Bebelusi de Aug-Sept 2003 (27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Elena-Teodora...stai linistita cu babele astea. Si maica-mea mi-a impuiat capul ce tre' sa faca un copil la un an...ca tre' sa aibe 10 kile, ca tre' sa manince singur, ca tre' sa faca nu stiu ce...in conlcuzie, m-am rastit la ea si i-am zis ca Emma nu maninca singura...nici macar un biscuite nu-l duce la gura (jucarele da, dar cind e vorba de biscuiti sau piine le ia si se joaca cu ele, deci, in conlcuzie...ce inseamna asta...ca nu are un an? Fiecare copil creste si se dezvolta in ritmul lui. Pai, ce?? Ar trebui sa ma dau cu capul de pereti ca Emma nu are 82 de cm si 11.5 kg ca Raducu. Cit despre stat in picioare, unde Emma mai facea citiva pasi singurica, chiar in ziua cind am plecat din Ro, a tras un buftai si a dat cu capul de perete si de atunci, cind stie ca vrea sa iau mina, se lasa cu funduletul jos. Nici macar daca o ridic in picioare nu vrea. Lasa picioarele moi si acolo ramine:)). Mor de ciuda, dar cred ca i-a intrat frica si s-au dus sperantele mele ca va merge la un an:))))))))))...asa cum spun unii ca trebuie sa faca un copil:))). Daca o tin de o minuta, alearga pur si simplu, iar daca nu o mai tin, se opreste brusc si se baga intre picioarele mele.

Eu stiu ca media de virsta la care merg copiii e un an, dar sint unii care merg si la 14-15 luni, ceea ce e f. normal. Nu trebuie fortati, pentru ca asta depinde de muschiuletii lor pe care nici sa ne dam peste cap nu putem sa ii dezvolatm cu de la noi putere.

Ahaha, freia, deci care va sa zica aveti in famelie un recitator de poezele. Si nana Emmei tot mi-o dadea ca fi-sa la un an zicea fraze si facea puzzle-uri simple. Si acum fetita la 9 ani nu mi se pare un geniu deloc, si nu iese cu nimic in evidenta...ma refer la creieras.

Roxana, si Emma e pronjata:))) ca tractoristul, dar lasa ca ne scoatem noi pirleala uichendul asta.Eu, va spun sincer, nu prea am de gind sa imi etalez formele balabuste si lipsa de balcoane pe plaja. Si daca mai vin si prieteni de ai nostri, atunci chiar nici sa ma tai. Pupiei Mariei dragalasa.

Danat, felicitari pentru kkloi si pisiloi si la mai multi. Pai, daca are 2 ani, ar trebui sa faca regulat la olita.

Acum 3 luni ii schimbasem cerceii cu care i-am facut gaurele in ureche si i-am pus altii. Cind am venit din Ro (chiar daca ii mai curatam gaurelele din cind in cind), am zis sa ii dau jos cercelusii si sa o curat mai bine. Nu va spun ce dopurele am scos din gauri. Asa ca i-am schimbat si pe astia si i-am pus altii simbata (cadou de la botez cu cite un rubin si un diamant mic) cu tortita. Ieri dupa ce am facut baie, ca facuse un kk de i-a ajuns pina pe spinare, am observat ca pierduse unul. Mai si ce am mai cautat, m-am tot dus pina la parc unde fusesem, am scormonit prin iarba, am cautat prin casa ca nebuna. M-au apucat plinsetele, ca eu tin la cadourile astea de la evenimentele importante. Asa ca ieri ne-am facut drum la mall sa cautam cercelusi mai speciali pentru kupil si am venit acasa cu 2 perechi, dintre care una se potriveste cu rochita de petrecere (au o perluta si un diamant micut de tot). Cealalta are forma de inimioara si un rubin mic de tot. Dar tot nu inlocuieste (sentimental, spun) perechea pierduta. Beiii, fetelor, mi-am imbracat cupilul cu rochita si pantofiorii de petrecere, si am ramas si eu perplexa ce fata frumoasa am. Ptiu, sa nu o deochi..parca e o printesa...are rochita cu fliu-fliu si jupoane....ihh...de abia astept sa imi etalez podoaba de kupil:)))). Si ma apuca deja tremuraturile de picioare, miini si cap:))) de emotii si sper sa nu ma dau in spectacol si sa ma apuce bocetele (asa cum am facut la botez la biserica de sarea camesa pe mine) cind o sa ii cinte La multi ani!

