Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pojogao spune:

Elena si Bibi Nu va faceti griji, in ciuda virstei si masei Mirela e capabila sa ma duca pe-un umar pina la primul geam deschis. Numai sa se rezume la un scuturat usor, sa nu-i vina alte idei.... Iar oamenii grasi si in etate sunt lasati de Dumnezeu pe pamint ca acei suplii si vesnic tineri sa realizeze ce norocosi sunt.

Elena ai scris ca l-ai lasat sa puna mina pe usa calduta a aragazului, eu ziceam chiar sa-l lasi sa se friga odata pe bune dar fii pe aproape. Si apropo, ai vazut ca apneea e molipsitoare ...

Andra da, la aceasta virsta si eu cred ca e un fel de dresaj. Merge si la soti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Am ramas si noi fara mot.
De pe tava a ales in ordine: banii (dar aici a fost influentat de nas, care a luat hartia si a mutat-o chiar in fata magraonului, ceea ce nu a fost tocmai cuser), ata de cusut cu acul aferent( moment in care m-am lovit cu palma peste frunte, ca taranul la necaz, iar Andra a izbucnit in urale, ca deh, sa moara si capra vecinului am dovada ) si bijuteria din aur(practic asta a fost chiar o alegere in toata puterea cuvantului caci a privit atent pe tava, s-a plimbat cu aratatorul in sus pe deasupra obiectelor si s-a oprit la lantisor si cruciulita).
A doua zi l-am facut soldat Vergil, adica l-am ras in cap, iar acum arata ca un agent de paza(cap mare, ceafa groasa, umeri lati, minte putina).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Revin, dar tot in viteza sunt.

Verificand intr-o listuta mai veche, am descoperit ca si azi avem doi sarbatoriti. La multi ani Alexandru Constantin (mami Irina) si Calin (mami Maadi)! Stiu ca se intalnea cineva cu Maadi in parc. Poate puteti sa-i transmiteti urarile.

Ma pregatesc sa plec. M-am hotarat sa nu mai fac ore suplimentare fara rost. Fug, sa nu ma prinda cineva la birou

Va pup!
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Salutare fetele! Noi suntem bine si mergem f.f. bine! Adica putin ne curge nasul, dar cred ca ne cresc dintii.Asa a patit cand i-au crescut si ceilalti...voi ati citit despre asa ceva? In rest toate vechi... Matei nu mai prea vrea sa stea pe olita si chiar ma laudam ca de la 7 luni face kk la olita, bineinteles ca ii nimeresc eu orele, nu altfel, dar facea! Acuma se incoarda si nu vrea sa se aseze nici in ruptul capului... il mai fentez eu cum pot, dar in general face pe el! Multumesc fetelor care mi-au urat bun venit! ELENA_LTD da, eram la Iasi dar numai sporadic...tot merg si vin cu Matei si cu al meu sot! Plecam iar in concediu prin 20 august si stam pana pe 14 septembrie! Hai ca va mai scriu ca eu muncesc, nu gandesc !!

ROMANA&BB MATEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

maine imi vine fata acasa!!!!

nu mai pot de dorul ei,dar trebuie sa recunosc ca zilele astea a fost ok din pdv al treburilor casnice.nu am mai fost contracronometru.

de-abia astept sa o vad pe alex.mama zice ca mananca de sparge,baga somn en-gros,s-a plimbat cu caruta,adora caii,i-a adus tata nisip in curte,i-a cocosat pe ai mei amandoi,nu sta locului o clipa.

ma uit si ma tot uit la caseta de la mot,o admir si parca o simt mai aproape...

doamne,ce dor imi e de ea.parca mi-e teama cum va reactiona cand ne vede...cred ca ne-a uitat...

va pupic.

Alexandra mare si Alexandra mica...

www.jester.ro/alex/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Ovidiu, vad ca stai pe aproape...ai venit din urma puternic cu fortze noi si proaspete...Bravos!!Intr-o vreme isi facuse si Razvan cont pe aici, (inca se cheama ca este membru) da' cum nu se omoara cu scrisul, se multumeste cu spionatul...

Magda, sa o stapaniti sanatosi!

Bibi, ac si ata...aaa...pai poate il faci vreun Botezatu...sau vreun Cavalli...mai stii...oricum de viitor meserie..Acum este randul meu sa o invat pe Maya sa se dea bine pe langa tipi din astia cosmopoliti.

Cred ca joi plecam la mare si stam pana luni..de abia astept si sper ca nu intervina ceva.


Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

aaa..era sa uit.

Bibi..sunteti tare frumosi totzi 3 la cununie..Davidutzu este adorabil...iar tu....ai o fatza atat de cuminte ....parca esti rupta din altar..nici ca ai banui ce se ascunde de fapt.

Andra, la faza cu "pune-i o perna pe fatza" eram pe jos de ras....cam asa se desfasoara lucrurile si pe la noi...

Chiar asa fetelor, pe astia mari (a se citi tatzi)cum ii educam??? sa ma scuze Ovidiu..

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput