ce cosmetice sa CUMPARAM

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Am uitat sa va spun de produsul meu preferat,numarul 1!!!
Concealer Kanebo!!!Daca aveti probleme cu cearcane,cosuri,pete pe fata..acest concealer e MINUNEA MINUNILOR!!Costa cam mult,dar merita,pe cuvintul meu de soim al patriei!!

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Roxana, asa e cu Elmiplantul. am auzit o poveste uluitoare de la o fosta colega care a folosit lotiunea lor pentru cresterea parului, a avut efecte spectaculoase.

Rayuela, Concealor asta e fard care acopera cearcanele, cosurile etc sau ceva de le face sa dispara?

Authority Zero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lacri spune:

buna fetelor!
dar pt. un ten foarte uscat voi ce ati recomanda!nu mi-a priit nici o crema ,ori nu avea nici un efect ori imi ieseau cosurele,asa ca m-am cam obisnuit cu fata uscata si..poate ati folosit ceva care a fost intr-adevar bun.
pupici si multa sanatate

Fabian si mami Lacramioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

conchita draga,as vrea io sa dispara,dar nu domle!!Nici vorba,seara la demachiat,sint acolo la locul lor,si cearcanele si cosurile.Concealerul asta minune reuseste insa sa le ascunda,extraordinar de bine,intra in piele si se uniformizeaza cu restul,nu ramane ca o pata..Daca apare fardul ala care sa le faca sa dispara,va anunt eu! Eu una il pindesc demult..

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

pt cosuri si puncte negre de ce nu folositi Retin-A eu de cand o folosesc am o fata curata ca de bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

quote:
Originally posted by lacri

buna fetelor!
dar pt. un ten foarte uscat voi ce ati recomanda!nu mi-a priit nici o crema ,ori nu avea nici un efect ori imi ieseau cosurele,asa ca m-am cam obisnuit cu fata uscata si..poate ati folosit ceva care a fost intr-adevar bun.
pupici si multa sanatate

Fabian si mami Lacramioara



Eu nu am ten uscat, da' pot sa-ti spun ca mama care are ten uscat foloseste cu succes creme L'oreal...sunt unele anti -age cau cam asa ceva...

Eu sunt super incantata de cremele Estee Lauder...si demachiantul este eficinet si crema de ochi...eu sunt fan.
Iar in ce priveste mastile, imi fac masca cu pudra de argila de la Ana Aslan, sau o masca detoxifianta tot Ana Aslan.

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ce firma produce Retin-a? Ca nu exista zi in care sa nu-mi apara 1-2 buburuze pe fata!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Eu am ten uscat si deshidratat si imi place foarte mult gama Accolade (crema de zi si de noapte) de la Avon. M-am impacat bine si cu L'Oreal Hydrafresh.
Lotiunea tonica de care m-am indragostit pur si simplu - Floritene, dar in Ro este destul de greu de gasit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Produsele Garnier,de la creme,lotiuni demachiante,sampon,vopsea de par,cu toate ma impac bine.
Mi-am luat de curind de la Vichy o lotiune tonica de care sunt foarte multumita,cam scumpa da...!
Gel de dus:Lux cu alge marine,super!
Dove cu matase
Palmolive cu lapte si miere.
Ma mai gandesc si revin.
Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

The Body Shop. E singura crema de maini cu vitamina E care m-a scos din belea ca apa asta de aici nu stiu ce are dar imi crapa pielea imediat pe maini. Ce-mi place la produsele lor e ca sunt asa cum scrie pe ele: naturale, concentrate si bune. Mai am de la ei si niste geluri de dus cu argila, samburi de piersica, pt fata sau pt corp, curata f bine pielea si o lasa catifelata. Iar pt cei din Iasi in mag. de la mall preturile sunt de tot rasul, aproape gratis, ca doar si eu tot asa m-am "molipsit" :)

Cristina

Mergi la inceput