Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana c spune:

Si eu sunt de aceeasi parere cu Maria,sau ma rog, nu eu ci doctora mea.La fel mi-a spus si mie sa merg cu Patri la cantarit pe la o luna si atata timp cat copilul doarme 3-4-5 ore (!!!) inseamna ca se satura.
Acum sunt putin mai linistita desi aseara am facut istericale pentru ca Patricia a varsat in jet, a refuzat tzitzi (ceea ce n-a mai facut),avea nasucul infundat,guritza incarcata si scaune foarte dese.M-am speriat si 2 ceasuri nu m-am mai putut opri din plans.Dimineatza am chemat-o pe doctora si mi-a spus ca fetitza mea e sanatoasa.Nu sunt urme de deshidratare,in nasuc sa-i pun cate o picatura de ser fiziologic,s-o dau in guritza cu glicerina boraxata ca are 2 bubitze in cerul gurii probabil de la mamelonul de silicon.Azi a mancat si a dormit bine,mai putzin dupa ce a venit doctora cand n-a dormit de la 8 la 11.Si ai vostri stau treji mai multe ore pe zi?
Cum pun si eu niste poze de-ale Patriciei fetele?Am incercat la album dar imi spune ca sunt de dimensiune prea mare?Nu fac eu ceva bine, ca tare zapacita mai sunt?
Va pup,Ioana (4 septembrie 1976) si Patricia Maria (15 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaiuta spune:

Ioana, nu te mai speria asa si in primul rand nu mai plange!!!
Bebe al meu saptaman trecuta a dormit (somn de cateva ore) doar noaptea, iar ziua doar prin brate sau la san. Abia saptamana asta vad ca a inceput sa mai traga un somn in timpul zilei. Azi a dormit de dimineata dupa plimbare si acum vad ca a adormit iarasi, dar cu tzitzi in gura si la mine in pat, si m-am riscat o data sa-l mut la el in patut si s-a trezit asa ca acum il las in pace. Doctora ta cred ca are dreptate. Bebe al meu nu prea se satura de la mine si de-aia nu prea doarme. Eu am 2 mese de lapte praf pe zi pe care i le au dupa un pic de tzitzi, si numai dupa alea poate dormi ca lumea. Ca urmare, i le dau una noaptea pe la 11-12 si doarme pana dimineata si una la pranz. Vad ca tzitzi reprezinta in continuare atractia cea mai mare asa ca nu ma stresez prea mult ca ii dau si biberon.
Asa ca daca doarme bine dupa ce mananca inseamna ca se satura si stai linistita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaiuta spune:

Pozele din albumul de aici pot fi de maxim 100Mb. Probabil pozeele tale sint mai mari de atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Ioana de ce nu incerci sa-ti faci cont la www.webshots.com unde poti pune un munte de poze cu tine si puiul tau!!!
Fetele nu am timp acu sa scriu!Sebi nu vreasi pace sa doarma si il pregatesc acu sa iasa un pic cu tati pe afara ca sa pot termina si eu mancarica pe care am inceput-o dimineata!!!! Simt ca pic din picioare de oboseala!!!
Va pup!

Nally si Sebastian
http://community.webshots.com/user/nally116
http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Fetele, se pare ca m-am bucurat degeaba, avem o zi proasta, colicile inca nu ne lasa... MAcar bine ca nu sunt toate zilele la fel de proaste.

Madutza, imi pare tare rau pentru nasica voastra. Eu cred ca depinde mult de relatia voastra cu nasii. Daca sunteti foarte apropiati mi se pare normal sa le dati ceea ce le-ar folosi cel mai mult, si, data situatia, banii probabil sunt cei mai de ajutor. Eventual luati si o mica atentie cum a zis Nally sau irinusha nu mai stiu sigur.

Nally esti o scumpa, tot timpul ne sustii moralul, nu stiu cum reusesti.

