originally posted by Emilly

quote:
Originally posted by caro

CataD, intr-adevar, premergatoarele sunt interzise in Canada (din cauza unor parinti iresponsabili care au utilizat premergatorul pe post de bona si au cazut copii pe scari....), dar eu sunt hotarata sa ma duc la Buffalo (e la 2 ore de condus de Toronto) si sa iau unul de acolo.... ca eu nu am scari (inca...). Oricum, asta se va intampla mai prin octombrie, cand va veni vremea sa sa-l pun in premergator.



Exista un soi de activity center mobil care mie mi se pare ca seamana foarte mult cu un premergator http://www.gracobaby.com/products/category.asp?N=40



pai alea sunt premergatoare si nu sunt comercializate in Canada....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Emilly, si eu tot blender Braun vertical am si e o minune!

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput