Bebelusi de ian-feb 2004 (20)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Bine ai revenit Magda si multa sanatate .

Eu sunt putin pe fuga ca baietii mei sunt afara si in seara asta sunt singurica cu ei pana mai tarziu .

Am sunat-o pe dna Angela sa ii comunic nelinistea mea cu sanul si mi-a spus ca este doar un MOFT de al lui si tot ce pot face este sa ma mulg si sa ma rog sa ii treaca...sper cat mai repede.

Va si vb mai pe seara !!!

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bine ai revenit Magda si muuulta multa sanatate.

Adriana, termin Dreptul. Din pacate cei de la birou m-au inscris si la ACCA si mai am si acolo batai de cap inca vreun an, dar apoi ma jur ca nu mai invat nimic. Desi asa am zis si cand am terminat ASE si la un an dupa ma inscriam aici. Monica sa stii ca si eu am invatat numai noaptea. La mine nu trebuie sa zboare nici pasarea cand citesc, asa ca ziua cu Alexutza chiraitza nu s-a putut. Dar 1-2 nopti de invatat pentru fiecare examen au fost suficiente. Insa acum din pacate ma resimt, nici nu stiu cum voi rezista la cheful de la Cheia.

Helen, stii ca si eu povesteam la fel? Pediatra m-a asigurat ca 37.6-37.7 nu inseamna febra si nici nu e semn de infectie grava. La bebelusi infectiile se manifesta cu temperatura de cel putin 38 intrarectal. Tu cum i-ai luat-o? Alexandra e si ea nervoasa, baloasa, tot 37.5 temperatura si tot asa prefera sa se scarpine cu tetina decat sa pape. De ieri ii mai dau un pic cu Calgel. Azi mama nu i-a dat si a capiat-o. Cateodata si ea papa fara chef si atunci varsa, asa ca eu nu mai insist daca da semne repetate ca nu mai vrea.



Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CataD spune:

Rachella, Thomas Adrian si Andreea!!!

Roxana, felicitari!
Bafta multa celorlalte fete studente!

Helen, si a mea a avut 37.7 (intrarectal) si am citit ca pana la 38 nu e nici o problema. Se pare ca dintii sunt de vina. Si ea "baleste", cateodata refuza mancarea, depinde cand o doare gingia. Avem si noi un gel de dinti dar nu e prea eficient. Ii dau sa suga inele speciale pentru dinti si aia o mai potoleste.


Catalina si Laura (12 ian 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Felicitari, Roxanico! Dom'le, cand ai timp sa mai inveti? Eu cand vin seara de la birou nici pipi nu apuc sa fac pana la ora 10, cand o culc pe Moti! Si noaptea noastra nu-i chiar noapte, ca se mai chiraie mititica incepand cu ora 4 dimineata (isi pierde suzeta, nu alta). Oricum eu n-as putea sa invat noaptea, ca mi-e muuuult prea somn.
Ce mai...jos palaria in fata ta!


Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ce patisi Adina de dai cu capul? Ia veseleste-te ca vine wekeendul si stai acasa sa te odihnesti. Daca il mai pacalesti pe Cristi sa iasa cu Moti, te-ai scos cu un somnic bun.

Helen, uite ca am verificat din nou temperatura Alexandrei. Tot 37.7. Balele sunt peste tot. Dintii sub gingiile umflate rau. Cred ca si voi aveti aceeasi problema.

Pupici ca nu ne mai "auzim" 2 zile. Ce o sa mai am de citit duminica seara...Ca nu rezist eu pana luni.


Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Roxana chiar ca felicitari !!

A venit tati si noi mergem la - sper sa doarma ca nu a dormit de la 16.30 astazi si are okii mari.

Pupici si noapte buna,

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!
Ce facem fetelor miine? Ne mai intilnim? Propun ca loc de intilnire intrarea in parcul Moghioros, cea dinspre Tip-Top, la ora 11. Asta daca nu ploua. Sinteti de acord?

Diana si Mircea (2.01.2004)

http://community.webshots.com/user/dianab13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

pentru toti sarbatoritii zilei: Alexandru, Albert

Noi ne-am trezit la papa si acum facem nani, numai mami are chef de Internet .

A adormit destul de greu aseara si era asa de obosit...colac peste pupaza vroia si Andrei sa doarma cu noi si sa vezi ce frecush a inceput .

Babee - pe unde esti? Ce mai face Bubu?

Diana - daca nu ploua este OK cu mine cel putin. Eu nu stiu daca am sa pot ajunge chiar la 11.00 ptr ca el cam la ora aceea papa insa va sun cand ajung in parc si ne vedem.

Mai fug si eu o tura la - dimineata mergem cu totii la tuns asa ca mai am vreo 2 ore si tb sa ma trezesc...din nou...



Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caro spune:

La multi ani! pentru Rachella , Andreea, Alexandru, Albert

Multumim pentru urari... am poze proaspete, facute acum 2 zile....
Si noi suntem tot la faza de baloshit, facut maaaari mofturi la mancare (a ajuns ta-su ieri sa-i dea sa manance ca la puii de gaina...).... La controlul de 5 luni ne-am ales cu 2 vaccinuri (Prevanr si Menjugate ) , avem 7,2 kg si 70 cm. Ultima noutate: facem pe viermishorul. Adica incearca sa se tarasca.... si chiar reusheshte... era sa-l culeg si eu de pe margine patului, precum Andruska pe Matei. In rest... nada, eu cu serviciul, imi da pe nas, Danut termina scoala pe 26, sotul cu Thomas.....

Roxana, felicitari, esti tare!

Mergi la inceput