Bebelusi de ian-feb 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

'Neata!

Diana, eu nu o sa mai ajung azi la intalnirea din Moghioros. Mi-e cam teama si cu vremea, dar a intervenit si o petrecere la care tr. sa mergem diseara si fug pana in oras sa cumpar un cadou pentru sarbatorit. Daca va intalniti sa faceti neaparat poze!!!



La multi ani, Albert!
La multi ani, Alexandru!



Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:



La multi ani!

Albert

Alexandru

sa cresteti mari si sanatosi, sa va bucurati parintii


Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Fetelor, da` scrieti, nu gluma
La multi ani, sarbatoritilor
Noi am fost azi la Mediterana....a fost supeeeeeerPacat ca ne-am dus tarziu, numai pe la 9 si am stat pana la 11, pentru ca ardea soarele prea tare.
Plaja plina, nisipul super fin si fierbinte, marea calda si frumos albastra...super super Am hotarat sa mergem in fiecare sambata, macar (dar mai dimineata ca azi)ca e la 30min, mers pe jos si 5 min cu masina...asa ca de acum, mergem la mareeee.
Pe Amos l-am dat bine cu crema si a stat la soare cu putzulica goala, a facut de cateva ori pipi cu jet directionat spre mine , a intrat cu tati in mare si am facut poze, pe care am sa le pun in curand.
Cand am ajuns acasa, am intrat toti 3 sub dus si asa ne-am spalat, iar lui Amos nu i-a displacut deloc sa stea la dus, dupa care a picat micutu` "rupt" de somn, in pozitia "explodat"
De bale si gingii umflate, deja nu va mai zic, ca eu de 2 saptamani cu asa ceva ma chinui...si plange puiul si l-am dat cu gel si nu il prea ajuta In rest, daca il las pe spate, il gasesc deja pe burta, se straduieste sa se ridice in coate, sa stea in fund...ma chinuie ca nu vrea sa manance, dar trec ele, nu e bai, noi sa fim sanatosi:))
Acum mergem si noi la somn, ca tare ne-a obosit soarele si marea.
Va pupam si o zi buna

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)
http://community.webshots.com/user/ClimAmos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

raportam prima linguritza de piept de pui papata fara mofturi!

va dorim o zi minunata

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

buli - ptr pieptul de pui papat !!!

Saphir - si eu abia astept sa mergem la mare si sper sa avem si timp fain sa facem putina/multa plaja. Ce protectie avea crema lui Amos?

Noi nu am mai putut ajunge la intalnirea cu fetele ptr ca tati a tb sa plece la serviciu iar eu sa ii duc pe parintii mei undeva asa ca..., ne pare rau.

Fetelor, v-ati mai intalnit? Ceva poze?

Altfel, suntem bine - Andrei s-a tuns, la fel si eu iar Matei momentan este pe balcon in caruciorul lui Andrei si admira natura.

Fug la el ca a inceput maraiala,

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Buna ... noaptea!

Ce liniste a fost azi pe forum. Numai trei, patru mesaje. Credeam ca nu mai prididesc cu cititul cand ne intoarcem de la petrecere. Probabil ca toata lumea a stat azi la aer si soare.

Noi am avut o zi super plina si cu cateva peripetii.

De dimineata am fost la cumparaturi si i-am lasat pe baietii mei acasa. Pe la pranz i-am trimis la plimbare in parc, iar eu am facut curat in toata casa intr-o viteza de m-au luat toate caldurile. Tot mi-a ramas praful nesters, dar il rezolv maine dimineata.

Pe la 4 am plecat la petrecerea unui prieten care-si serba ziua de nastere. Ne-am bucurat tare mult de invitatie pt. ca sta la curte si am profitat din plin de ziua asta frumoasa.
Rares a fost superfericit, a dormit, a papat, a facut cunostinta cu toata lumea, a ras si s-a jucat cu toti invitatii si... a participat la frigerea micilor. Mirosea dragutul ca un pui de tiganus crescut la usa cortului.

Dupa vreo doua reprize de somn si tot atatea de laptic am plecat acasa, condusi fiind de nasicii lui Rares. Nu stiu ce l-a speriat insa cand ne-am urcat in masina (sau l-a deocheat cineva) ca s-a pus pe un plans si un urlet incat nimic nu l-a putut linisti pana acasa. Nu mai stiam ce sa-i facem, cum sa-l luam, ce sa-i spunem. Plangea dragul de el de ti se rupea sufletul si nu ne mai auzeam om cu om. A facut o criza de m-a bagat in sperieti. Mai aveam un pic si incepeam si eu. Cum ne-am dat jos insa s-a linistit, iar in casa avea un chef nebun sa stam sa ne jucam.

Pentru ca era f. obosit si mirosea a fum de-ti muta nasul i-am facut repede un dus(e prima oara cand il spalam asa) si...nani pui.
Una peste alta a fost insa o zi tare frumoasa si relaxanta.

Saphir, e super ca aveti marea atat de aproape. E si pacat sa nu profitati.

Anca, felicitari pt. marea realizare!

Pupici si noapte buna tuturor!!!


Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

Mamici, noi, adica Amos si tati au dormit de la 13 la 17, ca niciodata, mai ales Amos
Dupa care s-a trezit, a papat, ne-am imbracat si la 19 eram iar afara. Am fost si am mancat in oras, pentru ca eu am fost azi puturoasa si nu am facut nimic Cand ne-am intors de afara, am facut baita de seara si pana mai devreme a stat puiul meu cu ochii in televizor , dupa care nani pui.
Andruska, eu am luat o crema la recomandarea farmacistei (romanca de altfel si care numai creme bune mi-a dat pt el pana acum)cu protectie SPF 34, de care sunt tare multumita.
Fug si eu la somn ca maine e o noua saptamana si o luam cu rutina de la capat

Saphir si Amos Daniel (26.02.04)
http://community.webshots.com/user/ClimAmos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Iata ca am revenit. Si nu oricum, ci cu o mare bucurie in suflet: chispotelul s-a intors singura de pe burtica pe spate. Si nu o data, ci de trei ori ! Pare ciudat ca ma bucur asa de tare, dar pana acum am facut mai mult exercitii de ridicat capul si picioarele (evident, in acelasi timp), asa ca asta mi se pare ceva extraordinar.
Si asta mai ales pentru ca toata ziua a fost ceva nemaivazut: trompetelul a trompetit TOATAAAA ziua ! Si, daca pana acum vecinii ziceau pe un ton amabil ca nu o aud, astazi a auzit-o toata lumea, chiar si din partea cealalta a cartierului ! Dar nu-i nimic, asa ne dam seama ca sta bine cu plamanii, vorba lui tati.
Dar acum doarme, asa ca m-am pus sa scriu si eu cate ceva.

Alexandru

Oau, ce de inghetata si praji o sa fie in Canada !!!

Inainte de a pleca, iata ce mail super am primit zilele trecute:
Scrisori (autentice) ale copiilor catre Dumnezeu

"Dumnezeu! Vreau sa traiesc 900 de ani, ca tipul acela din Biblie."

"Am invatat la scoala ca Edison a facut lumina. La scoala de duminica a spus reverendul ca Tu ai facut-o. Edison asta ti-a furat ideea."

"Niciodata n-as fi crezut ca movul se potriveste cu
portocaliul, pana ce n-am vazut apusul de soare pe L-ai facut marti seara. A fost foarte frumos..."

"La scoala de duminica ni s-a explicat ce si cate faci. Cine-ti face treaba cand esti in concediu?"

"De unde ai aflat ca Tu esti Dumnezeu?"

"Pentru balul mascat vreau sa ma imbrac in drac. Nu-i bai, nu?"

"Tu chiar asa ai proiectat girafa sau din greseala a iesit asa?"

"De ce lasi oameni sa moara si tot faci altii in loc ? N-ar fi mai simplu sa-i lasi in viata pe astia?"

"Dumnezeule! Ca ai facut mai multe religii, e OK, dar cum de nu le incurci intre ele?"

"Reverendul Coe iti este prieten sau aveti doar o relatie de afaceri?"

"Tu stii despre lucruri, inainte sa fie inventate?"

"Bunicul a spus ca Tu deja erai cand a fost el copil. Cat de batran esti?"

"Iti multumesc pentru fratior, dar eu m-am rugat pentru un catel."

"Cat timp am fost in vacanta, tot timpul a plouat si taticul a fost tare nervos si a spus niste lucruri despre Tine,... dar te rog sa nu-i faci rau!"

"Te rog sa-mi trimiti un ponei. Pana acum nu ti-am cerut nimic. Poti verifica."

"Cum se poate ca pe vremuri atatea minuni ai facut si acum nu-i nici una? Cum se poate, ca in ultima vreme n-ai inventat nici un animal nou? Sunt numai acelea vechi."

"Doamne, Te rog, sa mai pui o sarbatoare intre Craciun si Paste!"

"Poate Cain si Abel nu s-ar fi omorit, daca aveau camere separate. La noi, cu frate-meu functioneaza..."

"Pun pariu ca e foarte greu sa iubesti pe toti de pe Pamant. Noi suntem doar patru in familie si nu merge."

"Draga Dumnezeule! Daca vei fi atent duminica in biserica, iti voi arata pantofii mei cei noi."


Cu gandul la lucruri dulci, fug la
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

baietii dorm, iar eu iarasi cu toate pinzele sus...
toata viata am fost cam insomniaca, intr-o vreme imi trecuse, da' vad ca revin la vechile obiceiuri

DARAEL, faine scrisorile, mie mi-a placut cel mai tare aia cu pantofii

Adriana, sa stii ca si mie mi-a facut asa Matei de vreo doua ori la intoarcerea din vizite. cum ajungeam in casa insa incepea sa rida in hohote. poate i s-o fi facut dor de locul lui ...

asta noapte puiul a comis una grozava. eu m-am trezit pe la 4, am bintuit ceva si cind ma duc la el ce credeti ... rodea baiatul la un inel gingival. eu l-am uitat de ieri in patut si acum il gasise si-l luase baiatul singur ca sa nu mai deranjeze

pupici si o zi minunata va dorim
poate mai prind si eu un pic de somnuletz

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

avem si un sarbatorit ...



La multi ani, Alexandru!


Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput