Bebelusi iunie-iulie 2003 (22)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Pai eu ca o mamica fara experienta ce sunt, ma gandeam ca e prea mica pt. varsat de vant. Sa mai creasca, sa se duca la gradinita, scoala si sa ia de acolo . Sau e mai bine sa faca bolile copilariei asa micuti?

Pupici
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Am pus citeva dintre pozele de la intilnirea din parc din 12 iunie pe site-ul cu bebelusi de iunie-iulie. Nu am apucat sa le aranjez prea bine ca trbuie sa fiu cu ochii pe Cristi care a inceput sa dea ture de unul singur prin camera si mai are si o pereche de ochelari de soare si un stilou in miini.

Va pup

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Uitai de ce era mai important:


ROMANA-nastere usoara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(cand va fii sa fie)In ce saptamana esti?

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

quote:
Originally posted by Cornelia

Pai eu ca o mamica fara experienta ce sunt, ma gandeam ca e prea mica pt. varsat de vant. Sa mai creasca, sa se duca la gradinita, scoala si sa ia de acolo . Sau e mai bine sa faca bolile copilariei asa micuti?

Pupici
Cornelia



si eu m-am gandit ca e prea micuta dar doctorita a spus ca cu cat face varicela(in cazul meu) de mic,.......cu atat forma bolii va fii una mai usoara......

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

quote:
Originally posted by Cornelia

Pai eu ca o mamica fara experienta ce sunt, ma gandeam ca e prea mica pt. varsat de vant. Sa mai creasca, sa se duca la gradinita, scoala si sa ia de acolo . Sau e mai bine sa faca bolile copilariei asa micuti?

Pupici
Cornelia



si eu m-am gandit ca e prea micuta dar doctorita a spus ca cu cat face varicela(in cazul meu) de mic,.......cu atat forma bolii va fii una mai usoara......

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaelena spune:

BibiFELICITARI SI CASA DE PIATRA!

Citesc tot ce postati dar nu am timp de scris...o veste groaznica:socru are cancer.Nu am vrut sa va stric buna dispozitie care e pe forum dar nu am mai putut sa tin in mine.

Va pup dulce,Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Buna mamicilor !

ce harnicutze sunteti la scris ... bravo !

Romana hai ca vine weekendu' !! Hai sa-ti zic de cred ca nasti zilele astea. Acum un an pe vremea asta eram super agitata, intrasem in luna a 9- a si dr. mi-a zis sa stau potolita (adica sa nu mai merg la serviciu). Am stat vreo 2 zile acasa, nimic, zic hai ca-i pacalela,
dr. nu si nu ca nasc. Si incep caut dopul, astept sa se rupa apa, neliniste mare ce mai, sa scap odata de burtoi. Nimic !
Intru in sapt 41 tot nimic. M-a internat si normal ca ma duceam dimineat o ora si apoi inapoi la serviciu ! Aia cu telefoanele ca de ce nu-s la spital, ca sa ma duc la alt doctor, etc. ?! Super stres !
Si vine weekendu' ... stii tu cum e, bebe nimic, sambata la birou, duminica la birou, termin bilanturile, gata eram fericita, m-am linistit, ca de, ce sa fac ?! Si vine si luni dimineata ma duc repede la Polizu sa semnez condica si zic hai sa stau totusi pe aici si asa n-am ce face, nascuse si KARA de pe forum ... pe MIHAI ce o mai face ?! pe la 5 p.m. ma apuca ... dar oricum trecuse weekendu' !!
Hai ca am luat-o rau pe aratura !
Ideea e ca tu esti asa de linistita ca sigur nasti azi, maine !! Te pup si sa fie bine !! ca altfel n-are cum ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Romana, este fantastica! Mai ai timp si stare sa pui poze pe site. .

Corina, imi pare f. rau. E groaznic. Dar in ce stadiu e, nu se mai poate face nimic? Mult curaj!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Cu amprentatul am experimentat si noi in octombrie anul trecut cu o coala de desen format mic si cu guase din acelea chinezesti.
In legatura cu pozele, super mi s-a parut ideea lui Stanescu, caricaturistul, care a fotografiat-o pe fiica sa in aceeasi rochie din primul an de viatza si pana cand era insarcinata. La inceput, normal, rochia era exagerat de larga, cu timpul fetitza crestea, rochia devenea neancapatoare, imbatranea si se destrama.

Poze noi nu mai avem cam de anul trecut din lipsa de aparat foto digital. De cateva zile ma chiunui sa ma intalnesc cu fratele meu sa-l iau pe al lui. Ieri chiar ma gandeam ca eu nu-mi postez adresa asa ca mari sanse ca Amik sa fi facut o confuzie.
adresa este: http://community.webshots.com/user/bgoran
Zi, Alexandra, io-s zana zanelor???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:



Corina sanatate multa socrului tau, e greu
de suportat cand afli dar ... curaj mama mea are o sigura
sora care pot sa spun ca o simt langa sufletul meu ca si pe mama,
si are cancer diagnosticat de 2 ani dar se ingrijeste si e bine !

Noi pe 3 iulie facem party pt Teo, adica rupem turta si pe 4 plecam la mare, Mamaia, cu buni doar ! Preturi imense dar asta e, nu-mi vine sa plec doar cu bebe prin alte locuri ! Runda 2 - a si cu tati daca mai apucam ceva vara ...

pupici la mamici (mai tineti minte anul trecut pe vremea asta,
ziceam pupici la burtici !!)

nicol




La Multi ani Tudoe Andi (Bobi) !

Mergi la inceput