Stiti de cite ori ne-a trezit Emma as' noapte...de vreo 10 ori. Pina la urma am lua-to in pat cu noi.

Azi scoatem pozele, dar de abia luni o sa le pun pe webshots, ca plecam din seara asta si tot azi si duminica facem funduletul Emmei gaurele cu vit D2.

Ziceti-mi si mie niste idei de antreuri. Am eu ceva in creieras, dar mai vreau ceva idei. Si ce garnitura se face la peste?

http://community.webshots.com/user/emma_ana
http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Si pentru Daria, Erik (ca de cind am venit acasa, parca mi-am uitat si mintea), Oana-Maria si Alexia-Maria si Andrei!!!!


http://community.webshots.com/user/emma_ana
http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Mai fetelor, nu va mai faceti probleme ca nici un bebe nu seamana cu altul si lasati-i pe "binevoitori" sa vorbeasca singuri ca televizorul :-) Asa si eu, vazand ca multi dintre bebeii nostri merg deja singurei am intrebat-o pe dr-itza ieri daca e cazul sa-l "fortzez" (de fapt, vroiam sa zic sa insist dar a iesit altceva) ca Radu sa mearga in picioare si, va zic, s-a uitat chioras la mine, ca la poarta 9 . Ca sa las copchilul in pace, ca fiecare simte singur cand va avea chef de mers, ca o sa stie el singurel sa-si dea drumul, ca organismul o va cere si nu sa-l fortez eu, cel mai bine sa-l las in premergator cat doreste. Asa ca, eu nu mai compar copilul cu nimeni ca mi-am luat-o de la tanti dr! Oricum Radu merge de-a busilea cu o viteza, sa nu fie de deoki, ca intors cu cheitza.

Iuliana, frumusicaaaa Emma, ca de obicei, iar pozele tot asa frumoase si artistice, deh movie star o facem! Te-nteleg tare bine cu cercelusul, ce pacat, mai ales ca avea valoare sentimentala... da' asta e, lasa, ca o sa aiba nshpe perechi fii-ta sunt sigura! Auzi? Si de cand a ajuns Raducu etalon de kile si cm?! EL nu discuta cu pitici de-astia care nici un an nu au implinit, behehe A! Iar la peste eu stiu ca merg cartofii natur cu verdeturi deasupra, asta e garnitura clasica.

Freia, cum mai, capshunika nu recita din Eminescu?!?!? Pfuaaa, pai daca stiam mai stateam eu cu tine pe ciat', mama rea care nu inveti carte copilu'

Mihaela-s, apropos de kk si restul ca inteleg ca Silvia presteaza demult timp...cum faci ca si in restul timpului sa nimeresti ora aproximativa? Ca eu numai dimineatza am nimerit kk, in rest a facut in timp ce minca, iar pipi l-am rugat si am facut ca toate alea, de mai aveam un pic si-mi dadeam eu drumul , dar nu am reusit sa smulg nici macar o picatura in olitza...

Hai ca va pup si ma tirez un pic pe chat! pa, paaaa!



danat si bb Radu Stefan

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Danat, eu am "dresat-o" pe Silvia, urmarind-o cand presteaza kk la scutec. Are o regula foarte simpla: dupa fiecare masa. Asa ca o pun pe olita dupa fiecare masa pentru kk, asta e important pentru inceput. Cum pisu face mai des, nu prea o nimeresc nici eu si am renuntat sa o mai pun cand se trezeste, pentru ca de multe ori facuse deja in scutec.
Ei, normal ca se mai intampla si acum sa faca kk in afara programului, dar destul de rar. Ce mai, e "dresata" bine!

