Bebelusi iunie-iulie 2003 (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Cred ca si aia mica a luat varicela......Nu e nimic de speriat dar ma gandesc numai cum am sa o determin sa nu se scarpine,cum am sa-i administrez mixtura.....in fine,cred ca nu am de ce sa imi fac probleme.
oricum nu e nimic sigur,are o bubita(ca cele de varicela) pe barbie....mai astepta.
Fie cum o fi,va fi foarte bine

pupici!si va tin la curent!

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

BIBI ma alatur celorlalte si iti dorec multa implinire sufleteasca. sa ai si dupa... aceeasi spontaneitate vesela. si cu siguranta vei fi o mireasa frumoasa. Vreu si eu o adresa cu poze... sa te admir.

Multumesc de urari mamici. Nu l-am mai vazut pe Flaviu de mult asa ca prea mare lucru nu va pot spune. cred ca m-a si uitat...
va pup!


Mihaela si Flaviu
http://community.webshots.com/user/pojogao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

MARIA M M: Las ca trece si varicela asta. Aveti grija de voi si vedeti sa nu o dati si la altii ca poate ajunge si pe la mine…
Ar trebui sa nasc simbata sau duminica dupa DPN, dar ramine de vazut cind va fi evenimentul.

CORINAELENA: Imi pare rau pentru socrul tau. Nici nu stiu ce sa spun. E dureros sa fie un bolnav de acest gen in familie.

NICOL74: Deci tiu zici ca daca eu m-am mai calmat cu psihicul inseamna ca nu mai am mult? Oricum simbata doctorul e de garda si poate ma nimeresc si eu sa nasc atunci. Daca nu pe 28 cind mai are o garda.

CORNELIA: Cred ca intru mai mult pe forum si imi gasesc tot felul de facut ca sa nu ma mai uit la ceas sau in calendar si sa astept inevitabilul, ca de nascut oricum trebuie sa nasc. Deci fac orice sa-mi treaca timpul mai repede. Nu indraznesc insa sa ies din casa.

BIBI: Si eu zic ca esti tare draguta . Am remarcat in pozele din martie. Acuma ramine sa te vad in persoana ca sa-ti vad si mai bine trasaturile. Te trimitem la „Miss Mamica“.

MIHAELA: Dar tu tot la Iasi esti? Sper ca nu s-a intimplat ceva rau?



http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

MIRELA: Am vazut pozele lui Tudor de la taiere motului. Nu pot sa le incarc pe site deocamdata ca nu stiu ce are calculatorul meu. Poate e virusat ca numai nervi imi face, dar o sa ma ocup de ele daca o sa mai am timp.

Adevarul e ca dupa ce vin acasa cu bebe2 cine stie daca imi ajung 24 de ore pentru tot ce e de facut si in plus sa ma si odihnesc. Sper ca de data asta sa am lapte mai mult ca m-am saturat de fiert sticle.

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

MIHAELA: Am vazut acum mailul tau.

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Vin si euc u intirziere sa urez casa de piatra ptr Bibi sa fi fericita si tot binele din lume sa te inconjoare.
Romana iti doresc nastere usoara si bebelas sanatos si cumintel.
Maria m m sanatate multa fetelor . Eu inca nu am trecut prin asta si nu stiu ce sa zic cred ca e ideal sa nu se scarpine. Unde a luat fata ta mare varicela?Ca acum si piticul meu incepe gradi si sint tare speriata (am auzit ca acolo e plin de virusi )
Fata mea nu vrea cu nici un chip sa mearga de-a busilea ,se ridica in picioare ,linga masuta ,sta in piciore bine dar inca nu vrea sa faca pasi singura.Ma exaspereaza.In parc e f atenta la copiii cum se joaca si f vorbareata.
INca nu dormim toata noaptea intreaga ,avem nopti cind se trezeste si ne capiza de oboseala si o punem in pat linga noi.Avem doar doi dinti jos si patru sus
Va pupam cu drag.Catan si trupa de piticei.

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Mai ...voi cu varicela!
Viata ti-e buna sau rea dupa cum sti sa privesti paharul.
Te uiti la jumatatea plina, esti OK.
Te uiti la jumatatea goala, te-ai ras!
Raman la parerea mea ca bolile astea sunt mai usor de suportat de catre copii acum decat atunci cand sunt la gradi sau la scoala.

Aici nu sunt permise decat depresiile pasagere! Ceva in genul Corneliei (desi nici eu nu-s departe) cu un hohot de dimineatza si apoi, gata, la treba!

Si ca sa va fac sa radeti iaca dau un copy paste dupa un mesaj primit de un coleg de-al meu de la o clienta (nebuna de legat):
" Mai sunati la dna X la nr.000 sau mobil 0740-000 caci ea e pregatita sa trimita diferenta sau chiar echivalentul a $200 doar ca nu stie ca e vroba de dv.; ea o cauta pe dna W. Stie ca eu caut pe altcineva si ca o sun; va rog sunati-o direct ca sa-i dati coordonatele si eu o sun sa si ii confim de indata ce dv.faxati contractul/mandatul adica pe la ora 14:30-15, cum ne-am inteles la faxul hotelului Mariott (din Lexington KI) 001-859-225-1534. Daca e vreo problema sunati-ne scurt la 859-225-1500 room 323 (spuneti : pliz, rum tri tu tri, Y).


Semnat Still Miss Bibi
http://community.webshots.com/user/bgoran


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Mersi de urari,fetelor.
Miru acum are putina febra,37 cu 5.La cea mica,ca norocul a fost doar o alarma FALSA.


ROMANA-nu-ti fie frica,am pus-o pe Miru in carantina!]

BIBI-drept e ca acum e mai usor de suportat dar spune-mi si mie,cum ii determini sa nu se scarpine sau sa nu-si stearga mixtura(ajuta la mancarime....adica o alunga).La 11 luni,cat are fiica-mea nu stie pronunta nici mama.....ce sa ma mai astept sa inteleaga sa nu se scarpine....in fine......poate nu afce,daca face,macar am scapat.


CATAN-ai grija cu micutul deoarece Miru a luat de la scoala....o colega din fata ei a inceput sa se scarpine in timpul orei de romana(undeva pe la sfarsitul lui mai).Pe urma in 6 iunie a venit iar la scoala(inca avea bube) si dupa 2 zile i-a reaparut varicela.Miru atunci a luat!

POJOGAM-nu te-a uitat,nu-ti fie frica...unde e acum bb-ul?


SANATATE SI PUPICI!




maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

mai da' vrenice mai sunteti! cand aveti timp de scris, ca eu de-abia imi vad capul cu bb asta miscaretu.
si vad si bebei cu bubite. Las ca trec repede si scapati, pe cand noi.....
Romana: mah, da stiu ca se lasa asteptat bb2 ! Inca o data iti spun nastere usoara si bb sanatos si papacios si sa ai laptic cat pentru 2.
Avem 5 dintisori de alaltaieri si ne mai laudam si cu mersu' leganatu, cand calare, cand pe jos. Eh, mai greu inceputul, da' are vointa.

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Cum stau copilasii vostri cu pofta de mancare?Mara nu are pofta de mancare , o pacalesc sa manance cu pufuleti adica o lingurita de mancare si o muscatura de pufulete.Ma gandesc ca e din cauza caldurii.
Mara s-a facut tare rea.Daca nu faci ce vrea ea, incepe sa se crizeze : plange cu hohote, da din maini si din picioare, se arunca pe spate.Nu o mai recunosc.Copilasii vostri fac asa ceva?
Ama si bb Mara

Mergi la inceput