Bebelusi de Mai - Iunie 2004

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

20 februarie 1975 (Pesti)

Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

1 august 1978

Maria si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

scriu si eu tot cu o mana
scuze daca omit pe cineva, voi ati scris mult si eu nu am prea mult timp de scris...
Piatra Lunii
, cand citesc ce face fetita ta, parca povestesc eu de fi-miu.Noi avem carusel da nu e bun de calmat, are rabdare cand nu are colici si e mancat, sta si se uita la el, a se citi asculta ca de privit, mai putin...uneori sta si jumate de ora, da nu adoarme, cand se plictiseste incepe sa maraie. Eu cand citesc de somn de 2-3 ore ziua la bebei mi se pare de domeniul fantasticului.
Mamaleone sotiorul meu a facut pana acum totul in casa ca pe mine nu ma lasa bebe nici sa respir. De ieri am inceput sa profit de perioadele de 15-20 de minute de dupa mese cand uneori e mai linistit si am gatit o ciorbita si am facut un pic de ordine, si tati ma cearta ca zice sa dorm sa recuperez in loc sa fac treaba. Am un sot tare dragut, asa-i? Da a stiut ca va trebui sa ma ajute ca n-are cine. In septembrie va veni mama-soacra si atunci probabil o sa mai respiram.
Irinusha, nu-i forteaza coloana lui bebe? Mi se pare tare haioasa.
Mona, saracuta de tine. Nici eu nu cred ca o sa mai vreau vreodata la serviciu, poate doar ca Andra cu bebe cu tot.
Andra, esti o mamica tare curajoasa sa te duci asa repede la lucru. Te ajuta bebelica la treaba?
Fetele voi ma felicitati ca am dat jos 12 kg, da uitati partea a 2-a: mai am inca 10 kg de dat jos... :-( si nu prea cred ca e vreo sansa in viitorul apropiat.

Nally, pt listuta: 7 martie 1974

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

9 octombrie 1974

Fetele, chiar nu stiti cand vine ciclul, poate fi deja?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaleone spune:

Fetele, va invidiez, cu sotii astia meseriasi ai vostri, al meu se tine departe de toata treaba ba chiar si-ar dori ca eventual sa-l alaptez si pe el, cred ca e mai gelos decat fi-miu mai mare.
Il las in pace, ce pisici sa-i fac, il mai trimit la piata uneori.

Ptr Nally: 27.11.77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna fetele!
Va anunt solemn ca baiatul meu a facut un sparc de kk singur singurel in pampers!!!! la baita s-a descoperit minunea!!! nu a fost mult dar e un progres!!!! iupiiiiiii!!!!!
Azi am avut o zi un pic mai linistita decat ultimele 2, am dormit aproape toata ziua cu pauzele de rigoare pentru tzatzica... si spre seara am devenit un pic agitati dar ne-am revenit dupa baita cand am mancat si am picat tun!!!!
Am inceput lista cu datele noastre de nastere in lista mamicilor, v-am trecut pe toate, fetelor care ati raspuns apelului!
pupici!

Nally si Sebastian
http://community.webshots.com/user/nally116
http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

bravo, sebi, pentru cacatzel!!!:)
ce bine de voi, fetelor, sa stiti ca e groaznic s-o las pe bebe dimineata cu tanti lotti si s-o vad numai la 5pm!!!!! las' ca termin cu teza si serviciul asta si trebuie sa-mi gasesc altul, poate ciupesc si eu ceva vreme fara:) - nu ca ne-ar pica bine, ca ne trebe bani pentru toate cheltuielile, c-avem o gramada, sa fim noi sanatosi!:)
ziua mea de nastere (ma, da' io stiu ca-s cea mai batrinoaca pe-aici:)): 19 decembrie 1967

va pup ca ma duc sa stau cu lia. ma vrea!:)

mona si lia.

www.seansimon.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana c spune:

Bravo Sebi pt fufu!Nally ,m-am linistit si eu din pc. asta de vedere,si Rares a facut azi noapate
Fetelor i-am transmis gandurile voastre bune Laurinei...
Ca sa imi laud si eu sotiorul ...ma ajuta prin casa,face cumparaturile si il mai tine in brate pe Rares cand il daore rau burtica.
Pt listuta cu aniversarile 8 aprilie 1978

Iuliana & Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina33 spune:

Mai Monet stai ca vin si io....24 decembrie 1969.
Fetelor cu baietei, la voi s-a decalotat putzulica?La noi nu.Tre sa mem la tanti doctor sa vedem cum sta treaba.Citisem ca nu trebe fortat,dar altcineva spunea ca trebe tras cite un pic la baita .Noi ne-am uitat, da nu am tras sa fortam.Ceva sugestii??????
Multumim de aprecieri la adresa site-ului.Taticutul e tare mindru de el!
Nici noi nu avem aer conditionat si daca depaseste 26 de grade il las in tricou cu mineca scurta sau body si pampers.Altfel ii dau o salopeta subtire cu mineca ca el e mai friguros si are minutele reci.
Adevarul e ca tare greu ar fi sa mergi la lucru acum.Monet nu ajungi cu banutii la fel daca ai sta acas si sa fii platita mai putin?Ca oricum platesti femeia..
Prichindelul s-a bronzat pe fata si asta numai in timpul cit schimbam directia de mers sa nu il bata soarele.Ma bucur ca are tenul lui taica-su mai creol si n-o sa sufere ca mine la bronzat.
De ciclu m-a intrebat si pe mine doc da i-am spus ca n-a venit si ca nu exista regula cind tre sa vina.Sa avem grija la
Pupici


Alina si bebe Dragos
http://www.inarad.ro/dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eryka spune:

Buna fetelor.

eu- 7 noiembrie 1978 .
Ce sa va mai spun si eu?Ayumitza mea de cateva nopti ,a inceput sa se scoale mai regulat ,ghinionul meu ca trebuie sa ma scol din 2 maxim 3 ore acum ca sa-i dau sa pape.Uff tare greu este asa imi pica okii in gura de somn .Tare bine era cand dormea 6 ore pe noapte ,nici nu simteam ca am bebe.Sper sa revina iar la programul ala cat de curand.


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Eryka" target="_blank">poze_1
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Eryka" target="_blank">poze_2

Eryka & bebelusha Ayumi (nascuta-03.iunie.2004)

Mergi la inceput