Freia, pai daca stiam ca nu ai o recitatoare in casa, nici nu mai stateam de pove cu voi in IOR. Se poate draga?!

Iuliana, la peste merge asa cum spunea danat, cartofi natur cu verdeata sau orez fiert cu verdeata. Eu am mai vazut in meniuri la restaurant si mamaliguta, dar nu e asa festiv si probabil nici nu ai din ce face.
Ti-a iesit minunea de spanac?
Antreuri: mie imi plac foarte mult felii de sunca umplute cu salata de boeuf(rulate), sau felii de sunca cu felii de cascaval subtiri, lipite cu unt intre ele(4 felii de sunca si 4 de cascaval, alternativ), rosii umplute cu salata de vinete.

Loredanaiascu, bine ai revenit, las' ca daca ii prieste Lisei la bunici, chiar daca iti e un dor nebun de ea, o sa treaca repede timpul si va veni acasa. Noi plecam la sfarsitul lunii in concediu, mergem fara copii si cred ca ma voi gandi tot timpul la ei, dar asta e, nu ii putem lua anul asta cu noi.

Roxana77, bine ati revenit de pe litoral. Ma bucur ca v-ati simtit bine, ca Mariei i-a priit la mare. Asa e, cand mergi cu copiii cu tine, nu prea ai sanse sa te bronzezi, ca numai timp de stat intins la orizontala nu ai, dar conteaza ca v-ati odihnit la urma urmei, nu?

Georgiana, nu mai asculta de unii sau de altii in ceea ce priveste evolutia copilului tau, chiar daca e o persoana "binevoitoare" cum e soacra ta. Pentru linistea ta personala si nu a alteia, poti sa faci o vizita la doctor, ca sa ii afli parerea, dar asa cum au spus si fetele, un copil invata sa mearga
pana la 14-15 luni. Nici Silvia nu sta singura in picioare, decat sprijinita. Se ridica singurica agatandu-se de orice, merge foarte bine tinuta de o mana, dar nici gand sa vrea singura, asa cum face si Emma Iulianei, se lasa in fundulet daca simte ca vreau sa-i dau drumul si o ia apoi in 4 labe ca sa ajunga unde vrea.
Fiecare copil cu ritmul sau !

Silvia azi a fost super plangacioasa, a dormit numai 1 ora jumate, de la 12.45 pana la 14.15. A plouat la noi toata ziua, abia ne-am strecurat putin cu plimbarea, mai mult in masina.
A inceput de cateva zile sa planga isteric si sa se tranteasca pe jos daca nu i se face pe plac. Sta si urla pana o ridic de acolo si ii distrag atentia, dar greu uita ceea ce voia sa faca si eu nu am lasat-o. OOOOF, sper sa nu devina isterica, nu stiu cata rabdare mai pot avea sa nu incep sa ma enervez pe ea.

