Bebelusi de ian-feb 2004 (24)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

quote:
Originally posted by Andruska
... stau cu inima cat un purice ptr ca nu mai vreau nici un bb. Asta clar !!!
Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004)


Ce-i asa clar, Andruska? Noi inca iti asteptam fetita, sa stii!
Anca, mi se pare mie sau te cam fofilezi?
PS: Eu as face si maine daca n-ar fi porcaria asta de cezariana. Doamne, cat de rau imi pare ca n-am nascut natural.


Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Adina, eu is babeta, asa ca voi mai face poate un copil cind voi fi hoasca batrina

nicicum asa repede. plus ca am si eu fermoar pe burta

deocamdata, sint linistita.

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Adina- esti tu dragutza dar nu multumesc !!! Eu ma multumesc cu cele 2 comori ale mele si GATA. Sper sa ma ajute Dumnezeu in acest sens .

Tu parca ai facut cezariana ca avea Olivia cordonul nu stiu cum sau ma insel?

Poti ramane gravida cu al doilea bb cand face Olivia 1 an. Stiu 2 persoane care au facut asa si totul a fost OK.

Pe tine cine te-a operat?

Supriza: Matei spune...mmmaa.mmaa.mmaa.mmaa. iar eu nu mai pot de fericire .


Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Andra, ce frumos!





Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

quote:
Originally posted by Andruska
[br
Supriza: Matei spune...mmmaa.mmaa.mmaa.mmaa. iar eu nu mai pot de fericire .





mai, mai, mai.... ce flacau ai tu.... cred ca te-ai topit toata.... sa-ti traisac si el si Andrei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Babee, felicitari! Sarcina usoara!

Helen, sa-ti traiasca baiatul!

Caro, poate imi mai spui si mie ce a mai zis pediatrul tau cand ai fost la 6 luni la control, ca unele lucruri nu imi sunt prea clare si altele am uitat sa-l intreb pe al meu: ii dai ceva supliment de vitamine (fier, flour, calciu, ceva)? Poti sa-i introduci rosie? De branza mie mi-a zis ca nu are voie pana la cel putin 9 luni. Tie ce ti-a zis? Fructe "exotice" (ananas, mango, etc) ii dai? A mea nu vrea fructe decat de la borcanas, am incercat sa-i fac eu piure si nimic!
Cred ca Thomas arata exact cat fetita mea, tot 71 cm si aproape 8 kg

Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

La multi ani Cosmin!
Saphir si Babee, felicitari si sarcina usoara!
Am scris si mai devreme un mesaj, dar cind sa-l trimit mi s-a blocat internetu'.
Eu mi-am luat 2 teste de sarcina, pe unul l-am facut azi la prinz ca nu mai aveam rabdare, dar a iesit 1 liniuta. Mai fac unul miine dimineata inainte de plecare.
Adina, cum dizolvi maica zimaflourul ala in ceai ca al meu parca e din fier beton, de dizolvat nu se dizolva (poate doar daca l-as lasa o zi), il sfarim cu coada unei linguri de supa careia ii trag citiva pumni, ocazie cu care imi cam sare in toate partile. Niciodata nu stiu daca i-am dat 0.25 mg sau mai putin.
Andruska, felicitari. Si al meu vorbeste intr-una de la botez, isi lipeste limba de cerul gurii si zice lai lai lai, dea dea dea.

Diana si Mircea (2.01.2004)

http://community.webshots.com/user/dianab13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ei bravo, am lipsit 2 zile si ati umplut pagini, au aparut burtici, unii spun mama. Ehehe! Gata, am luat examenul de licenta, maine sustin si lucrarea si gata. Vineri mergem sa luam si rezultatele la analize si va povestesc ce mai zice dna doctor. In rest suntem in cautare de bona! Ah, si ma innebuneste cu podul acela in cap si pe picioare. Cine mai patise asa?

tuturor sarbatoritilor!

Felicitari Babee ptr burtica! Sarcina cat mai usoara.

Diana, ai plecat la Vatra Dornei? Hai cu incurajari, tu te plangi de 6 ore, dar noi plecam in Grecia cu ea.

Emilly, eu fierb apa si o tin in oala dar cel mult pentru o zi. Pireul il fac pentru 2 zile, unul inainte de masa si unul pentru maxim 24 de ore mai tarziu.

Helen, am citit ce ai scris despre bunici. Aceeasi problema o am si eu legat de mancare si nu numai. Zilele astea cat am avut de invatat Alexandra a si capatat obiceiuri proaste. Asta e! Legat de patutul de lemn, noi avem aparatori laterale. Oricum isi mai baga capul sub ele, le ridica si loveste oricum cu picioarele inclusiv in carusel.

Andra, felicitari pentru "mmmmaaammmmmmaaaaammmmmaaaaaa". Abia astept sa o aud si eu pe Alex!

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by buli


eu fac supa in fiecare zi. am un mixer vertical care paseaza si o lingura de mincare daca ii pun.



buli, cum il cheama pe mixerul tau.As vrea tare mult sa achizitionez si eu unul dar nu stiu ce firma.
Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by CataD

Tocmai am venit de la pediatru. Laura are 7.900 kg si 71 cm. El zice ca e foarte bine asa. Am facut 3 intepaturi si am plans tare...dar ne-a trecut repede. Acum sa vedem sa nu faca febra.

Ce mi-a mai zis: sa ii dau legume si galbenus de ou, fructe, carne de la 8 luni si branzica sau iaurt de la 9 luni sau chiar peste un an. Sa-i dau de 2 ori pe zi cereale (alea au mult fier).
In legatura cu sculatul tipand peste noapte, se pare ca multi bebei fac asta si sa nu-mi fac griji, numai sa o invat sa adoarma fara nici un ajutor (biberon, suzeta, leganat, etc) ceea ce si face.

La noi nu se gasesc premergatoare, sunt interzise, asa ca nici nu s-a pus problema sa-i iau.

Babee, de ce nu faci un test de sarcina sa te lamuresti?

Catalina si Laura (12 ian 2004)




Buna Catalina, am o mica intrebare la tine pina o sa ajungem si noi la pediatru;cam ce cantitate de cereale papa giza ta la o masa.Eu i-am marit portia si nu stiu daca am procedat corect, m-am ghidat dupa ce scrie pe cutia de cereale.
Multumesc mult!

Mergi la inceput