Bebelusi de Mai - Iunie 2004

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Piatra Lunii, eu il scot cu caciulita, da la noi mereu bate vantul chiar si cand e cald-cald si mi-e teama, da daca e asa cald si fara vant eu cred ca e ok. In casa eu il tin numai fara caciulita, i-o pun doar dupa baita cateva ore, da e o caciulita subtirica.
Eu zic sa ii spui doctorului de sanul dureros, ca tot ajungi pe la el.De ciclu nu stiu ce sa zic, eu stiam ca vine mai tarziu daca alaptezi.
As vrea sa inceapa si al meu sa doarma asa bine...
Ieri a dormit binisor ca am mers mult cu masina si acolo adoarme, da acasa...:-( E bine cand e tati acasa ca ne mai plimbam mai iesim si noi din rutina zilnica. Noaptea de vineri spre samabata a fost urata, am umblat cu el prin casa si tot nu se calma de dureri. Bine ca nu e asa in fiecare noapte ca nu stiu ce as face.

Tot ieri m-am tuns si m-am vopsit, sotiorul meu a fost cel care m-a incurajat, ca eu as fi vrut da ma gandeam ca dureaza mult si plange bebe de foame. I-am dat si un pic sa suga cat am stat acolo, va imaginati ca a durat ceva. M-am tuns scurt ca sa fie comod ca n-am timp de aranjat parul acum cat e bebe mic-mic.

Pupici ca plange Strumfu'

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Irinel, si eu tocmai m-am vopsit si acum am parul ud, iar d-soara e la tzitzi, asa ca scriu doar cu o mana. Maine imi vine coafeza si ma tund, imi fac suvitze si ma coafez. Asta e, ma pregatesc pt. botez. Iri mi-am gasit si o tinuta, care sa imi vina bine (wow, miracol). Este orochita simpla, lunga din voal cu imprimeuri pe bej-maro si pe deasupra un sacou crem cu maneca scurta si cu marginea din imprimeul rochitei. Nu e f. pretentioasa, ca nici botezul nu va fi. Ne-am hotarat sa inchiriem o vila la Breaza si sa facem gen picnic. Stiu ca se da un cadou la nasi, cam ce valoare trebuie sa aibe?


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)

Mergi la inceput