Mihaela, Diana si Silvia
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Vai muma mea, a scos pitica untu' din mine azi! Nu mai vrea, frate, decat pe jos, nu mai tine figura nici cu tarcu', nici cu patu', cu nimic!
Am mutat-o cu tot cu pat in mijlocul casei, dom'le da' exact in mijloc, ma vedea si la baie, si in bucatarie, oriunde m-as fi dus. Ce, a stat cuminte? Neee, matzaiala non-stop, cum ma apropiam era un zambet toata, daca-i intorceam spatele incepea sa se smiorcaie. Si nici macar nu stie sa se prefaca, ma pufneste rasu' cand o aud cum se chinuie sa planga teatral, doar-doar ma prosteste!
Acuma, pe seara, a descoperit ca-i place sa bea apa din pahar (ne-a vazut pe noi si a mai incercat acum cateva zile), asa ca juma' de ora a stat in picioare langa masuta din sufragerie si a exersat. Intindea gura spre pahar, il prindea cu dintii, incerca sa-l muste, dadea capul pe spate, lingea un pic de apa si pe urma se intorcea catre mine ingrrrrozitor de mandra de ea. Io - varza, leustean, conopida, ma festelisem toata ce fata grozava am! Dupa ce s-a spalat bine pe maini in pahar i-am adus canita ei in care i-am pus ceai. Alta runda de prosteala cu bautul si balacitul, plus ca tot ceaiul a ajuns pe mine.
De ieri o las sa-si bage mainile in mancare: intinde gratios aratatorul, il inmoaie putintel in mancare si il duce repede in gura. Azi a facut chestia asta si cu apa din pahar, si cu ceaiul din cana, ba chiar si cu clabucii din cadita! Idei putine, da' fixe!

Apropo de realizarea lui Raducu (eu ii zic bravo lu' mami, ca ea a muncit sa sincronizeze momentele! ), avem si noi o olita sub forma de tron. Sau fotoliu, cum vreti sa-i ziceti, are manere, un fel de spatar, ba si suport de pus picioarele, plus tavita care se scoate cand a facut gaina oul de aur. Am pus-o pe tron azi, Doaaaamne, ce mandrie pe ea! imediat s-a apucat cu o mana de-un maner si cu ailalta baleia pe langa olita, sa-si adune jucarii. Inca n-am avut pretentia sa faca kk inauntru, deocamdata o familiarizez cu obiectu'.

Despre soacre eu zic slava Domnului ca a mea e rezonabila, n-are pretentia sa recite nepoata-sa poezii (cum, ma, la 9 luni poezii? asta-i din putzu' gandirii...). In schimb eu am o bunica un pic zurlie care imi mai emite pretentii si sfaturi la telefon o data la vreo doua saptamani, dar cand calca pe bec ii zic "pa, la revedere" si ii inchid. Nu mai am nici putere, nici rabdare, si nici chef sa stau s-ascult toate prostiile, una e sa ma intrebe ce face pitica sau sau sa-mi spuna despre ea si alta sa-mi impoaie capu' cu idei interbelice.

Am vazut si eu poze cu fetele frumoase: Emma, Silviuta si Maria... n-am cuvinte, sunt niste domnisoare toate trei... Tare-s mandra de copiii nostri, parca ar fi frati cu a mea!

Trimitem si noi pupici multi catre Oana, Alexia (chiar, ca pe mami a ei n-am mai auzit-o de mult...) si ranjitului de Andrei si cu multe scuze de intarziere Dariei si lui Erik, sa creasca mari, sa fie sanatosi si veseli toata viata!
Mai, abia acuma stau si cujet, mai e putin si incepem aniversarile de un an! Abia astept sa vad pozele cu Emma!

Va pupez, ma'c sa ma indushez c-am avut o zi grea azi!

PS Cristina e plecata, sau de ce nu mai spune nimic?

http://community.webshots.com/user/r0isin
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana spune:

Mihaela, ieri cind ma duceam sa caut cercelul in parc...si e un km pe sens...ghici ce a facut fata mea? A urlaaaaaaatttttt!!! Mie imi plingea sufletul in mine si eram cu ochii pe jos poate-poate il vad lucind pe si fata mea urlaa. Pur si simplu a urlat 25-30 de min. Eu nu am luat-o in brate ca aveam carutul mare si de abia pot sa il imping cu o mina si cu copilul in brate. Mai tacea cind mai vedea cite un om sau copil si apoi o lua de la capat. A adormit in fata usii si ofta prin somn. Silvia macar o ia in 4 labe cind vrea sa se deplaseze. Emma a invatat sa se tirasca. Ma pipi risul cind o vad:))). Azi i-am pus muzica (cutiuta muzicala) si cucoana dansa dintr-un picior. Ma cracanam de ris nu alta.


