Bebelusi de ian-feb 2004 (23)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Helen - ce frumusel este Cosmin !!! Sta f bine in funduletz sau asa mi s-a parut mie

Anca - sa stii ca si vecinii mei isi pun termopane si au inceput sa bocane exact cand incercam sa il adorm pe Andrei...care a cazut lat dupa vreo 2 ore de mers pe role. Chiar am obs ca i s-au umflat putin gleznele . Acum am inchis geamul de la el din camera si am deschis la balcon sa vina aer...si sa se auda tunetele ca vine ploaia .

Mama ce zgomot fac si l-au trezit si pe Andrei
...si eu vreau CASA...sa fac ce vreau la ce ora vreau !!!

Matei a dormit afara 2 ore si jumatate, noroc ca am stat ca mai pe seara nu cred ca sunt sanse sa iesim. Am inteles ca asa va fi si maine si poimaine. O fi venit toamna? Sper ca nu !!

Monica - distractie placuta la mare? Unde va duceti?

Ma duc sa imi fac o cafelutza fara cofeina si sa calc...ca tot nu am terminat .



Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Elena - ce fel de borcanasa i-ai dat? Ca eu i-am gasit numai ptr 6 luni !!!

Maine ii dau mar cu biscuite...de la borcan !!! Va spun ce si cum !!!

Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Pentru ca, asa cum scriam mai sus, am fost ocupati in ultimele zile cu venirea nasilor Ericai si cu excursie in we, am cam ramas in urma cu stirile de pe forum. Asa ca,

SAPHIR,
Felicitari, sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si sa-ti dea Dumnezeu putere sa-ti cresti copilasii mari si frumosi!

LA MULTI ANI, Alexandrei , Laurei si lui Rares! Sanatate si bucurii si parintilor lor!

Helen, ce dulcel e Cosmin!!!! Si sta bine in fundulet.







Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Andrushka,
am cumparat pentru masa de fructe un borcanas cu piure de piersici (contine si suc de mar), de la Hipp, apoi am mai luat un borcanas cu morcov, tot de la Hipp( pentru ca observasem ca ii place ma mult morcovul, atunci cind preparam eu supa, acasa) si inca un piure de legume (morcov, cartof, praz, ulei de soia) de la Bebelac. Pe primele 2 scria ca se pot da de la 12 saptamini, iar ultimul era valabil de la 5 luni. E tot ceea ce am gasit in Billa si inca intr-un magazin din Iasi. Poate daca mai cautam, cine stie... dar n-am avut timp.

Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Eu i-am gasit mar cu biscuite si mar cu banana - amandoua de la 6 luni. Oare are ceva daca i le dau?

Andrei isi asteapta un prieten sa se uite la desene iar Matei face dupa o mare repriza de .

Ma duc si eu in Billa poate gasesc si eu borcanele .

Ma mai duc sa trebaluiesc pe la bucatarie ca vine sotulica si sa aibe papa.

Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Andruska, in Carrefour gasesti borcanele pentru 4 luni, eu de acolo i-am luat. Am vazut si la farmacii, la Sensi- blu si la Help Net.
Eu nu i-am dat inca biscuiti, doctorita ne-a zis ca dupa 6 luni sa ii dam, ca sunt alergeni, adica glutenul din ei, asa ca nu i-am dat, desi am incercat vreo 2 cu mar si tare i-a mai placut. Si mie imi plac!
La mare mergem la Eforie, nu am fost niciodata, de obicei mergeam in Mamaia, sa vedem cum o fi.

Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Noi am fost tare ocupati cu pregatirile pentru venirea nasilor Ericai. Apoi, in we ne-am tot plimbarit. Duminica am ajuns chiar si la Cetatea si Manastirea Neamt. Pina la Cetate Vio a urcat cu Erica in port-bebe. Dupa asa un efort, micuta a tras niste urlete, ca tot se mira nanul si se intreba cum plinge copilul acesta. Evident ca s-a calmat la tzitzi a lui mami dupa care a adormit tun. Dar eu n-am mai putut intra in Cetate, am ramas cu ea pe o bancuta, sa doarma.
Vreo doua ceasuri am petrecut si la Pipirig, la parintii mei, si taaare mult m-am bucurat ca am mai iesit si eu din rutina si din Iasi. A fost obositor, dar a meritat.

Simbata Erica s-a rostogolit singura pentru prima data pe burtica si de atunci o tine tot asa. Azi dimineata am gasit-o dormind pe burta. Pentru mine e un eveniment si trebuia sa-l semnalez aici.
Numai bine tuturor!



Elena si Erica
Dumnezeu judeca pomul dupa roade, nu dupa radacini.
(6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Monica, spre rusinea mea nu numai ca nu am mai scanat tonele de poze pe care le avem, ci nici macar nu am mai developat ultimele 2 filme. Dar am o scuza ca sunt stresata cu licenta. Daca vrei poze iti arat "manual" la webcam. Link-ul era o chestie haioasa care iti arata varsta bebelusului. Nu inteleg de ce nu merge.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Andrei se joaca de zor cu Alexandru iar Matei sta la mine in brate. Ne pregatim sa iesim putin pe afara la .

Monica la farmaciile mentionate am cautat insa nu am gasit .

Plecam la ,

Andra mamica lui Andrei (18 septembrie 1999) si Matei (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara18 spune:

tuturor!sunt capturata de acest site de nedescris si nu intamplator, ci pt. ca si eu ca si voi astept un ingeras in februarie.din pacate ma confrunt cu greturile specifice insa ceva mai accentuate in cazul meu. iau contra gretii un medicament si nu stiu daca e tocmai indicat, poate sa ma ajute cineva cu un sfat???????sper sa va pot fi si eu de folos pe viitor!aa, am uitat sa va spun ca sunt nou nouta pe site.
Saphir, tin sa te felicit pt. curajul de care dai dovada si iti doresc multa sanatate. la fel si voua fetelor. va pup

sara18

Mergi la inceput