LAurina, nastere usoara, suntem alaturi de tine. Cei din urma vor fi cei dintai :-)

Pupici

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana c spune:

s-a nascut azi la ora 17!!!
Laura sa fie intr-un ceas bun si numai bucurii sa iti aduca baietelul tie si proaspatului tatic


Iuliana & Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Azi am facut vaccin.Ce a mai plins.In primul rind ca nu vroia sa tina picioarele drepte si apoi de la intepatura.Mila mi-a fost de el.Si eu care speram sa il tina tac'su.Numa ca unchiu-meu m-a fentat si lui e mila de astia mici asa ca l-a luat pe nepotu-su sa aduca laptele.Asa ca am ramas eu cu asistenta.Pe urma l-am tinut in brate si s-a calmat.A fost chiar un pic vesel in scoica lui .Nu i-am dat lapte 2 ore sa nu faca febra si a cam sarit o masa.Pe masina a fost fain da cind a ajuns acasa saracutu a inceput s aplinga de nu mai stiam ce sa ii facem.Se cam inrosise piciorusul si i-am pus comprese pe picior da se supara si mai tare.Vreo 2 ore ne-a surzit dupa care a adormit vreo 2 ore.Apoi ia=o de la capat.L-am imbracat si l-am scos afara.Imi pregatisem ceai de tei combinat cu colici sa se mai linisteasca da n-a mai fost nevoie.Ne-am plimbat 2 ore, a dormit,in sfirsit a si mincat tot si s-a cumintit.Am un baietel tare bunut.
Baie n-are voie azi da e zimbaret acum si vesel.Cred ca nu vom avea probleme la noapte.Capul reuseste sa si-l tina foarte bine sus fara sa ii mai tremure si cit mai mult.E un dragut.Azi a facut 2 luni si simbata il botezam.
Fetelor, e voie in pantaloni la biserica?
Pupici.

Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Laurina sa-ti traiasca fotbalistul!!!! Sa fie intr-un ceas bun si tie multa sanatate si laptic pentru fotbalist!!!!!
Iuliana multumim ca ne-ai anuntat!
Nally si Sebastian
http://community.webshots.com/user/nally116
http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Alina si eu la botezul lui Sebi am fost tot cu pantalon! Preotul nu a zis nimik, deci e ok!
Sa fie intr-un ceas bun vaccinul si La multi ani! lui Dragos, sa va traiasca sanatos si sa aiba noroc in viata!

Nally si Sebastian
http://community.webshots.com/user/nally116
http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaleone spune:

Felicitari Laurina! A vrut sa se nasca in zi mare...nu asa oricum...

Fetele, vad ca scapati de colici, la noi parca tot mai vor sa ramana. Acum ne chinuim cu adormitu, in fiecare seara stam cu suzeta... cum o scuipa se trezeste si incepe sa faca ca un castor, asa facea si fi-miu. in felu asta mai stau si eu cu voi, mai citesc una alta pe forum.

Madutzo ai putea sa te interesezi cam ce medicamente ia si sa i le cumparati voi...da' suna cam trist, poate mai bine ii dai direct banii, numai sa nu se simta aiurea. Poate se face bine saraca.

Dupa ce ca e destul de stresant sa cresti un bebe mic, mai dai si peste doctori care-ti cantaresc copilu la o sapt.- clar ca e o porcarie. Daca doarme si nu urla intr-una e bine cum spuneau si fetele.. Si fiecare copil are ritmul lui de crestere.

iui! fi-mea a cam inceput sa manance la 2 ore. Cred ca a inceput sa creasca mai repede. Asa ma oboseste noaptea cu sculatu' plus ca tre sa o mai schimb si de 2 ori de kk, ca nu poa sa se abtina pana dimineata. Si o scimb pe intuneric sa nu care cumva sa se trezeasca prea bine... si cam asta.
Am pus si io vreo 2 poze da fara Elena ca nu facui rost de ele pana acu. Asta asa ca sa facem mai bine cunostinta ca eu v-am vazut pe voi.

Lauraa cum isi dau seama aia ca ai avut ovulatie?

Sunt si niste anticonceptionale care merg cu alaptatul parca Exluton dar cred ca nu mai stiu bine. Voi ce stiti?

Laura


Mergi la inceput