Bai, as' noapte am avut cosmar:)))...am visat-o pe soacra-mea si am mai visat ca aveam vergeturi pe fata. Mama, ma simteam groaznic cu urmele alea pe fata. Uhhh, bine ca a fost numai un vis:))), mai ales in leg cu soacra:)).

De dimineata trebaluiesc prin bucatarie. I-am facut mindrei mincarica din cartofi, conopida cu rosii si carnita si i-am pus si un pic de patrunjel uscat si 2 catei de usturoi (cam la 500 g mincare iesita) si sare. S-a lins fi-mea pe bot cind i-am dat sa guste. Scotea un km de limboi. Probabil ca de aia ii place mincarea oamenilor mari...usturoiul. Acum sper sa nu fie nici o problema, ca eu oricum i-am mai dat de la borcanele pasta vegetable care are si busuioc si usturoi si pe alea le haleste imediat, fata de altele. Ca nici mincarea de la borcanele nu-i mai prieste, de ma pune acum sa gatesc cel putin o data la 2 zile.


Roisin, eu lu' soacra-mea nu ii mai spuneam ca nu imi convine (asta dupa ce i-am spus de vreo 2 ori si mi-a zis sa accept si niste sfaturi de la un om batrin, de parca eu eram handicapata) si trimiteam mesagerul. Taceam eventual si apoi imi luam odrasla si ma caram de acolo:)). Dar maica-mii am avut curaj sa ii spun de la inceput ca nu accept sfaturi si ca imi cresc odorul cum stiu eu mai bine (si a recunoscut si ea ca nici ei nu ii placea sa i se dea sfaturi...deci am cu cine semana:)))). Aaa, ca nu merge in picioare de la 7 luni, ca nu spune poezii, apropos de tatal Alexei:)), si ca nu are vreo 15 kile cum ar fi vrut ea, asta e altceva. Hai sa va zic o faza. Eram in Iasi in Gradina Botanica si ma plimbam cu maica-mea si nepotu-miu si vede maica-mea un tatic cu fi-sa exersind mersul... mai haotic decit Emma... si se apuca maica-mea sa intrebe cit are (avea 10 luni juma) si...apoi repede cite kg are. Am tras-o de mina si am simtit ca imi sar creierii din cap. Atunci am tipat la ea ca sa o intrebe pe ma-sa si citi cm are si cit a avut la nastere si cit a luat pe luna. S-a suparat pe mine, dar pe mine ma omoara cind...fara intentii rele...face comparatie intre Emma si alti copii.

Sa va spun cu ce ma chinui eu de papa pentru petrecere. Deci avem invitati vreo 35 de persoane, fara copii...sper sa vina toti, daca nu, probabil ca vreo 30.

Antreuri
-salata de boeuf
-rulada cu pate si pasta de brinza (e o reteta a-ntiia si v-o dau si voua daca vreti si e super usor de facut)
-salata de vinete
-zacusca
-ficatel de pui prajit
-snitele de pui...taiate
-icre
-chiftelute
-oua umplute
-creveti in bacon
-salamuri si brinzeturi
-rosii, si toate minunile astea

Felul 2
-somon la cuptor cu garnitura
-friptura de pui cu garnitura
-sarmale

Desert
-tort
-tarta cu fructe
-si sper sa ma mai ajute cineva cu altceva dulce

Eu zic ca e destul. Mihaela, la botez am facut tarte din alea din sunca si cascaval, le-am taiat cu forme speciale si le-am intepat intr-o scobitoare in vf careia am pus o chifteluta sau maslina. Am facut asa mai multe si le-a intepat intr-o varza invelita in folie de aluminiu. Pot sa iti spun ca arata beton. Si tot la botez am facut si rulouri de sunca umplute cu salata boeuf.

