Cati invitati la nunta?

Cati invitati la nunta? | Autor: blanca000

Link direct la acest mesaj

eu sunt in plin proces de adunare a confirmarilor, nu imi vine sa cred ca persoanele la care ma asteptam mai putin nu vin la nunta, si nunarul celor invitati si crezuti confirmati scade....
voi cati invitati ati avut initial si cati au venit in final???

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

nu imi raspunde nimeni, si nu stiti ce suparata sunt. Cea mai grea zi a fost azi de cand organizez eu nunta asta..atatea refuzuri....caci nimeni nu confirma si trebuie sa ii sun pe toti si sa aud atatea scuze si ...si imi inchipui " nu vor sa ma vada mireasa" si
Ce mai grea zi!!! Voi ati patit la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Imi pare rau ca esti necajita. Eu am scapat de partea asta atat de neplacuta pentru ca majoritatea invitatilor erau fie prieteni comuni fie colegi de munca cu sotul meu. Astfel ca el a adunat confirmarile. Ce pot sa-ti spun, e trist si la mine am invitat 200 de persoane, au confirmat 80 si au venit 70. Oricum degeaba iti zic eu aici pentru ca depinde de multe lucruri. Si uneori vin mai multi decat confirma.
Iti doresc o nunta frumoasa, casa de piatra si sa iesiti bine!

Andreea
Life it's like a box of chocolates. You never know what you gonna get!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Nu te intrista. Prietenii adevarati care tin la voi vor veni cu siguranta. La nunta mea am trimis cam 140 de invitatii (o parte si obligatii), au confirmat 95 parca si au venit 80. Ne-am distrat pana la 8:30 dimineata cu oamenii care tineau cu adevarat la noi.
Ca regula, confirma la restaurant cu 10 meniuri mai putin decat confirmarile (paza buna..).
Casa de piatra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

O doamne eu am 150 de invitat si sper ca atatia sa imi vina sper sa nu am refuzuri sa nu imi vina decat 80 sau 90 ca mor.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

M-ai speriat. Daca patim si noi la fel?
Noi avem in jur de 150 de invitati.
De abia acum dam invitatiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex-n spune:

Noi am invitat vreo 150, au confirmat 90 si au venit 85. Nu trebuie sa va suparati prea rau, asta e ...Ne-am suparat si noi , mai ales ca multi au spus ca nu vin in ultima saptamana, noi deja facusem aranjarile la mese,in sfarsit...n-ai ce sa faci decat sa te rogi sa vina cat mai multi si sa nu existe foarte multi care sa confirme si pe urma sa nu vina, ca sa le mai platesti si tacamurile, dupa aceea! E bine sa spui cu cateva portii in minus la restaurant decat sa le platesti, ei oricum in limita a 10 portii pot prepara pe loc pentru cei care vin eventual in plus.
Iti doresc nunta frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Blanca, nu te supara, gindeste-te ca ei au de pierdut, nu vor vedea o mireasa superba !

Imi dau seama ca iti e greu, dar incearca sa fii pozitiva, citi vor fi nu conteaza, va fi cea mai frumoasa zi pentru tine !

Sa raspund la intrebare: am invitat 90, au venit 100 ! (tati meu a mai facut 5 invitatii pe ascuns, ca noi am vrut sa invitam doar prieteni si familie, nu toti cunoscutii). A fost o nunta micuta, cocheta, pentru mine, una uriasa pentru partea olandeza a familiei(din care am avut destui reprezentati, familie si prieteni)... Noi scrisesem linga invitatie un biletel in care ii rugam sa ne cofirme prezenta la un nr de telefon. Au confirmat cu totii, fara exceptie, si am observat ca si la nuntile prietenilor cam la fel s-a procedat.
Sincera sa fiu nu inteleg oamenii care nu au bunul simt sa puna mina pe telefon si iti incurca programul (cu nr de comenzi, aranjarea meselor, etc).

Sa a o zi minunata, sa fii o printesa, si sa fie inceputul unei vieti in doi plina de iubire si intelegere ! Casa de piatra !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Si noi la fel: am facut invitatii pentru 80 (mult meste numarul la care ma gindeam eu-vroiam o nunta micuta si intima) si m-am trezit cu 105 persoane de a trebuit sa schimb si salonul dupa ora de cocktail ca numai incapeam!

Sotul meu are o familie imensa si soacra mea a mai invitat peste

Nu m-am suparat, cu cit mai multi cu atit mai bine!!!

Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3)
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg
http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Mare grija fiindca, in loc sa plecati in luna de miere visata,puteti ramene sa platitidatoriile din banii aceia dincauza unor neseriosi care fie nu vin( asta e cazul fericit), fie zic ca vin si te trezesti exact in noaptea nuntii ca n-au venit. Noi ar fi trebuit sa avem 120 de persoane, au confirmat 90 si au venit 70! O gasca intreaga de prietene de-ale mele mi-au tras clapa! Si le comandasem buchete de domnisoare de onoare, pregatisem cazarea pt ca veneau din mai multe orase, am ramas ca prostii sa platim meniurile ramase intacte la restaurant! Ne-am casatorit pe 1 sept si am reusit sa plecam in luna de miere abia la sfarsitul lui octombrie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lua spune:

Eu voi face 80 de invitatii, dintre care nu imi doresc decat cca 50 de peroane sa imi vina. Numai rude de gradul 1, prieteni apropiati si colegi de servici care au fost foarte importanti pentru relatia noastra inca de la inceput. Am mai facut ceva petreceri in componenta respectiva si ne-am distrat de minune pana dimineata.Sunt convinsa ca va fi foarte frumos, iar media de varsta cred ca va fi in jur de 30-35 ani, Consider ca daca inviti lume tanara si vesela cu pofta de viata si mai putine babe carcotase, nu are cum sa nu iasa o petrecere de pomina.

Viva veselia.....

Mergi la inceput