Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram :):)

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

caroline ia uita-te si pe pagina asta :
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=15384


Cristina

Noi doi... si nu numai


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Multumesc Crista dar nu este ce cautam. Eu caut o reteta postata de mine mai demult. Cred ca se gaseste la adresa asta
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=36845
dar nu stiu cum sa desfac arhiva. Spune-mi si mie cum faci sa vezi mai mult decat primul mesaj? Cum despachetezi arhiva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

caroline dupa parerea mea nu e impachetat nimic... a fii in arhiva inseamna sa nu vezi mesajul decit daca intri de la inceput ( acolo unde sunt titlurile ... in cuprns.. la bucatarie in dreapta de tot e un dosarel galben cu un A pe el si cind il deschizi esti deja in arhiva . Insa eu am intrat acolo si subiectul de care zici tu nu are decit 1 mesaj asta care se vede. Mai exista varianta sa se fii avut probleme cind a fost "bolnav" forumul de s-au mai sters mesaje... sau cine stie ...
Ma gindesc ca cel mai bine ai intra la search, ai da cautare pe cus cus sau in fine un cuvint de care iti amintesti sigur ca ai scris, pui conditie sa fie mesaj din arhiva si eventual ca sa fii si mai sigura pui si numele tau jos ... deci iti va gasi subiectele in care tu ai vorbit despre ... cus cus ...
bafta la "sapat" !!!!!

Cristina

Noi doi... si nu numai


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

multumesc Crista. Am sa ma duc la cuprins si am sa incerc de acolo.
Faza cu search nu merge. Asa am gasit adresa pe care ti-am dat-o, cu search, dar nu se deschide decat primul mesaj, comentariile noastre nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Crista eu nu stiu cum faci tu, dar eu m-am dus pe arhiva - la bucatarie, si de acolo orice subiect incerc sa-l deschid se deschide doar cu primul mesaj si atat. Vrei sa incerci si tu sa-mi zici? Poate am eu o problema.

Deci fac asa, ma duc la toate forumurile, clichez pe A (archive) din coloana extrema dreapta in dreptul sectiunii "la bucatarie". Se deschide cu subiecte de la septembrie 2005 inapoi. Ma duc pe pagina 2, 3, ... etc, clickez pe un subiect (oricare) si apare doar primul mesaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

caroline ai dreptate ... am facut ca tine si la fel orice sub se deschide doar la 1 mesaj... eu urmasem primii pasi dar m-am bagat in INDEX SUBIECTE ( actualizat pana la 10.02.2005) si aici functiona, numai ca nu era discutia de acre zici tu ci una mai veche...
si cu search face la fel.. inseamna ca e o probl de arhiva ... poate ne lamureste vreun moderator sau admin ceva ... ca eu am mai sapat pe acolo si alta data si am citit toate mesajele fara sa fac nimic deosebit.


Cristina

Noi doi... si nu numai


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

caroline ti-am trimis un PM ... am reusit sa vad toate mesajele din subiect ...
aveai mare dreptate sa il cauti, e super interesant .... eu l-am salvat in word daca tot nu se poate deschide la tine ti-l trimit pe email...

Cristina

Noi doi... si nu numai


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Fetelor, cum gatiti voi varza de Bruxelles? Am gasit o singura reteta pe google.ro, varza fiarta in apa cu un pic de sare si apoi asezata in tava cu branza presarata deasupra si data la cuptor. Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:

Ma puteti ajuta va rog sa gasesc o reteta pt. chili con carne?
Gracias :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris79 spune:

Am mai postat reteta la subiectul 'retete rapide'. Uite cum o fac eu:
Se caleste in ulei de masline o ceapa rosie taiata marunt si 2 catei de usturoi zdrobiti pana devin aurii. Se adauga 500g cane de vita tocata si se caleste circa 5 minute. Se adauga o cutie de rosii in conserva taiate marunt, o cutie de fasole mexicane, 2 ardei grasi taiati marunt, 2 ardei iuti tocati, o rosie mare proaspata, tocata, sare, piper. La toate astea se adauga un cub de delicat de vacuta dizolvat in 300ml apa fierbinte si se lasa sa fiarba jumatate de ora.
Se serveste cu orez.
Pofta mare!

Mergi la inceput