Am mai gasit niste antreuri interesante, dar inca nu stiu cum sint la gust. O s ale incerc inainte sa vad cum ies. Struguri negri invelitzi intr-un start de brinza de capra si dat apoi prin fistic farimitat mare(dar nu macinat). Si....bile din brinza.
din brinza burduf se fac ourele mici si in mijloc se umple cu maslina si se tavalesc in patrunjel uscat.

Mi se par f. interesante si vreau sa fac la ziua Emmei ceva special, nu ceea ce face toata lumea.




http://community.webshots.com/user/emma_ana
http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tango spune:

Pupicei mamicilor si bebeilor!
Au trecut deja 2 sapt de cand puiuta mea are piciorusele in ghips. Daca ati sti ce cumintica si inteleapta s-a facut...nu mi-a plans deloc de cand are pietroaiele de picioare, a invatat sa se descurce singurica,doarme chiar pe burtica (arata ca o balenuta esuata pe uscat, pentru ca ii stau gambele in sus), merge chiar in 4 labute iar de vreo 3 zile incearca sa se ridice in picioare pe marginea patului. Ei bine, la faza asta mereu ma apuca plansul ca nu reuseste decat sa se aseze in genunchi( ca asa are ghipsul cu piciorusele indoite de la genunchi) si apoi se uita nedumerita la mine. Tare-i greu cu baia si cu caldurile dar ma bucur ca este mai echilibrata decat noi si asta ne ajuta mult.
De pusul la olita nici nu poate fi vorba acum, desi incepuse si ea sa se "produca",iar de mersul in picioare ce sa mai vorbesc.
Va aud pe voi cum povestiti ca parintii sau rudele ii compara pe micuti si bineanteles ca ii gasesc mai in minus decat ceilalti si ma apuca groaza...pe mandra mea nu a vazut-o decat mama, ceilalti din familion decat in poze. Si acum imaginati-va cum o sa vin eu acasa cu un pui de max 7,500 kg, care nici nu merge, nici nu recita si nici stea in frunte nu are...deja de acum au aparut discutii si sfaturi si mai ales multe comparatii. Vai de nervii mei dar cred ca va fi vai si amar si de urechile lor.
Si noi am vrea sa ducem puiul la marea cea mare in vara asta si mai prind curaj cand povestiti voi ca le-a fost bine pruncilor la mare. eu sunt tare stresoasa si deja imi fac griji unde o sa-i fac puiului mancarea. Tare mult as vrea sa mergem la o gazda, unde sa am bucatarie.
Danat, felicitari pentru performantele kkcioase.
Iuliana, sa ne povestesti cum a fost la petrecerea de un an si ce meniu ai avut in final. Cum noi suntem urmatoarele pe lista iti dai seama ca ne vom inspira din meniul dvs.
Pentru mamicile care stau in Buc si cunosc zona Titan imi puteti spune daca este o zona buna? Am vandut apartamentul din calarasilor si cum avem nevoie de o casa cautam acum acul in carul cu fan, si prin intermediari... Persoana care s-a ocupat de vanzarea apartamentului ne-a spus ca sunt ap frumoase in zona Titan, la "hasuri". Ce-i asta si cu ce se mananca habar nu am si poate ma ajutati voi...Mie mi-a placut mult zona de la liceul "Iulia Hasdeu". Am stat o vreme acolo, ne-a mers tare bine in perioada aceea si mi-a ramas sufletul in zona...Hai ca bat campii ca o HB si ruginita ce sunt.
La multi ani tuturor sarbatoritilor!!! E drept ca noi nu trimitem felicitari mereu (sau chiar niciodata...) dar suntem cu gandul alaturi de voi...i-am impuiat capul sotului meu cu tot ce spuneti voi despre prunci, ca de, alte prietene pe aici nu am.
Acus ma duc sa bucateresc ca sa avem timp de haladuit in familie.
Pupicioi multi!!!!!!

victoria si minunea mea Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Tango, pupicei Dariei, mi-era asa mila cand povesteai ce cumintica este si cum doarme, scumpa de ea Lasa ca ai sa vezi ce picioruse frumoase o sa aiba fetitza ta...

Iuliana, inteleg ca tu faci si sarbatorirea primului anisor dar si nunta Emmei, sa scapi cu ambele deodata! ALtfel nu inteleg cum poti sa te agiti atita, eu stiu ca Emma merita efortul si chiar mai mult de-atit, dar e ditamai meniul de nunta cel scris de tine...nu mai zic ca am citindu-l si m-a ambitionat sa-i fac si eu lui Raducu ceva special de ziua lui...da' mai am timp sa ma odihnesc pina atunci Intrebare: tu le muncesti singura pe toate?!?!??! Intr-o singura zi?!?!?

Roisin, am ras de m-am cracanat cand povesteai de Miruna care se chinuia sa plinga teatral...bey revin la ideea ca au facut aceeasi scoala astia mici acolo in burtika, altfel nu inteleg, si raducu face exact la fel, sta in funduletz in pat, se strimba intai si dupa-aia scoate un suneeeeet jalniiiiccccc de suparare si de oftica, ca indraznim sa nu percutam la primul chiot

De bine ce ma laudam ieri cu kkloiul, azi nu a facut DELOC pina la ora asta...nu inteleg ce-o avea?! Ieri dupa-amiaza la 5 a mincat (pt prima oara) ciorbita de perisoare de vita, cu legume si bors, dar i-a placut, si nu fac legatura ce ar fi putu sa-l constipe?! Dar nici constipat nu pot spune ca este, fiindca nu incearca sa faca si nu reuseste, ci pur si simplu, nu face! L-am pus de 3 ori de dimineatza pina acum pe olita si nimic!...

Mihaela-s, da, si eu cam asa ma gandisem, numai ca Radu nu face dupa fiecare masa...doar dimineatza facea dupa biberon, apoi cam haotic asa...O sa fiu cu ochii pe el fii sigura! Silvia se vede pe ea ca-i copil buuun, ce mutritza dulce, dulce are...

Hai pupici mamici si bebici! Incerc sa pun si eu capul pe perna macar 30j de minute ca mi-am trimis baietii la plimbareala, la o bere ...cand ma gandesc, abia astept (intr-un fel) sa-i vad iesind ca "barbatii" la un tenis, la o berica...ehhh...





danat si bb Radu Stefan

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_noemi spune:

danateu: mai vrei vitalactu' ala, ca dupa ce ca am o chichineata de apartament mai ocupa si ala loc!!!hai, spune unde ne vedem mai repede, vin eu pe mosilor daca vrei numai sa spui cand!

Oana si bb Erik
http://community.webshots.com/user/oana_noemi
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_noemi spune:

danat: imi cer scuze daca a sunat primul meu mesaj ca un ultimatum, dar e pacat de laptic sa stea si sa zaca la mine in dulap si sa nu il pape raducu-dragutzu'
ca de obicei e o placere sa va citesc, m-am amuzat cu post-urile lui roisin si danat.
eu m-am resemnat si l-am lasat pe erik pe jos, desi sterg si aspir toata ziua, tot e mizerie si praf si par de la matzoi si sunt exasperata!
iuliana: felicitarile mele pentru meniu, mai ca mi-as lua bilet de avion sa vin si eu sa pap la ziua emmei!
eu iar sunt intr-o stare din aia imi vine sa ma iau la, tot sunt nemultumita si troznesc si busesc si zau daca as avea motive intemeiate...cred ca e sindromul premenstrual, mi-e asa jena sa ma duc la doctor si sa ii spun:"domnu' doctor dati-mi ceva de calmat nervii, ca eu am momente de curata nebunie inainte de rusi!" ce sa fac?

Oana si bb Erik
http://community.webshots.com/user/oana_noemi
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput